Харківський окружний адміністративний судП О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2013 р. справа № 2-а-13813/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Котеньова О.Г., при секретарі судового засідання Звягіні Я.І.,
за участі сторін:
представника позивача - Каплоух В.О.,
представника відповідача - Онищенка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" до Індустріальної міжрайонної Державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії відповідача по проведенню зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року, результат якої оформлений Актом від 10.08.2012 року №557/22-207/34469324 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року;
- зобов'язати відповідача вилучити з Автоматизованої системи "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомості, внесені на підставі Акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 10.08.2012 року №557/22-207/34469324 ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324), поновивши в ній дані, задекларовані ТОВ "Фірма Аква Транс" щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року. Посилаючись на факти викладені у позовній заяві, позивач просив позов задовольнити в повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, з підстав викладених в письмових запереченнях, які приєднані до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) зареєстроване як юридична особа, та знаходиться на податковому обліку в Індустріальній МДПІ м. Харкова з 06.09.2006 року за №2358.
10.08.2012 року Індустріальною міжрайонною державною податковою інспекцію м. Харкова Харківської області Державної податкової служби згідно п.73.5 ст.73 Податкового Кодексу України було проведено зустрічну звірку ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року, за результатами якої складено акт за №557/22-207/34469324 від 10.08.2012 року.
Згідно висновків акту звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" не підтверджено реальність здійснення господарських відносин, відсутність платника податку за місцезнаходженням, відсутність власних основних фондів.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб'єктом владних повноважень в основу дій по проведенню зустрічної звірки на відповідність вимогам ч.3 ст. 2 КАС України, суд зазначає наступне.
Правовідносини з приводу проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок передбачені п.73.5 ст.73 Податкового Кодексу України, відповідно до якої зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Відповідно до п.2 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232, зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.
Отже, аналізуючи вищезазначені положення діючого законодавства, слід зазначити що податкове законодавство дозволяє органам державної податкової служби проводити зустрічну звірку суб'єкта господарювання виключно за наявності хоча б однієї з двох підстав: або, якщо під час перевірки платника податків та зборів (контрагента суб'єкта господарювання) виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій, або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.
З пояснень відповідача та акту про неможливість проведення зустрічної звірки "Фірма Аква Транс" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року №557/22-207/34469324 від 10.08.2012 року вбачається, що фактичною підставою для проведення зустрічної звірки став висновок ВПМ Індустріальної МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС про відсутність факту реального здійснення господарської діяльності ТОВ "Фірма Аква Транс", що в повній мірі протилежить положенням Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232 Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, належних та допустимих доказів, що свідчать про наявність у податкового органу сумнівів стосовно факту здійснення операцій ТОВ "Фірма Аква Транс" відповідачем суду не надано.
Разом з тим, суд зазначає, що ані Податковим кодексом України, ані іншими нормами діючого податкового законодавства взагалі не передбачено право на складання органами державної податкової служби висновків про відсутність факту реального здійснення господарської діяльності платниками податків, а тому останні не можуть бути підставою для проведення зустрічної звірки суб'єктів господарювання.
Окрім цього, суд зазначає, що акт Індустріальної МДПІ м. Харкова №557/22-207/34469324 від 10.08.2012 року "Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків та зборів, їх реальності, повноти відображення в обліку за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року за формою не відповідає вимогам п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України, оскільки за результатами проведення зустрічної звірки повинна складатися довідка.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач не мав визначених Податковим кодексом України підстав для вчинення дій з проведення зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" з його контрагентами.
Також суд зазначає, що відповідно до п.3 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232, з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.
Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 року №509-XII з наступними змінами та доповненнями до системи органів державної податкової служби належить: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах.
Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.
У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
Відповідно до п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України, за результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надсилається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Всупереч вимогам чинного законодавства України відповідачем складений акт №557/22-207/34469324 від 10.08.2012 року про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" (податковий номер 334469324) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року.
Отже, фактично Індустріальною МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС була проведена зустрічна звірка ТОВ "Фірма Аква Транс", результатом якої став висновок щодо відсутності факту реального вчинення господарських операцій, проте за результатом останньої складено не довідку, а акт про неможливість проведення зустрічної звірки, що протирічить приписам ст.73 Податкового кодексу України.
Зі змісту спірного акту неможливості проведення зустрічної звірки вбачається, що висновки податкового органу про незнаходження ТОВ "Фірма Аква Транс" за місцезнаходженням є хибними та такими, що суперечать фактичним обставинам та приписам ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка містяться в матеріалах справи, ТОВ "Фірма Аква Транс" зареєстровано за адресою: 61058, м. Харків, вул. Культури, буд.10.
Статтею 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Станом на момент спірних правовідносин ТОВ "Фірма Аква Транс" знаходилося у ЄДРПОУ, статус відомостей - підтверджено, запис про внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за місцезнаходженням - відсутній.
В свою чергу, відповідачем не надано доказів того, що посадовими особами Індустріальної МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС здійснювався вихід за місцезнаходженням ТОВ "Фірма Аква Транс", не надано доказів встановлення відсутності платника податків за місцезнаходженням, а також не надано доказів щодо направлення до державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою №18-ОПП для вжиття заходів, передбачених частиною восьмою статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Суд зазначає, що висновки суб'єкта владних повноважень щодо відсутності факту реального вчинення господарських операцій ґрунтуються лише на підставі даних обов'язкової податкової звітності платника податків, при цьому відомості первинних документів, які відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій, фіксують факти здійснення господарських операцій та повинні бути складені під час здійснення господарських операцій, а також дані розрахункових документів, котрі згідно з Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» опосередковують рух коштів у безготівковій формі, податковим органом не досліджувалися.
Разом з тим суд зазначає, що про відсутність факту реального вчинення господарських операцій можуть свідчити, зокрема, такі обставини: всупереч даним податкового обліку будь-кого з учасників операції відсутні зміни активів, зобов'язань чи власного капіталу принаймні в одного з таких учасників; отримання майнової вигоди чи права на таку вигоду будь-кого з учасників операції виключно шляхом зменшення бази оподаткування з певного податку та/або отримання коштів із Державного бюджету за одночасної відсутності об'єктивної можливості отримати майнову вигоду від цієї операції в інший спосіб; результати, відображені у даних податкового обліку будь-кого з учасників господарської операції, фактично не настали внаслідок відсутності відповідних дій будь-кого з учасників такої операції. Проте, Індустріальною МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС під час складення акту про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Фірма Аква Транс» не були встановлені вищевказані обставини, а отже й висновок щодо відсутності факту реального вчинення господарських операцій є передчасним.
Відповідно до п.п.4.4 п.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України від 22.04.2011 року №236 визначено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від підписання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає заходів, передбачених актами ДПС України.
Таким чином, суд зазначає, що у акті про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання лише засвідчується факт неможливості її проведення без встановлення висновків стосовно документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Окрім того, Додатком 3 до Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України від 22.04.2011 року № 236 чітко встановлений зразок форми акту про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, яким взагалі не передбачено необхідність робити висновок щодо реальності (нереальності) вчинення господарських операцій платником податків.
При цьому слід відмітити, що законодавець іншого порядку дій податкового органу як суб'єкта владних повноважень у спірних взаємовідносинах не передбачає.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про протиправність дій Індустріальної МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС по проведенню зустрічної звірки позивача за період 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року, результат якої оформлений актом від 10.08.2012 року №557/22-207/34469324.
Також з матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Фірма Аква Транс" у відповідності до вимог Податкового кодексу України подало до Індустріальної МДПІ м. Харкова через засоби електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб надало податкову декларацію з ПДВ за жовтень 2011 року разом розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9011708329, 9011708165, 9011708175; податкову декларацію з ПДВ за листопад 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), розрахунком коригувань сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9012907034, 9012907033, 9012907031, 9012907024; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9012990187, 9012990222, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9012924871, 9012924869; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9013030243, 9013030251; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9000050609, 9000653145, 9000653038; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), розрахунком коригувань сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за реєстраційним номером 90000507601; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9000164604, 9000164611, 9000657849, 9000657337, 9000655567, 9000656738, 9000656319; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2011 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9003395486, 9003395525, 9005731656, 9005732126; податкову декларацію з ПДВ за березень 2012 року разом з розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), розрахунком коригувань сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9020862580, 9020863842, 9020860300, 9020862917; податкову декларацію з ПДВ за квітень 2012 року разом розшифровкою зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), розрахунком коригувань сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9028870571, 9028870789, 9028870894, 9023535975.
Судом встановлено, що відповідно до Звітної форми «Деталізованої інформації по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» за період з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року у позивача в графі «Сума ПДВ платника» містяться відомості про зняття показників податкового зобов'язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів за наслідками перевірки.
Наказом ДПА України від 18.04.2008 №266 Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України затверджено Порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у контрагентів. Згідно п.1.3 розділу 1 зазначеного Порядку, для його реалізації створені відповідні програмні продукти, у тому числі "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України", яка формується на підставі подання платниками податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів. Пунктом 2.8 Наказу № 266 встановлено, що працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником ПДВ.
Відповідно до п.2.21 Наказу №266 підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС "Аудит". По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення. Таким чином, даним Порядок взагалі не передбачено внесення змін за даними зустрічних звірок.
Крім того, оскільки за наслідками перевірки податкові повідомлення-рішення не приймались, а відповідно податкові зобов'язання не узгоджувались, то відповідачем безпідставно було знято показники відповідної податкової звітності позивача з податку на додану вартість за період з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року, у зв'язку з чим суд приходить до висновку, що Індустріальною МДПІ м. Харкова було безпідставно внесено зміни до АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомості щодо задекларованих ТОВ "Фірма Аква Транс" податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.2 КАС України завданнями адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про незаконність дій Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби з проведення зустрічної звірки ТОВ "Фірма Аква Транс" за результатами якої складено акт за №557/22-207/34469324 від 10.08.2012 року.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч зазначеним вимогам, відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення проти позову, і не довів правомірності його дій щодо проведення зустрічної звірки позивача по справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача документально і нормативно обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на корить сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 9, 71, 94, 159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" до Індустріальної міжрайонної Державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби по проведенню зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року, результат якої оформлений Актом від 10.08.2012 року №557/22-207/34469324 про неможливість проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення за період з 01.09.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012.
Зобов'язати Індустріальну міжрайонну державну податкову інспекцію м. Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо вилучення з Автоматизованої системи "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомостей, внесених на підставі Акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 10.08.2012 року №557/22-207/34469321 ТОВ "Фірма Аква Транс" (код ЄДРПОУ 34469324) поновивши в ній дані, задекларовані Товариством з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року та з 01.03.2012 року по 30.04.2012 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аква Транс" (61058, м. Харків, вул. Культури 10, код ЄДРПОУ 34469324) судовий збір у розмірі 32.19 грн. (тридцять дві гривні дев'ятнадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова в повному обсязі виготовлена 30 січня 2013 року.
Суддя Котеньов О.Г.