Копія
Справа № 822/30/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2013 рокум. Хмельницький12 год. 20 хв.
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до приватного акціонерного товариства "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" про стягнення 1700 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Хмельницький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон) стягнути з приватного акціонерного товариства "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" 1700 грн. фінансової санкції застосованої згідно постанови №148482 від 11.07.2012 року про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 27.06.2012 року.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження та інформація про процесуальні права та обов'язки сторін, які отримані ним 14.01.2013 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу. Заперечень на адміністративний позов на адресу суду не надходило.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суддя вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.
27.06.2012 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінсінспекції у Хмельницькій області на підставі завдання на перевірку №107940 від 25.06.2012 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №031885 від 27.06.2012 року. Вказаним актом встановлено, що водій ОСОБА_1 транспортного засобу MERSEDES-BENZ 410, номерний знак ВХ6376АЕ, що належить ПрАТ "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" здійснював регулярні перевезення пасажирів по маршруту "Ізяслав-Шепетівка" без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме ліцензійної картки, витягу з паспорта маршруту. Водій з актом ознайомлений, від пояснення та підпису відмовився.
11.07.2012 року начальником відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову №148482 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. на підставі абз.3 ст.60 Закону за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону. Вказана постанова направлена та отримана відповідачем 18.07.2012р., відповідно до поштового повідомлення.
У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, Хмельницький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 6 Закону передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Під час проведення перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України; для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону, зокрема, абз.3 - за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.37 Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.
Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача відповідно до абз.3 ст.60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №148482 від 11.07.2012 року про застосування фінансових санкцій не оскаржена, доказів про сплату 1700 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.
Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до приватного акціонерного товариства "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" про стягнення 1700 грн. задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" (Хмельницька область, м.Шепетівка, вул.Лермонтова, 2. код ЄДРПОУ 00426458) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Львівське шосе, 10/1) фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк