ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2013 року 09:45 Справа № 0870/12180/12 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі :
судді Максименко Л.Я.
при секретарі судового засідання Приймаку Є.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Бердянськ
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Бердянськ
про: стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Бердянська об'єднана державна податкова інспекція Запорізької області звернулась із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 6 652,90 грн.
Позивач обгрунтовує свої вимоги тим, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом у сумі 6 652,90 грн., яка виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 18.02.2011 № 0000502370 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій, прийнятого Бердянською ОДПІ Запорізької області за результатом перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт № 0047/08/22/23/НОМЕР_2 від 11.02.2011). Вказане рішення було отримане особисто відповідачем, але штрафні санкції у розмірі 6 652,90 грн. у встановлені законом строки не сплачені. Тому, позивач просить суд стягнути вказану суму у судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, клопотанням від 02.01.2013, яке надійшло факсимільним повідомленням вх. № 68, просить суд розглянути справу за його відсутності.
Відповідач в судові засідання 03.01.2013 та 17.01.2013 не з'явився, направлена на його адресу ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка повернулись без вручення з приміткою пошти: «За закінченням терміну зберігання».
Враховуючи те, що ухвала про відкриття провадження та судові повістки направлялись відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то згідно ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що відповідач був належним чином повідомлений про порушення щодо нього адміністративної справи та необхідність надання відзиву.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, за наявними у справі доказами.
Враховуючи неприбуття у судові засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснював фіксування судових засідань за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР), суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно п. 2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг також зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг також зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 12-13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг), а також, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Як встановлено з матеріалів справи, Бердянською ОДПІ Запорізької області було проведено перевірку господарської одиниці - торгівельного павільйону, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт № 0047/08/22/23/НОМЕР_2 від 11.02.2011).
Проведеною перевіркою встановлено, що відповідачем, порушено вимоги п. 1, 2, 9, 12-13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме: за місцем реалізації товару (пляшки слабоалкогольного напою «Шейк») не роздруковано розрахунковий документ та не видано покупцю; встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків та в денному «Х» звіті, різниця склала - 59 грн.; на реєстраторі розрахункових операцій не забезпечено щоденний друк фіскальних «Z-звітів», а саме не були роздруковані звіти за 05.02.2011 та 08.02.2011; в порушення порядку ведення книги обліку доходів та витрат остання не була надана; а також, на місці реалізації знаходились товари, які не обліковані у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання, зокрема, вчинене вперше - 1 гривня, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.
У відповідності до ст. 20 Закону№ 265/95-ВР, До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
18.02.2011 Бердянською ОДПІ Запорізької області, на підставі акту перевірки, було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000502370 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6 813,90 грн., яке було вручене відповідачу 21.02.2011.
Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95-ВР, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У встановлений строк ФОП ОСОБА_2 вищезазначену суму фінансових санкцій не сплатила, у зв'язку з чим, з урахуванням наявної переплати, у неї утворилась заборгованість у розмірі 6 652,90 грн., що підтверджується друком облікової картки.
Згідно з п. 59. 1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.3 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
З метою погашення податкового боргу, податковою інспекцією ФОП ОСОБА_1 виставлена податкова вимога № 516 від 28.02.2011, яка вручена ОСОБА_1 25.11.2011.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20. 1 ст. 20 Податкового кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Бердянської ОДПІ Запорізької області є обгрунтованими підлягають задоволенню.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (71100, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету (р/р 31411541700011, код платежу 21080900, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38042560, отримувач - Бердянське УДКСУ Запорізької області) заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 6 652 (шість тисяч шістсот п'ятдесят дві) грн. 90 коп
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Суддя Л.Я. Максименко