ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/4872/2012
21 січня 2013 року 11год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Гуль Н.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області звернулося з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 8500 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому зазначає, що він позовні вимоги, заявлені в адміністративному позові, підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі (а.с.27).
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.25). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснює свою діяльність у сфері торгівлі.
Як встановлено судом 30.07.2012 року відповідно до наказу в.о. начальника Регіонального управління Департаменту САТ ДПС у Рівненській області (далі-Регіональне управління) №175 30.07.2012 року (а.с.13), направлення №206 та 207 від 30.07.2012 року (а.с.6,7), працівники Регіонального управління провели перевірку господарської одиниці - магазину, що розташований в АДРЕСА_1 та належить відповідачу
Перевірка проводилася в присутності ФОП ОСОБА_1, копії наказу №175 від 30.07.2012 року, направлення №206 та №207 від 30.07.2012 року надані працівниками Регіонального управління під розписку.
Судом встановлено, що в ході проведення перевірки було виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що не відповідає вимогам ч.11 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР та факт реалізації алкогольних напоїв на розлив у магазині, який не є закладом громадського харчування, що є порушенням ст. 15-3 цього ж Закону.
За результатами даної перевірки складено відповідний акт за реєстраційним номером №160/01/2977214807 від 31.07.2012 року (а.с.9-10)
Після з ознайомлення з актом перевірки ФОП ОСОБА_1 підписала його без зауважень та надала письмове пояснення від 30.07.2012 року, в якому вона підтверджує факт виявлених порушень (а.с.8).
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та на підставі вищезазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення №1701470003/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. та рішення №1701480003/21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. (а.с.11-12).
Рішення про застосування фінансових санкцій отримані позивачем 11.08.2012 року, згідно поштового повідомлення від 10.08.2012 року (а.с.5), у встановленому порядку оскаржені не були, а отже на момент розгляду даної справи є чинними.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР, ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Згідно ст. 15 цього Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Абзацом 5, частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до СПД застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Відповідно до статті 15-3 Закону України №481/95-ВР продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Відповідно до роз'яснення Управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування від 07.10.2010 року за №05-323 - згідно з Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що затверджені постановою КМУ від 30.07.1996 року №854, роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства чи спеціалізовані відділи (секції) магазинів споживчої кооперації, а також підприємства громадського харчування. Класифікація закладів ресторанного господарства наведена у Національному стандарті України "Заклади ресторанного господарства" (ДСТУ 4281:2004), у якому є посилання на ДСТУ 3862-99, який в свою чергу подає визначення закладів громадського харчування, серед яких термін "магазин" відсутній.
Як передбачено п. 7 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого Постановою КМУ від 15.06.2006 року №833, магазин є торговельним об'єктом.
Абзацом 9 частини 2 статті 17 Закону України №481/95-ВР передбачено, що у разі порушення вимог статті15-3 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 6800 грн.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
На час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів сплати штрафу в сумі 8500 грн. не надав.
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути на р/р 31116106700065 УДКСУ у Гощанському районі, код ЄДРПОУ 31116106700065, ГУДКСУ у Рівненській області, код ЄДРПОУ 38012494, МФО 833017, код платежу 21081100 з ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 8500 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.