Постанова № 29058551, 22.01.2013, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2013
Номер справи
1170/2а-4387/12
Номер документу
29058551
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку скороченого провадження)

22 січня 2013 року Справа № 1170/2а-4387/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомГоловної державної інспекції на автомобільному транспортідо третя особаФізичної особи підприємця ОСОБА_1 Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській областіпроСтягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області.

Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.

Поштова кореспонденція, яка була направлена відповідачу за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру повернулась до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с. 21).

Відповідно до ст. 1 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходяться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем.

Суд вважає, що незнаходження фізичної особи за вказаною в реєстраційних документах адресою, без внесення відповідних змін до Реєстру є відмовою від отримання повістки, а тому відповідно до ст. 37 КАС України відповідач вважається таким, що його повідомлено про дату, час та місце судового засідання.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що було здійснено всі заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 6 Закону України „Про автомобільний транспорт" передбачено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, який відповідно до ст.1 Указу Президента України „Про систему центральних органів виконавчої влади" №1572 від 15.12.1999 року, є вищим органом у системі органів виконавчої влади. В його складі діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту Міністерство транспорту та зв'язку України (п.1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.06 року №789).

Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті. Таким урядовим органом державного управління, згідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України „Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" №1190 від 08.09.2004 року, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція), що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується Головавтотрансінспекція , яка здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

П.20 зазначеної постанови передбачено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, і у відповідності до вимог ст.80 ЦК України може бути позивачем в суді.

Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може створювати територіальні органи (п.8 постанови Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року).

Згідно п.1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України „Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" № 888 від 14.12.2005 року, територіальні органи Головавтотрансінспекцїї в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області. Основними завданнями територіальних управлінь (п.4 наказу № 888 від 14.12.2005 року) є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Стаття 48 Закону України „Про автомобільний транспорт" передбачає, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Згідно ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції.

Крім того, відповідно до ст. З Постанови КМУ «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» №1567 від 08.11.2006 року, передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтоінспекція , її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. За результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми (ст.21). Якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (ст. 25). За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється за встановленою формою (ст.27).

Враховуючи вищевикладене та положення інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про деякі питання, пов'язані із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів» від 07.02.2006 року №01-8/301, Головавтоінспекція та її територіальні управління, приймаючи рішення про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, є органом державної влади у здійсненні управлінських функцій та суб'єктом владних повноважень.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п. 28 Постанови КМУ №1567 від 08.11.2006 року).

Порядок стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає Кабінет Міністрів України. Проте, Постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року порядок примусового стягнення накладених штрафних санкцій, в разі несплати їх в добровільному порядку, не врегульовано.

06.06.2012 року посадовими особами ТУ Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Під час перевірки виявлено порушення відповідачем норм визначених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» а саме неоформлено договір із замовником транспортних послуг та документ, що засвідчує оплату транспортних послуг.

В результаті проведення перевірки було складено акт від 06.06.2012 року № 064073 (а.с.8).

Відповідач викликався до територіального управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області для участі у розгляді справи про скоєння порушення автотранспортного законодавства (а.с.9-10), але у зазначену дату та час до територіального управління не прибув.

В.о. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області на підставі статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення вимог статті 39 цього Закону винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 №017532 від 19.07.2012 року у розмірі 1700,00 грн. (а.с.11).

Постанову про застосування фінансових санкцій було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, який повернувся до територіального управління з відміткою «за закінченням терміну зберігання»? (а.с.12-13).

Вказана постанова в судовому та адміністративному порядку не оскаржувалась.

На час розгляду справи по суті, сума позову відповідачем в добровільному порядку не сплачена.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 86, 94, 159-163, 167, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, (і.к. НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (рахунок: 31112106700002, УДКСУ у м. Кіровограді, ГУДКСУ у Кіровоградській області, код одержувача - 38037409, код бюджетної класифікації - 21081100, МФО - 823016) нараховані за постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України в Кіровоградській області №017532 від 19.07.2012р. та несплачені фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук