Постанова № 29023503, 18.01.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2013
Номер справи
2-а/819/116/13
Номер документу
29023503
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 2-а/819/116/13

"18" січня 2013 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Баранюка А.З.

при секретарі Дудар М.В.

за участю:

представника позивача Муравки В.П.:

представників відповідача Глух А.Є., ОСОБА_1:

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" про підтвердження обґрунтованості рішення про застосування адміністративного арешту майна

ВСТАНОВИВ:

Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Тернопільської області Державної податкової служби (надалі - позивач, Тернопільська ОДПІ) звернулась до суду із поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" (надалі - відповідач) про підтвердження обґрунтованості рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна.

Представник Тернопільської ОДПІ у судовому засіданні підтримав вимоги подання, в обґрунтування чого пояснив, що відповідачем не надавалася інформація та необхідні документи відповідно до запитів податкового органу та не було допущено посадових осіб податкового органу до проведення документальної позапланової перевірки, внаслідок чого було прийняте рішення від 15 січня 2013 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків.

Представники відповідача у судовому засіданні пояснили, що відповідачем були надані необхідні документи відповідно до запиту податкового органу від 17 жовтня 2012 року та від 19 грудня 2012 року. Додатково надали пояснення, що зазначений запит був отриманий відповідачем 24 грудня 2012 року, а відповідь з необхідними інформацією та документами була надана 03 січня 2013 року, тобто протягом 10 робочих днів, а отже у строки встановлені ст. 78 Податкового кодексу України. З урахуванням цього представники відповідача просили у задоволенні подання відмовити.

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" (код ЄДРПОУ 32386922) перебуває на податковому обліку Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби.

Відповідно до пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України для здійснення функцій, визначених податковим законодавством органи державної податкової служби мають право отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом;

18 жовтня 2012 року відповідач отримав письмовий запит Тернопільської ОДПІ від 17 жовтня 2012 року № 22584/17-50 про надання документів щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам та сплати податку з доходів фізичних осіб.

Відповідно до пояснень представника відповідача документи, що передбачені у запиті були надані протягом 10 робочих днів податковому органу.

Представник позивача заперечив факт отримання згаданих документів та пояснив, що Тернопільська ОДПІ не отримувала жодних документів від відповідача відповідно до запиту від 17 жовтня 2012 року № 22584/17-50.

Доказів, які б свідчили про надіслання ТОВ "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" на адресу Тернопільської ОДПІ чи отримання Тернопільською ОДПІ згаданих документів представниками відповідача суду не надано.

В подальшому, 20 грудня 2012 року Тернопільською ОДПІ був надісланий відповідачу запит від 19 грудня 2012 року № 28609/22-10 про надання інформації та документальних підтверджень щодо господарських операцій проведених у 2011-2012 роках у зв'язку із отриманням інформації, яка може свідчити про приховування (заниження) об'єктів оподаткування.

Представники відповідача в судовому засіданні пояснили, що всі необхідні документи за період з 01 жовтня 2011 року по 30 листопада 2012 року були надані податковому органу відповідно до листа відповідача від 03 січня 2013 року № 01-13/002. Додатково зазначили, що відповідь була надана протягом 10 робочих днів, у строки встановлені законом, документи та інформація за інші періоди не надавалися у зв'язку із тим, що за період дев'яти місяців 2011 Тернопільською ОДПІ була проведена комплексна документальна перевірка.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що документи та інформація були надані не повному обсязі, проте не зазначив, які саме документи чи інформація не були надані відповідачем. Таким чином, суд вважає факт ненадання у повному обсязі інформації і документів згідно запиту від 19 грудня 2012 року № 28609/22-10 в судовому засіданні непідтверджений належними та незаперечними доказами.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

У зв'язку з ненаданням інформації, в тому числі, згідно запита від 17 жовтня 2012 року № 22584/17-50 10 січня 2013 р. на підставі пп. 78 1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України начальником Тернопільської ОДПІ Тернопільської області ДПС видано наказ №39 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «ОСОБА_1 транспорт сервіс» тривалістю 10 робочих днів з 14 січня 2013 року.

14 січня 2013 року працівниками Тернопільської ОДПІ здійснено виїзд з метою вручення посадовим особам TOB «ОСОБА_1 транспорт сервіс» наказу на проведення позапланової перевірки та ознайомлення з направленнями на перевірку за юридичною адресою платника: м. Тернопіль, вул. Гайова, 44.

Однак, при пред'явлені направлень на проведення позапланової виїзної документальної перевірки посадові особи TOB «ОСОБА_1 транспорт сервіс» відмовились в одержані копії наказу, підпису в ознайомлені з направленнями на проведення перевірки, допуску працівників ДПС до проведення перевірки про що складено акт № 7/22-50/32386922 від 14 січня 2013 року.

15 січня 2013 року начальником Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" (ЄДРПОУ 32386922), що перебуває за адресою: м. Тернопіль, вул. Гайова, 44 у зв'язку із недопуском до проведення документальної виїзної перевірки.

Пунктом 94.1 статті 94 Податкового кодексу України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Відповідно до підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, зокрема, платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.

У пункті 94.5 статті 94 Податкового кодексу України зазначено, що арешт майна може бути повним або умовним. Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

Пунктом 94.10 ст. 94 Податкового кодексу України встановлено, що арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

Отже, з урахуванням вищевстановлених обставин, а саме, недопуском платником податків посадових осіб органу державної податкової служби до проведення документальної позапланової перевірки підприємства, суд дійшов висновку, що рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 15 січня 2013 року є правомірним, обґрунтованим та таким, що прийняте відповідно до норм діючого законодавства.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 158, 162, 163, 167, 183-3, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс" про підтвердження обґрунтованості рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна задовольнити.

Підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Транспорт Сервіс", (ЄДРПОУ 32386922), застосованого рішенням Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби від 15 січня 2013 року.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядоку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя Баранюк А.З.

копія вірна

Суддя Баранюк А.З.