Постанова № 29034111, 31.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
31.08.2012
Номер справи
2а-7767/12/0170/29
Номер документу
29034111
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 серпня 2012 р. Справа №2а-7767/12/0170/29

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Пакет Т.В.,

при секретарі судового засідання - Мельниковій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Керчі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ ІНК» про стягнення заборгованості.

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Керчі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ ІНК» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість та комунального податку, а також штрафу та пені у загальному розмірі 246347,45 грн., посилаючись на те, що відповідачем не подається у визначені законодавством строки податкова звітність, а також не проводиться сплата податкових зобов'язань.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.64), про причини неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. ст. 122, 128 КАС України вважає можливим розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 5 ч. 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Підпунктом 41.1.1 п.41. ст. 41 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.п.41.4 ст. 41 ПК України).

Враховуючи зазначене, позивач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України.

Пунктом 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Пунктом 203.1 ст.203 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п. 58.2 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

З матеріалів справи, що виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 15.01.1993 року було проведено державну реєстрацію юридичної особи -Товариства з обмеженою відповідальністю "МТ ІНК", про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5-8).

Відповідач з 18.08.1995 року перебуває на податковому обліку за № 220, про що свідчить довідка форми № 4-ОПП від 22.01.2001 року № 7 (а.с.16).

Враховуючи вимоги податкового законодавства, відповідачем до ДПІ в м. Керчі в порядку податкової звітності були надані:

- податкова декларація № 9012835669 від 19.03.2012 року з податку на додану вартість за 2 місяць 2012 року (звітна) на суму 2600,00 грн. (а.с.23),

- податкова декларація № 9020428129 від 19.04.2012 року з податку на додану вартість за 3 місяць 2012 року (звітна) на суму 4800,00 грн. (а.с.22),

- податкова декларація № 9023448755 від 03.05.2012 року з податку на додану вартість за 4 місяць 2012 року (звітна) на суму 237923,00 грн. (а.с.21).

12 січня 2012р. співробітниками ДПІ в м. Керчі проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «МТ ІНК».

У ході перевірки встановлені порушення п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України - платником податку несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2011 р. (граничний термін подання декларації 20.12.2011р.; фактично декларацію не подано).

За результатами перевірки був складений акт №6/15-2/19447655 від 12.01.2012р. (а.с.44), на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0000301502 від 17.02.2012р. про накладення штрафу у сумі 1020,00 грн. (а.с.41), яке було отримано відповідачем 21 березня 2012 року, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.40 зворотна сторона).

Також, ДПІ у м. Керчі АР Крим ДПС за порушення відповідачем граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з комунального податку було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000241501 від 14 березня 2012 року про накладення штрафу у сумі 3,22 грн. (а.с.38), яке було отримано відповідачем 21 березня 2012 року, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.37 зворотна сторона).

Відповідно до облікової картки особового рахунку відповідача була нарахована пеня у сумі 1,23 грн. (а.с.36).

Доказів оскарження рішень ДПІ в м. Керчі АР Крим ДПС про нарахування штрафних санкцій відповідачем надано не було, отже вказані суми заборгованості вважаються узгодженими.

У визначені законодавством строки сума самостійно задекларованих та узгоджених податкових зобов'язань відповідачем сплачена не була, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість в загальній сумі 246347,45 грн., у тому числі: з податку на додану вартість в сумі 246343,00 грн., з комунального податку в сумі 4,45 грн.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).

Згідно з п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Таким чином, несплачена платником податків сума податкового боргу є узгодженою з моменту отримання ним податкової вимоги.

На підставі зазначеного вище, позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату податків № 6349/10/19-2 від 15.06.2012 року (а.с.45), яка не була отримана останнім та повернута на адресу позивача за закінченням терміну зберігання (а.с.70).

Згідно з п.58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

З огляду на зазначене вище, приймаючи до уваги, що податкову вимогу не було вручено платнику податків з причин, незалежних від податкового органу, суд вважає податкову вимогу № 6349/10/19-2 від 15.06.2012 року такою, що вручено відповідачу належним чином.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми податкового боргу, вказані вимоги є узгодженими.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача становить 246347,45 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.34), який не спростований відповідачем.

Відповідно до ст. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати податкового боргу в сумі 246347,45 грн., суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та їх належить задовольнити.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 69-71, 94, 158, 159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ ІНК» (98312, АР Крим, м. Керч, вул. Кірова,46, ЄДРПОУ 19447655; р/р № 26006500049110 (грн.), №26006500049110 (дол.США) у ПАТ "Кредіагріколь Банк", м. Київ, МФО 300614; № 26004304330584, №26001307330584 у Філії Кримське центральне відділення ПАТ ПІБ", м. Сімферополь, МФО 324430; № 2600400146822 (грн.) № 2600400146822 (дол.США) у АТ "Укрексімбанк", м. Сімферополь, МФО 324786; № 260060211361, № 26002021136 у Кримській філії АБ "Експрес-Банк", м. Сімферополь, МФО 384674) з розрахункових рахунків в установах банків, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «МТ ІНК» заборгованість з:

- податку на додану вартість у дохід місцевого бюджету м. Керчі Автономної Республіки Крим (код платежу 14010100; р/р № 31118029700019 в ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37978388, МФО 824026) у сумі 246343 (двісті сорок шість тисяч триста сорок три) грн. 00 коп.;

- комунального податку у дохід місцевого бюджету м. Керчі Автономної Республіки Крим (код платежу 16010200; р/р № 33210828700019 в ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37978388, МФО 824026) у сумі 4 (чотири) грн. 45 коп.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.В.Пакет