Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 січня 2013 р. № 2а- 13779/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова
до Українського державного проектного інституту "Укрміськбудпроект"
про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Українського державного проектного інституту "Укрміськбудпроект", в якому просить суд стягнути з УДПІ "Укрміськбудпроект" суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову на науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник, на користь управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова в розмірі 200,07 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в УДПІ "Укрміськбудпроект" працювала ОСОБА_1, якій було призначено пенсію згідно ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», яка отримує призначену їй пенсію за місцем мешкання. Сума заборгованості відповідача з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має зазначена особа за період з вересень 2012 р. - жовтень 2012 р. складає 200,07 грн., відповідачем не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, надав через канцелярію суду заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача в судове засідання повторно не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Через канцелярію суду представник відповідача повторно подав заяву про відкладення розгляду справу, яку обґрунтовував з одних і тих же підстав, а саме зв'язку з необхідністю підготовки заперечень на адміністративний позов.
Згідно з ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вказане, та з урахуванням місячного строку розгляду справи передбаченого ч.1 ст.122 КАС України, та те, що позивач мав можливість скористатись правом участі в судовому засіданні та вже надавав в перше судове засідання заяву про відкладення розгляду справу у зв'язку з наданням можливості підготовки заперечень, суд на підставі ч.6 ст.128 КАС України вирішив за можливе розглянути справу без участі представників сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Український державний проектний інститут "Укрміськбудпроект" перебуває на обліку як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова.
Колишньому працівнику Українського державного проектного інституту "Укрміськбудпроект" ОСОБА_2 (що підтверджується довідками підприємства відповідача) призначена пенсія згідно зі ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та відповідно до довідки УПФУ у Червонозаводському районі м. Харкова була нарахована пенсія за період вересень, жовтень 2012р.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", держава встановлює для наукових працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно з п. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 р. (далі - Порядок), за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Відповідно до п.5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що у разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.
Згідно з п.8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п. 9 Порядку різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ПІ-ІУ рівнів акредитації' фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.
Відповідно до вказаних вимог Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та Порядку частка різниці в розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників, що підлягає відшкодуванню Українським державним проектним інститутом "Укрміськбудпроект" за вересень - жовтень 2012 року, складає 200,07 грн.
Вказана сума підтверджується повідомленнями та листами УПФ України в Дзержинському районі м.Харкова, які направлялись до Українського державного проектного інституту "Укрміськбудпроект", які містяться в матеріалах справи та які відповідач отримав 15.10.2012 року та 09.11.2012 року.
Вказані повідомлення УПФУ у Дзержинському районі м. Харкова про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, залишені відповідачем без відповідного реагування.
Таким чином, судом встановлено, що заборгованість з відшкодування різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників за вересень, жовтень 2012 року, відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та складає 200,07 грн., що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова до Українського державного проектного інституту "Укрміськбудпроект" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з УДПІ "Укрміськбудпроект" (код ЄДРПОУ 02497980) суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову на науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник, на користь управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова в розмірі 200.07 грн. (двісті гривень 07 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.В.Бездітко