Ухвала суду № 29013979, 12.12.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2012
Номер справи
0670/8488/12
Номер документу
29013979
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

12 грудня 2012 року Справа № 0670/8488/12

Категорія 8.2

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Семенюк М.М. , розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Прем'єр продукт-Житомир" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби про визнання незаконним акту виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100 та дій по його складанню, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконним акт виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100 та дії ДПІ у м. Житомирі щодо складання Акту виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України предметом адміністративної справи має бути оскарження рішень, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.

Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Дії суб'єкта владних повноважень в розумінні адміністративного судочинства це дії у сфері публічно-правових відносин, які порушують чиї-небудь права та законні інтереси та мають обов'язків характер для особи, чиї права порушуються.

Положеннями п.1 ч.1 ст.17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Із зазначених позовних вимог слідує, що протиправність дій податкового органу позивач пов'язує з складанням акту виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин. Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовані ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні. Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов"язки тільки у того суб'єкта, якому вони адресовані.

Зважаючи на зазначене, не може бути предметом оскарження в судовому порядку такий акт або дії органу державної влади, який не породжує ніяких правових наслідків, тобто не створює прав та обов'язків для громадян та юридичних осіб.

З огляду на викладене, акт виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100 та дії по його складанню не є рішенням та діями суб'єкта владних повноважень в розумінні п.1 ч.1 ст.17 КАС України, оскільки він не породжує прав і обов'язків, а лише фіксує сам факт проведення перевірки та особисту думку перевіряючих.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, суддя вважає, що зазначена позовна заява в цій частині не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

Крім того слід зазначити, що дані правовідносини не підпадають під судову юрисдикцію.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя, -

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Приватного підприємства "Прем'єр продукт-Житомир" до Державної податкової інспекція у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби про визнання незаконним акт виїзної позапланової перевірки від 04.05.2011 року за № 2051/23-01/36617732/0100 та дій по його складанню.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо не було подано апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.М. Семенюк