справа № 2a-0770/3996/11
рядок статзвіту -10.1
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого -судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання -Корчинської В.А.,
за участю сторін:
сторони у судове засідання -не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного центру зайнятості до Кредитної спілки «МРІЯ»про стягнення штрафу у сумі 37 990,40 гривень, -
В С ТА Н О В И В :
Позивач - Закарпатський обласний центр зайнятості звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кредитної спілки «МРІЯ»про стягнення штрафу у розмірі 37 990,40 грн.
Позовні вимоги мотивовані наступним. За порушення строків подання даних про фактичне вивільнення громадянина ОСОБА_1 з посади менеджера по наданню фінансових послуг Шаргородського відділення Кредитної спілки «МРІЯ»позивачем було накладено штраф у розмірі 37 990,40 гривень та запропоновано відповідачу протягом місяця у добровільному порядку сплатити його. Однак, вказана сума штрафу у згаданий строк на розрахунковий рахунок позивача не надійшла, тому він звернувся до суду для стягнення штрафу з відповідача у примусовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте на адресу суду 20 лютого 2012 року надійшла заява від його представника про розгляд справи за відсутності позивача за наявними у матеріалах справи доказами, позовні вимоги підтримують у повному обсязі та просять позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого представника у судове засідання повторно, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені главою 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 177190 виданого 04.06.2004 року Державним реєстратором Виконавчого комітету Ужгородської міської ради Закарпатської області (місцезнаходження юридичної особи -Кредитної спілки «МРІЯ», ідентифікаційний код 22089934, 88000, Закарпатська область, місто Ужгород, набережна Незалежності, будинок 21, під'їзд 6, офіс 2) (а.с. 13). Відповідач був повідомлений про дату, час та місце судового засідання про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 25). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, що Кредитна спілка «МРІЯ»4 червня 2004 року зареєстрована Державним реєстратором Виконавчого комітету Ужгородської міської ради Закарпатської області, як юридична особа (а.с. 13).
Згідно вищевказаного Свідоцтва місцезнаходження юридичної особи Кредитної спілки «МРІЯ»- 88000, Закарпатська область, місто Ужгород, набережна Незалежності, будинок 21, під'їзд 6, офіс 2.
Судом встановлено, що 11 серпня 2011 року відповідачем було видано Наказ № 94\к від 11.08.2011 року про припинення трудового договору ОСОБА_1 за п. 1 ст. 40 КЗпП України (а.с. 7).
Згідно зі ст. 49-2 КЗпП України та п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»відповідач зобов'язаний подати Ужгородському міському центру зайнятості не пізніше ніж за два місяці до вивільнення громадянина ОСОБА_1 «Звіт про заплановане вивільнення працівників»(форма №4 -ПН план), а після звільнення в десятиденний строк «Звіт про фактичне вивільнення працівників»(форма №4 - ПН факт).
09 вересня 2011 року було подано в Ужгородський міський центр зайнятості Звіт за формою № 4-ПН (факт) (а.с. 6). Згідно частини 2 пункту 5 ст. 20 Закону України «Про Зайнятість населення»передбачено, що у разі неподання або порушення строків подання інформації про вивільнення працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, згідно цього Кредитна спілка «МРІЯ»подала Звіт за формою № 4-ПН (факт) з порушенням строків, так як десятиденний термін сплив 22 серпня 2011 року.
Згідно довідки про доходи громадянина ОСОБА_1 вих. № 851 від 07.10.2011 р. встановлено, що загальна сума доходу за виключенням аліментів становить 37 990 (тридцять сім тисяч дев'ятсот дев'яносто) гривень 40 (сорок) копійок (а.с. 8).
12 вересня 2011 року на адресу Ужгородського міського центру зайнятості надійшов лист Ленінського районного центру зайнятості м. Вінниці від 01.09.2011 року за № 01-95/1351 «Про реєстрацію особи, звільненої згідно з п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України». Згідно даного листа, Ленінський районний центр зайнятості м. Вінниці надіслав для відома інформацію, що 17 серпня 2011 року у Ленінському районному центрі зайнятості м. Вінниці з метою пошуку роботи був зареєстрований громадянин ОСОБА_1, як звільнений згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України 11 серпня 2011 року Кредитною спілкою «МРІЯ»(а.с. 4).
14 вересня 2011 року Ужгородським міським центром зайнятості подано листа № 1334 від 12.09.2011 року до Закарпатського обласного центру зайнятості, яким повідомлено, що відповідач порушив строк подання звітності 4-ПН (про фактичне вивільнення працівника) (а.с. 5).
04 жовтня 2011 року Закарпатським обласним центром зайнятості було видано Наказ № 225 «Про проведення позапланової перевірки дотримання законодавства про зайнятість населення у Кредитній спілці «МРІЯ»»(а.с. 9).
Факт порушення Закону України «Про зайнятість населення»підтверджується актом № 49 від 10 жовтня 2011 року (а.с. 11). 10 жовтня 2011 року позивачем було прийнято рішення до акту № 49 «Про накладення штрафних санкцій за порушення п. 5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення»»(а.с. 12). У даному рішенні відповідачу було запропоновано сплатити 37 990,40 грн. штрафу, які відповідач зобов'язаний був добровільно сплатити в 10-ти денний строк. З рішенням та актом був ознайомлений голова правління Кредитної спілки «МРІЯ», одержав один примірник рішення та один примірник акту, про що зроблена відмітка на оригіналі рішення та акту (а.с. 11, 12) Проте відповідач у 10-ти денний строк не сплатив штраф.
Відповідно до частин 1 та 4 статті 3 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про страхування на випадок безробіття, то застосовуються норми міжнародного договору. Нормативно-правові акти щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття розробляються, реєструються і застосовуються відповідно до законодавства України. З питань, що регулюються цим Законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові особи цих органів діють виключно на підставах, у межах та у спосіб, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
У порушення законодавства відповідач на час розгляду адміністративної справи борг не сплатив.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Закарпатського обласного центру зайнятості до Кредитної спілки «МРІЯ»про стягнення штрафу у сумі 37 990,40 гривень -задовольнити.
Стягнути із Кредитної спілки «МРІЯ»(ідентифікаційний код -22089934, 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, наб. Незалежності, буд. 21, під'їзд 6, офіс 2) на користь Закарпатського обласного центру зайнятості (88018, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Новака, 45, р/р 37171975900001 в ГУДК в Закарпатській обласній, МФО 812016, код надходження 50040500, ідентифікаційний код - 02771546) суму штрафу у розмірі 37 990 (тридцять сім тисяч дев'ятсот дев'яносто) гривень 40 (сорок) копійок.
Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається дот адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.