Постанова № 29027814, 21.01.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2013
Номер справи
809/65/13-а
Номер документу
29027814
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" січня 2013 р. Справа № 809/65/13-а

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Главача І.А.,

за участю секретаря судового засідання - Куриша Р.В.,

представника позивача - Плав"юк Р.Ю.,

представника відповідача - Кощинець Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області

до відповідача: Долинського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118

про зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

04.01.2013 року Державна фінансова інспекція в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Долинського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118 про зобов'язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовано тим, що Долинським виправним центром управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118, у порушення вимог частини 2 статті 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», не виконано вимогу Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року про усунення порушень, виявлених ревізією, в частині повернення та перерахунку до Державного бюджету України зайво нарахованих та виплачених коштів в сумі 4 431,24 грн. та в частині перерахунку та повернення зайво сплачених коштів до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві. Просила позов повністю задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні у відповідності до вимог частини 2 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України позовні вимоги визнала повністю.

Вислухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Судом встановлено, що з 05.05.2010 року по 09.07.2010 року (зупинена з 18.05.2010 року по 11.06.2010 року) провідним контролером-ревізором Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Сибірською О.І. на виконання пункту 2.34 Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на ІІ квартал 2010 року та на підставі направлення на проведення ревізії від 05.05.2010 року за № 60, виданого Долинським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом, проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Долинського виправного центру управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118 за період з 01.01.2008 року по 01.04.2010 року, за результатами якої складено акт від 09.07.2010 року за № 350-21/09 (а.с.20-45).

Ревізією дотримання законодавства при встановленні, нарахуванні та виплаті працівникам виправного центру, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, посадових окладів, допомог, премій, інших заохочувальних та компенсаційних виплат встановлено, що в 2008-2009 роках та І кварталі 2010 року обслуговуючому персоналу (водіям) згідно Інструкції про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи, затвердженої наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 24.05.2000 року № 98, здійснювалось нарахування та виплата надбавки за безперервну роботу, яка не пройшла державну реєстрацію, внаслідок чого переплата заробітної плати зазначеним працівникам склала 4 431, 24 грн. (ОСОБА_4 - 3 624,67 грн., ОСОБА_5 - 806,57 грн.), на яку відповідно зайво нараховано та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн. (а.с.29).

На підставі акту ревізії від 09.07.2010 року за № 350-21/09 начальником Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Гошовською Л.І., керуючись частиною 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу» у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, винесено вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією, № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року (а.с.56-59).

Пунктом 4 вказаної вимоги зобов'язано Долинський виправний центр управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118 провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти в сумі 4 431,24 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 Кодексу Законів про працю України та перерахувати в державний бюджет на розрахунковий рахунок 31117090700155, МФО 836014, код ЗКПО 20568642, код платежу 21080500 «Інші надходження». Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 1 604,11 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів) (а.с.58).

Долинський виправний центр управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118, не погоджуючись із вимогою про усунення порушень, виявлених ревізією, № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року в частині повернення коштів, оскаржив її у судовому порядку.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.04.2011 року у справі № 2а-661/11/0970 адміністративний позов Долинського виправного центру управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118 до Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу про визнання недійсною вимоги № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року в частині повернення коштів задоволено повністю. Визнано протиправним пункт 4 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року про усунення порушень, виявлених ревізією, в частині повернення та перерахунку до Державного бюджету України зайво нарахованих та виплачених коштів в сумі 4 431,24 грн. та в частині перерахунку та повернення зайво сплачених коштів до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн. (а.с.14-18).

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.07.2012 року по справі № 42693/11/9104 постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.04.2011 року у справі № 2а-661/11/0970 - скасовано та прийнято нову, якою в позові Долинського виправного центру управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118 про визнання недійсною вимоги № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року - відмовлено повністю (а.с.11-13).

Частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі

Таким чином, постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.07.2012 року по справі № 42693/11/9104 набрала законної сили з моменту її проголошення, а отже вимога Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року про усунення порушень, виявлених ревізією, в частині повернення та перерахунку до Державного бюджету України зайво нарахованих та виплачених коштів в сумі 4 431,24 грн. та в частині перерахунку та повернення зайво сплачених коштів до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн. винесена правомірно.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в України врегульовано Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Згідно частини 2 статті 15 цього Закону законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Однак, судом встановлено, що відповідачем, у порушення вимог частини 2 статті 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», не виконано вимогу Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року про усунення порушень, виявлених ревізією, в частині повернення та перерахунку до Державного бюджету України зайво нарахованих та виплачених коштів в сумі 4 431,24 грн. та в частині перерахунку та повернення зайво сплачених коштів до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн. Дана обставина не заперечувалася представником відповідача у судовому засіданні, а тому у відповідності до вимог частини 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказування не потребує.

Пунктом 10 частини 1 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» встановлено, що органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити наступне.

У судовому засіданні встановлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 року № 765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції» Контрольно-ревізійне управління в Івано-Франківській області реорганізовано (у формі перетворення) в Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області, а на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1062 «Про утворення територіальних органів Державної пенітенціарної служби України» Управління Державного департаменту з питань виконання покарань реорганізовано (у формі перетворення) в Управління Державної пенітенціарної служби в Івано-Франківській області.

У зв'язку із наведеним, 07.05.2012 року державним реєстратором Долинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи - Долинського виправного центру управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області № 118 щодо зміни найменування останнього на Долинський виправний центр управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА № 477454 від 04.01.2012 року вбачається, що 30.12.2011 року державним реєстратором виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області (код - 20554249) в результаті перетворення останнього у Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області (код - 20554249). Цього ж дня проведено державну реєстрацію Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області як юридичної особи (а.с.68).

Згідно абзацу 2 пункту 1 Положення «Про Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області», затвердженого головою Державної фінансової інспекції України Андрєєвим П.П. 07.12.2011 року, у складі Інспекції утворюються як структурні підрозділи державні фінансові інспекції у районах, містах або міжрайонні, об'єднані в районах та містах державні фінансові інспекції, а також можуть вводитись посади головних державних фінансових інспекторів в районах та містах. (а.с.70).

Підпунктом 4.3 пункту 4 цього Положення встановлено, що Інспекція відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Таким чином, оскільки Сектор інспектування у Долинському районі Калуської об'єднаної державної фінансової інспекції є структурним підрозділом Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області без права юридичної особи, суд зазначає, що Державна фінансова інспекція в Івано-Франківській області правомірно звернулася до суду із позовом до Долинського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118 про зобов'язання виконати пункт 4 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року.

У судовому засіданні представник відповідача у відповідності до вимог частини 2 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України позовні вимоги визнала повністю.

Відповідно до частини 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову та прийняття його судом приймається постанова про задоволення позову.

Враховуючи те, що Долинським виправним центром управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118, станом на 21.01.2013 року, пункт 4 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року про усунення порушень, виявлених ревізією, в частині повернення та перерахунку до Державного бюджету України зайво нарахованих та виплачених коштів в сумі 4 431,24 грн. та в частині перерахунку та повернення зайво сплачених коштів до державних цільових фондів в сумі 1 604,11 грн., не виконано, а також те, що визнання представником відповідача позовних вимог не порушує жодних прав, свобод чи інтересів, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов"язати Долинський виправний центр управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області №118 виконати пункт 4 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу № 350-14-01/401 від 23.07.2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Главач І.А.

Постанова складена в повному обсязі 25.01.2013 року.