ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 січня 2013 року 08:47 № 2а-13003/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Григоровича П.О., секретаря судового засідання Морозової Я.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомНаціонального авіаційного університету в інтересах Відокремленого структурного підрозділу НАУ «Санаторій-профілакторій Національного авіаційного університету», ідент. код 01132330 (надалі за текстом НАУ)до про Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, і.к.26061157 (наділі за тексом - Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду) Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, і.к. 25885944 (наділі за тексом - Виконавча дирекція Фонду) визнання протиправними та скасування рішення та наказівза участі представників:
від позивача: Білий В.М.
від відповідача 1: Кирпенко В.О.
від відповідача 2: не з'явився
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 25.01.2013 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Національний авіаційний університет в інтересах відокремленого структурного підрозділу НАУ «Санаторій-профілакторій Національного авіаційного університету» (надалі - НАУ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, в якому з урахуванням заяви від 08.11.2012 року, просить:
- Визнати протиправним рішення №1 від 18.07.2012 року Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду про повернення коштів, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій до відокремленого структурного підрозділу - санаторію-профілакторію НАУ;
- Визнати протиправним та скасувати наказ Виконавчої дирекції Фонду № 292-ос від 15.08.2012 року в частині, яка стосується припинення часткового фінансування Санаторію-профілакторію НАУ;
- Визнати протиправним та скасувати наказ Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду № 34-оз від 17.08.2012 року про припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію НАУ;
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку Виконавчої дирекція Київського міського відділення Фонду Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності цільового призначення, оформлення, реалізації та оскарження їх результатів, затвердженого постановою Правління Фонду від 22.12.2010 року № 30, що, в свою чергу, зумовило порушення прав позивача та винесення за результатами перевірки незаконних рішень.
Зокрема, позивач зазначає, що ревізорами Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду за наслідками проведеної позапланової перевірки використання Санаторієм-профілакторієм НАУ коштів Фонду було складено два Акти з протилежними по-суті висновками. Так, в день перевірки складено Акт, в якому не виявлено порушень використання коштів Фонду, проте в подальшому на адресу позивача поштою надійшов змінений Акт, в якому було зафіксовано порушення, що полягало у нецільовому використанні коштів Фонду.
З огляду на викладене, позивач вважає незаконним внесення змін до Акту перевірки, а також прийняті на підставі такого зміненого Акту рішення та накази. Оскільки подані в адміністративному порядку скарги НАУ залишились без задоволення, позивач вважає за необхідне захистити своє порушене право в судовому порядку.
22.01.2013 Окружним адміністративним судом м. Києва здійснено заміну неналежних відповідачів на Виконавчу дирекцію Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ідент. код 26061157 (наділі за тексом - Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду)та Виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ідент. код 25885944 (наділі за тексом - Виконавча дирекція Фонду). Представники сторін не заперечували щодо заміни відповідачів.
Від Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду, в особі директора Цибенка В.М., надійшли письмові заперечення від 01.11.2012 року, в яких відповідач просить в задоволені позову відмовити. Відповідач зазначає, що згідно умов Договору № 54-оз від 13.01.2012 року на часткове фінансування за рахунок коштів Фонду Санаторій-профілакторій НАУ зобов'язаний мати акредитаційний сертифікат Міністерства охорони здоров'я України на підтвердження проходження ним акредитації. Проте, в ході проведеної позапланової перевірки виявлено відсутність у отримувача коштів діючого акредитаційного сертифікату за період з лютого по травень 2012 року, що є порушенням п. 3.6.8 Договору, п. 2.7. Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду та свідчить про відсутність підстав для здійснення фінансування за цей період. За результатами перевірки був складений Акт, підписаний головним лікарем та бухгалтером Санаторію-профілакторію НАУ, однак цей Акт не містив усіх необхідних відомостей, а тому за вказівкою керівника його було доопрацьовано ревізорами та викладено в новій редакції з посиланням на допущені порушення. Оскільки представники Санаторію-профілакторію НАУ від підписання Акту перевірки в новій редакції відмовились, його направлено позивачу поштою. На думку відповідача, факт неправомірного використання позивачем коштів Фонду був зафіксований і в попередній редакції Акту, а тому редагування Акту перевірки на суть допущеного позивачем порушення не впливає. З огляду на викладене, відповідач вважає, що рішення про повернення коштів, використаних неправомірно, і застосування фінансових санкцій, а також накази про припинення подальшого фінансування Санаторію-профілакторію НАУ є законними та скасуванню не підлягають.
Представник Виконавчої дирекції Фонду надав письмові заперечення, в яких також заперечив проти задоволення позову з підстав, викладених вище. Представник Виконавчої дирекції Фонду зазначив, що здійснення часткового фінансування санаторію-профілакторію НАУ, який не має акредитаційного сертифікату або строк якого завершився, є порушенням Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 25.02.2009 року № 16 (у відповідній редакції). Зарахування позивачем коштів за період, в якому був відсутній акредитаційний сертифікат, свідчить про їх неправомірне (не за цільовим призначенням) використання.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Санаторій - профілакторій Національного авіаційного університету є відокремленим структурним підрозділом Національного авіаційного університету, що діє на підставі Положення, затвердженого наказом ректора НАУ від 17.03.2010 року, та не має статусу юридичної особи. Відповідно до Положення Санаторій-профілакторій відноситься до закладів охорони здоров'я - лікувально-профілактичних закладів санаторно-курортного типу.
13.01.2012 року між Київським міським відділенням Фонду, в особі директора Цибенка В.М., та НАУ був укладений Договір № 54-оз на часткове фінансування Санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності (надалі за текстом - Договір № 54-оз). Зазначений Договір укладений відповідно до Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженому Постановою Правління Фонду 25.02.2009 N 16, у редакції Постанови від 16.06.2011 N 31(надалі за текстом - Порядок часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв).
Умовами Договору № 54-оз передбачено здійснення за рахунок Фонду в межах виділених асигнувань на 2012 рік часткового фінансування послуг із санаторно-курортного лікування студентів, які навчаються в НАУ. Одержувачем коштів Фонду визначено Санаторій-профілакторій НАУ, сума часткового фінансування складає 1 842 000 грн.
Відповідно до п. 2.3. Договору № 54-оз Київське міське відділення Фонду відповідно до кошторису Санаторію-профілакторію НАУ щомісячно перераховує на його рахунок кошти, з урахуванням залишку коштів на початок періоду. В свою чергу, Санаторій-профілакторій НАУ зобов'язаний використовувати перераховані кошти за цільовим призначенням, а Фонд має право здійснювати контроль за цільовим та раціональним використанням цих коштів.
Відповідно до п.п. 3.4.1, 3.6.4 Договору № 54-оз обов'язковою умовою фінансування за рахунок котів Фонду є наявність у НАУ ліцензії МОЗ України на право провадження медичної практики, а у Санаторія-профілакторія НАУ - відповідного акредитаційного сертифікату.
Норма аналогічного змісту міститься в п. 2.7 Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженому Постановою Правління Фонду 25.02.2009 N 16, у редакції Постанови від 16.06.2011 N 31, згідно якого власник повинен мати ліцензію МОЗ України на право провадження медичної практики, а санаторій-профілакторій - акредитаційний сертифікат.
Відповідно до Порядку державної акредитації закладу охорони здоров'я, затвердженого Постановою КМУ від 15.07.1997 р. № 765 (надалі - Порядок державної акредитації), державна акредитація закладу охорони здоров'я - це офіційне визнання статусу закладу охорони здоров'я, наявності в ньому умов для надання певного рівня медико-санітарної допомоги, підтвердження його відповідності встановленим критеріям та гарантії високої якості професійної діяльності. Акредитації підлягають незалежно від форми власності усі заклади охорони здоров'я. Акредитаційний сертифікат є підтвердженням проходження акредитації та віднесення закладу охорони здоров'я до відповідної категорії. Термін дії акредитаційного сертифіката визначається акредитаційною комісією, але він не повинен перевищувати трьох років.
На час укладення Договору № 54-оз Санаторій-профілакторій НАУ діяв на підставі виданої власнику ліцензії МОЗ України серії АВ № 511899 від 16.02.2010 року та акредитаційного сертифікату МОЗ України першої категорії серії МЗ № 007751 від 06.02.2009 року терміном дії з 28.01.2009 року по 28.01.2012 року.
В зв'язку з закінченням строку дії акредитаційного сертифікату МЗ №007751, Наказом Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду від 17.04.2012 року №02-оз призупинено часткове фінансування санаторію-профілакторію НАУ починаючи з квітня місяця 2012 року до отримання ним акредитаційного сертифікату.
Представник позивача пояснив, що документи для проходження чергової акредитації були подані 26.12.2011 року, тобто за місяць до закінчення строку дії акредитаційного сертифікату МЗ № 007751, проте питання щодо переакредитації Санаторію-профілакторію НАУ тривалий час не вирішувалось, а тому вина позивача в пропущені строку оформлення нового сертифікату відсутня.
Новий акредитаційний сертифікат МОЗ України першої категорії серії МЗ №009658, терміном дії з 30.05.2012 по 30.05.2015 року, отримано санаторієм лише 06.06.2012 року. В зв'язку з цим, наказом Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду від 06.06.2012 року № 11-оз фінансування санаторію було відновлено з червня 2012 року.
Пунктом 5.1. Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності передбачено, що контроль за використанням коштів Фонду санаторіями-профілакторіями за призначенням здійснюють Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду.
З матеріалів справи вбачається, що 11.07.2012 року спеціалістами Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду була проведена позапланова перевірка використання Санаторієм-профілакторієм НАУ коштів Фонду за період з 01.01.2012 по 30.06.2012 року.
За наслідками перевірки 12.07.2012 року ревізорами складено Акт № б/н позапланової перевірки цільового використання коштів Фонду в Санаторії-профілакторії НАУ за період з 01.01.2012 року по 30.06.2012 року (надалі за текстом - Акт перевірки від 12.07.2012 року), який підписано ревізорами Ащеуловою О.В., Паплинською Л.В., а також головним лікарем Санаторію-профілакторію Порубай Н.Г. та головним бухгалтером Носко Н.О. Копію зазначеного вище Акту позивачем надано в матеріали справи.
В Акті перевірки від 12.07.2012 року відображено, що строк дії акредитаційного сертифікату закінчився 28.01.2012 року, наступний акредитаційний сертифікат отримано Санаторієм-профілакторієм НАУ лише 06.06.2012 року. Також, відображено надходження та виконання Санаторієм-профілакторієм НАУ коштів Фонду за І квартал 2012 року.
Представник Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду пояснив, що у вказаній редакції Акту ревізори помилково не зазначили відповідні норми законодавства, які були порушені внаслідок використання коштів Фонду без відповідного акредитаційного сертифікату, та відсутність підсумованої суми неправомірно використаних кошт. В зв'язку з цим, за вказівкою керівника органу Фонду ревізорами було доопрацьовано Акт та усунуто зазначений недолік. Оскільки представники Санаторію-профілакторію відмовились від підписання виправленого Акту та його отримання, зазначений Акт був надісланий поштою разом з супровідним листом від 20.07.2012 року № 2700-05, як це передбачено Порядком проведення перевірок отримувачів коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності цільового призначення, оформлення, реалізації та оскарження їх результатів , затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 N 30 (надалі за текстом - Порядок проведення перевірок отримувачів коштів Фонду).
Так, пунктом 5.4. Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду передбачено, що у разі відмови посадової особи отримувача страхових коштів підписати та отримати акт перевірки посадова особа органу Фонду вносить до нього відповідний запис зі складанням акта відмови від підпису та його отримання в двох примірниках (у довільній формі). Протягом трьох робочих днів один примірник акта відмови від підпису та його отримання разом з актом перевірки надсилається отримувачу страхових коштів поштовим відправленням з відміткою про вручення. Відмова посадових осіб Санаторію-профілакторію від підписання Акту з внесеними змінами підтверджується відповідним Актом про відмову.
Позивач не заперечує факт надходження йому виправленого Акту позапланової перевірки цільового використання коштів Фонду в санаторії-профілакторії НАУ за період з 01.01.2012 року по 30.06.2012 року, підписаний Ащеуловою О.В. та Паплинською Л.В., проте зазначає, що виправлений Акт за своїм змістом суттєво відрізняється від попередньої реакції Акту перевірки. На думку позивача, Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду складаючи за результатами однієї перевірки два Акти діяла способом, не передбаченим законом.
Натомість, Окружний адміністративний суд м. Києва, в даному випадку, вважає за необхідне зазначити, що порушення процедури проведення контрольного заходу не може бути єдиною та безумовною підставою для скасування акту індивідуальної дії, прийнятого за наслідками такої перевірки, в разі, якщо в ході судового слідства судом встановлюються порушення такою перевіряємою особою визначених законодавцем умов діяльності.
З огляду на викладене, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає за необхідне надати правову оцінку діям суб'єкта перевірки - Відокремленого структурного підрозділу НАУ «Санаторій-профілакторій Національного авіаційного університету», ідент. код 01132330 за період з 01.01.2012 по 30.06.2012.
Так, у виправленому Акті перевірки від 12.07.2012 року зазначено, що витрати за лютий-березень 2012 року в сумі 304000 грн. проведені без наявності у Санаторія-профілакторія НАУ акредитаційного сертифікату. Після отримання акредитаційного сертифікату санаторієм-профілакторієм НАУ в червні 2012 року на фінансування витрат з коштів Фонду було перераховано 135000 грн., які витрачені санаторієм на заробітну плату працівникам за квітень, травень (період відсутності акредитаційного сертифікату), продукти харчування та інше. Таким чином, отримувачем коштів порушено ст. 48 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» та п. 2.7. Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв.
Таким чином, в Акті встановлено, що витрати, які фінансуються за рахунок коштів Фонду за лютий, березень, червень 2012 року в сумі 439 000 грн. проведені з порушенням Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду 25.02.2009 N16, та підлягають поверненню на рахунок Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду в десятиденний термін з дня отримання відповідного рішення.
Згідно з п. 5.6. Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду за матеріалами акта перевірки, якою встановлено неправомірне (нецільове) використання страхових коштів та/або неповне, несвоєчасне повернення страхових коштів до бюджету Фонду, керівником органу Фонду або його заступником з урахуванням заперечень (за їх наявності) протягом п'яти робочих днів з дня підписання акта перевірки приймається рішення про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій відповідно до вимог статей 22 та 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за встановленою формою.
Відповідно до ст. 30 зазначеного вище Закону страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
Рішення про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій - обов'язковий для виконання письмовий документ за підписом керівника органу Фонду (заступника керівника), підготовлений на підставі акта перевірки.
18.07.2012 року на підставі Акту перевірки від 12.07.2012 року Виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду в установлений законодавством строк винесено Рішення № 1 про повернення коштів Фонду, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій (надалі за текстом - Рішення №1 від 18.07.2012 року).
Вказаним Рішенням Санаторій-профілакторій НАУ зобов'язано повернути отримані ним кошти у розмірі 439000 грн. та застосовано до нього фінансову санкцію у розмірі 219500 грн. за порушення порядку використання страхових коштів (50 % від неправомірно використаних страхових коштів). Загальну суму в розмірі 658000 грн. санаторій мав перерахувати на рахунок Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду в десятиденний термін від дня отримання цього Рішення.
Відповідно до п. 5.8. Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду отримувачі страхових коштів зобов'язані у десятиденний строк після отримання Рішення про повернення коштів Фонду перерахувати кошти Фонду, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені статтею 30 Закону, за рахунок власних коштів до бюджету Фонду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Фонду.
В зв'язку з невиконанням Рішення № 1 від 18.07.2012 року, що не заперечується позивачем, директор Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду звернувся до Виконавчої дирекцією Фонду зі зверненням, в якому просив порушити питання про припинення часткового фінансування Санаторію-профілакторію НАУ.
15.08.2012 року Директором Виконавчої дирекцією Фонду видано Наказ № 292-ос «Про припинення часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок фонду» (надалі за текстом - Наказ № 292-ос від 15.08.2012 року), пунктом 1 якого наказано Виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду припинити часткове фінансування Санаторію-профілакторію НАУ у зв'язку з неповерненням останнім коштів Фонду, що були використані з порушенням Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв.
На підставі зазначеного вище Наказу № 292-ос Директором Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду видано Наказ № 34-оз від 17.08.12 р. «Про припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію» (надалі за текстом - Наказ № 34-оз від 17.08.2012 року), яким припинено фінансування підрозділу позивача з 01.09.2012 року.
Позивач вважає зазначені вище Рішення № 1 від 18.07.2012 року, Наказ № 292-ос від 15.08.2012 року, Наказ № 34-оз від 17.08.2012 року незаконними та просить суд їх скасувати.
Вирішуючи справу на підставі встановлених обставин та наявних матеріалів, суд виходить з наступного.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування та надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
На підставі ст. 11, 28 вказаного Закону Постановою Правління Фонду соціального страхування з питань тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року затверджено Порядок проведення перевірок отримувачів коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності цільового призначення, оформлення, реалізації та оскарження їх результатів.
Відповідно до п 5.1. Порядку проведення перевірок результати перевірки оформляються актом, який підписується посадовою особою органу Фонду, керівником і головним бухгалтером об'єкта контролю. Акт перевірки - це документ, який складається в установленому порядку посадовими особами органу Фонду, що проводили перевірку, фіксує факт її проведення та результати.
В Акті перевірки зазначаються: дата складання акта (останній день перевірки), тип перевірки (планова або позапланова), найменування органу Фонду, а також посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи органу Фонду, яка здійснила перевірку, повне найменування отримувача страхових коштів, період, за який проведено перевірку, інформація про повідомлення отримувача страхових коштів про проведення перевірки, предмет (питання) перевірки, стан виконання вимог законодавства отримувачем страхових коштів, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну норму законодавства, що порушена.
Дійсно, вказаним Порядком проведення перевірок не передбачено редагування Акту перевірки, внесення до нього виправлень чи доповнень. Проте, на думку суду, допущене контролюючим органом порушення процедури під час проведення перевірки, як вже було зазначено вище, не може бути єдиною підставою для скасування рішень, винесених за наслідками такої перевірки, в разі, якщо було підтверджено факт порушення законодавства з боку особи, що до якої здійснено перевірку.
В складеному ревізорами Акті перевірки від 12.07.2012 року, підписаному представниками Санаторію-профілакторію НАУ, зафіксовано факт витрачання коштів Фонду
за відсутності у діючого акредитаційного сертифікату.
Позивач висновків перевірки щодо використання Санаторієм-профілакторієм НАУ коштів Фонду для фінансування витрат за лютий - березень, квітень, травень 2012 року за відсутності акредитаційного сертифікату не спростував, доказів правомірного використання коштів за ці періоди не надав. Фактично, доводи позовної заяви зводяться до порушення відповідачем порядку проведення перевірки. В свою чергу, використання коштів Фонду за відсутності підтвердження проходження Санаторієм-профілакторієм відповідної акредитації є порушенням як умов Договору № 54-оз, так і вимог Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв та свідчить про неправомірне (нецільове) використання страхових коштів.
Суд не вважає обґрунтованими доводи позивача стосовно того, що документи для проходження чергової акредитації були завчасно подані Санаторієм-профілакторієм НАУ до акредитаційної комісії за місяць до закінчення дії сертифікату МЗ № 007751.
Умовами п. 3.6.8. Договору № 54-оз передбачалось, що санаторій-профілакторій зобов'язаний протягом місяця від дати закінчення акредитаційного сертифікату надати (надіслати) органу Фонду повідомлення та копію оновленого документу.
Відповідно до п. 6 Порядку державної акредитації для проходження акредитації заклад подає документи згідно з переліком до відповідної акредитаційної комісії, яка у тримісячний термін повинна провести його акредитацію.
Отже, передбачений законодавством строк розгляду документації для проходження закладом охорони здоров'я обов'язкової акредитації складає до трьох місяців. В свою чергу, документи на проходження акредитації були подані Санаторієм-профілактріем НАУ до акредитаційної комісії лише 26.12.2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки в процесі розгляду справи судом встановлено факт порушення законодавства з боку позивача, що полягало у неправомірному використанні коштів Фонду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 11, 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволені адміністративного позову відмовити повністю.
Суддя П.О. Григорович
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі - 29.01.2013.