ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ В ЗАКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
17 січня 2013 року
Справа № 0870/12494/12
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Батрак І.В.
за участю секретаря Батечко М.Д.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Юлена»
про стягнення економічних санкцій
ВСТАНОВИВ:
28.08.2008 Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області звернулась до Господарського суду Запорізької області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Юлена» про стягнення економічних санкцій на суму 48001,86 грн. 13.11.2008 року
За наслідками розгляду справи постановою Господарського суду Запорізької області від 113.11.2008 по справі №27/504/08-АП відмовлено у задоволенні адміністративного позову.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2009 постанову Господарського суду Запорізької області від 13.11.2008 по зазначеній справі залишено без змін.
За результатами розгляду касаційної скарги Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області скасовано постанову Господарського суду Запорізької області від 13.11.2008 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2009, адміністративну справу №27/504/08-АП направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 19.12.2012 на підставі ст. 22 та абз. 3 п. 6 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, за підсудністю адміністративну справу №27/504/08-АП для нового розгляду передано за підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.
Справа надійшла до суду 25.12.2012. Згідно протоколу розподілу справ між суддями справу передано на розгляд судді Батрак І.В.
Ухвалою суду від 28.12.2012 справу прийнято до провадження суддею Батрак І.В., відкрито провадження в адміністративній справі №0870/12494/12, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 17.01.2013.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, проте до суду надіслав 17.01.2013 клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.5 ч.1 ст.157 КАС УКраїни, оскільки згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, Державну інспекцію з контролю за цінами в Запорізькій області ліквідовано.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши заявлене клопотання, подані документи, суд вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 № 346 «Про ліквідацію урядових органів» та наказу Міністерства економіки України від 08.06.2011 №484 «Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів» Державна інспекція з контролю за цінами та її територіальні органи припинені шляхом ліквідації. Указом Президента України від 19.01.2012 №19/2012 «Про Державну інспекцію України з контролю за цінами» утворено Держцінінспекцію України та Указом Президента України від 30.03.2012 № 236 «Питання реалізації державної політики з контролю за цінами» затверджено Положення про Держцінінспекцію України. Виходячи із необхідності здійснення зазначених завдань безпосередньо в регіонах України, згідно із Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 429-р «Про утворення територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами» утворено територіальний орган Держцінінспекції України як Сектор у Запорізькій області. Тому, здійснення планових і позапланових перевірок щодо дотримання суб'єктами господарювання державної дисципліни цін (тарифів) та прийняття рішень щодо застосування економічних (адміністративно-господарських) санкцій не належить до завдань і функцій Держцінінспекції України.
21.06.2012 було прийнято Закон України «Про ціни і ціноутворення», відповідно до п.1 ч.1 ст.17 якого передбачено виконання контрольно-наглядових функцій за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. На виконання п. 4 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ціни і ціноутворення», Кабінетом Міністрів України схвалений на засіданні (14.11.2012) проект Указу Президента України «Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами», в частині надання Держцінінспекції України контрольно- наглядових функцій у сфері ціноутворення та яким передбачені повноваження Держцінінспекції України щодо звернення до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів). Зазначений проект Указу Президента України знаходиться на підпису у Президента України, без зауважень. Таким чином, після прийняття відповідного Указу «Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами» Держцінінспекція України набуде адміністративно-процесуальної правосуб'ектності. Отже, до моменту внесення відповідних змін до Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, Держцінінспекція України не є правонаступником Державної інспекції з контролю за цінами, що діяла у системі Мінекономіки України.
З огляду на викладене, посилаючись на статті 55, 156 Кодексу адміністративного судочинства України, та беручи до уваги лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі «Щодо провадження у справах, стороною в яких є органи державного контролю за цінами» від 24.11.2011 №2431-25/2, суд вважає заявлене клопотання таким що не підлягає задоволенню
Керуючись ст. 41, п. 5 ч. 1 ст. 157, 160, 165 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити представнику відповідача в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Юлена» про стягнення економічних санкцій
Розгляд справи продовжити в даному судовому засіданні.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на рішення суду першої інстанції.
Суддя І.В.Батрак