8.2.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 січня 2013 року Справа № 2а/1270/10190/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі Ворошило О.Є.
за участю :
представника позивача: Мендус А.А.
представника відповідача: Яковлєвої О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, про скасування податкового повідомлення -рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
21 грудня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського до державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, скасування податкового повідомлення - рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
24 грудня 2012 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду адміністративний позов Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського до державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, скасування податкового повідомлення - рішення, зобов'язання вчинити певні дії, залишено без руху.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03 січня 2013 року відкрито провадження у справі.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що 17.12.2012 р. Хімічним казенним об'єднанням ім. Г.І.Петровського отримано податкове повідомлення - рішення № 0000991742 від 17.12.12р. ДПІ у м. Красний Луч, вул. Шевченка, 69 про сплату суми грошового зобов'язання - 1 010 254,5 грн., застосованих за порушення п.п.168.1.2 п.168.1 ст. 168.1.5 п.168.1 ст.168.п.171.1 ст.171 абз. е) п.176.1. абз. А) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.
Сума нарахованого грошового зобов'язання підлягає сплаті протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання цього повідомлення.
Позивач згоден, що існує сума грошового зобов'язання, яка є податковим боргом, що визначено п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010р. № 275 5-УІ, але не згоден щодо її сплати в 10 - денний термін, у зв'язку з тим, що ця сума підлягає списанню відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» від 02 жовтня 2012 року № 5414-\/І, який набрав чинності 31 жовтня 2012 року.
Відповідно до цього Закону підлягає списанню податковий борг (у тому числі встановлений судовими рішеннями та реструктуризований) станом на 1 липня 2012 року, не сплачений станом на дату набрання чинності цим Законом, платників податків - підприємств оборонно-промислового комплексу, які включені до складу Державного концерну "Укроборонпром" (далі - підприємства оборонно-промислового комплексу), перед бюджетом (у тому числі податковий борг, який виник у зв'язку з порушеннями податкового, валютного та митного законодавства), а також грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання відповідно до статті 2 Закону України "Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та забезпечення їх стабільного розвитку".
Контролюючі органи в межах їх компетенції у порядку, передбаченому для списання безнадійного податкового боргу, здійснюють списання зазначених сум протягом десяти робочих днів з дня подання заяви платника податків.
Встановлено, що для цілей цього Закону підприємствами оборонно-промислового комплексу вважаються підприємства, включені до складу Державного концерну "Укроборонпром" станом на день набрання чинності цим Законом.
Позивача включено до складу ДК «Укроборонпром», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1221 від 29.12.10р. «Про утворення Державного концерну «Укроборонпром» .
На виконання вищезазначеного Закону позивачем направлено 27.11.12 р. вих. № 3009/бух, заява списання податкового боргу перед бюджетом з податку на доходи з фізичних осіб станом на 01.07.12р., не сплаченого станом на дату набрання чинності Закону, тобто на 31.10.12 року.
Всупереч дійсності та наявним документам, матеріалам та висновкам перевірки, що відображені в Акті від 06.12.12р. Державною податковою інспекцією у м. Красний Луч листом № 683/7/19-027 від 07.12.12р. безпідставно відмовлено в процедурі списання заборгованості мотивуючи тим, що у позивача податковий борг перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб згідно даних автоматизованої інформаційної системи станом на 01.07.12р. та несплачений на дату набрання чинності Закону відсутній.
Такі дії відповідача, на думку позивача, є неправомірними та безпідставними, створюють для позивача негативні наслідки.
На підставі викладеного, позивач просить суд визнати дії відповідача неправомірними щодо відмови в списанні податкового боргу.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Красний Луч від 17.12.12р. № 0000991742.
Зобов'язати відповідача списати податковий борг у сумі 1 010 254,5 грн. відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» від 2 жовтня 2012 року № 5414-УІ.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, надавши суду письмові заперечення, в яких вказав, що проведеною документальною позаплановою невиїзною перевіркою Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського встановлено порушення: п.п.168.1.2 п. 168.1 ст.168, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.171.1 ст.171, абз. є) п.176.1, абз. а) п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого, станом на 31.10.12 Хімічне казенне об'єднання імені Г.І. Петровського не перерахувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1010245,50 грн.
Згідно п.п. 54.3.5 п.54.3 ст.54 ПКУ: «Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, якщо дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом».
Згідно п.58.1. ст.58 ПКУ у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Державною податковою інспекцією у м. Красний Луч 18.12.12 позивачу було направлено податкове повідомлення - рішення за № 0000991742 від 17.12.2012 року на загальну суму грошового зобов'язання 1262815,88 грн., у тому числі за основним платежем - 1010254,50 грн. та за штрафними санкціями - 252561,38 грн.
Просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити із наступних підстав.
Судом встановлено, що Хімічне казенне об'єднання імені Г.І. Петровського зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 23.08.2005 року (а.с.6).
Позивач є платником податку на додану вартість, відповідно до свідоцтва № 200022096 про реєстрацію платника податку на додану вартість (а.с.7).
Хімічне казенне об'єднання імені Г.І. Петровського створено постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.1998 року № 987 на базі державного майна шляхом перетворення державного підприємства - Хімічне об'єднання імені Г.І. Петровського, що перейменоване наказом Міністерства промислової політики України від 09.10.1998 року № 355. Підприємство є правонаступником всіх майнових та немайнових прав та обов'язків державного підприємства - Хімічне об'єднання імені Г.І. Петровського.
Регулювання, контроль та координація діяльності Підприємства здійснюється Державним концерном «Укроборонпром» як уповноваженим суб'єктом господарювання з управління об'єктами державної власності в обороно - промисловому комплексі (а.с.8-11).
Позивачем 27.11.12 р. за вих. № 3009/бух до ДПІ в м. Красний Луч було направлено заяву про списання податкового боргу перед бюджетом з податку на доходи з фізичних осіб станом на 01.07.12р., не сплаченого станом на дату набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» від 02 жовтня 2012 року № 5414-\/І, який набрав чинності 31 жовтня 2012 року (а.с.18).
27.11.12р. позивач направив на адресу відповідача заяву за вих. № 3007/бух про проведення позапланової документальної перевірки з метою визначення заборгованості з податку на доходи з фізичних осіб станом на 01.07.12р., не сплаченого станом на дату набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» від 02 жовтня 2012 року № 5414-\/І, для чого були надані такі документи, як головна книга за 2011-2012р.р., відомості нарахування заробітної плати 2011 р., платіжні доручення на сплату ПДФО за 2011, 2012 роки (а.с.19).
Державною податковою інспекцією у м. Красний Луч з 28.11.12р. по 29.11.12р. було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань своєчасності сплати до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб та виплати заробітної плати за період з 01.01.12р. по 31.10.12р., про що було складено акт перевірки № 548/17-046/14312683 від 06.12.12 року (а.с.16-16).
Відповідно до акту перевірки № 548/17-046/14312683 станом на 01.01.12 заборгованість по податку на доходи фізичних осіб на нараховану заробітну плату, згідно головної книги підприємства, складає 1647067,77 грн.
Станом на 01.07.12 заборгованість по податку на доходи фізичних осіб на нараховану заробітну плату, згідно головної книги підприємства, склала - 1239223,95грн.
За період з 01.01.12 по 31.10.12 підприємством нараховано та утримано податку на доходи Фізичних осіб у сумі 3661105,50 грн.
Згідно платіжним дорученням на сплату податку та формі 15 Хімічним казенним об'єднанням імені Г.І. Петровського до бюджету перераховано за період з 01.01.12 по 31.10.12 - 4028913,05 грн.
Станом на 31.10.12 заборгованість по податку на доходи фізичних осіб на нараховану заробітну плату, згідно головної книги підприємства, становить - 1279260,22 грн.
Проведеною документальною позаплановою невиїзною перевіркою Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського встановлено порушення : п.п.168.1.2 п. 168.1 ст.168, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.171.1 ст.171, абз. є) п. 176.1, абз. а) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого, станом на 31.10.12 Хімічне казенне об'єднання імені Г.І. Петровського не перерахувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1010245,50 грн.
Листом від 07.12.2012 року Державною податковою інспекцією у м. Красний Луч у відповідь на лист позивача щодо списання з позивача податкового боргу перед бюджетом з податку на доходи з фізичних осіб станом на 01.07.12р. повідомило, що згідно даних автоматизованої інформаційної системи за позивачем податковий борг перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб станом на 01.07.2012 року та несплачений на дату набрання чинності Закону України від 02.10.2012 року № 5414-\/І, тобто на 31.10.2012 року відсутній. (а.с.20).
На підставі акту перевірки № 548/17-046/14312683 від 06.12.12 року державною податковою інспекцією у м. Красний Луч Луганської області було винесено податкове повідомлення - рішення за № 0000991742 від 17.12.2012 року на загальну суму грошового зобов'язання 1262815,88 грн., у тому числі за основним платежем - 1010254,50 грн. та за штрафними санкціями - 252561,38 грн., яке було своєчасно направлено позивачу та ним отримано, що не заперечують сторони по справі (а.с.12).
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
На підставі ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень суб'єктів владних повноважень слід перевіряти чи прийняті такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України на Законами України, з виконанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно пп. 14.1.156 п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
На підставі пунктів 14.1.175 та 14.1.180 пункту 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Відповідно до ст.. 15 Податковий кодекс України N 2755-VI від 02.12.2010 зі змінами та доповненнями - Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
Згідно зі ст. 18. Податкового кодексу України - Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
Податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов'язки, встановлені цим Кодексом для платників податків.
Відповідно до п.п.54.3.5 п.54.3 ст.54 ПКУ: «Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, якщо дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом».
Згідно п.58.1. ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
У відповідності п. 127.1.ст. 127 ПКУ ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
До позивача застосована штрафна санкція п. 127.1 ст. 127 ПКУ в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету
Відповідно до п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України - оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку податковим агентом.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
На підставі ст.. 171, п.п. «а», «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є:
а) податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні;
б) платник податку - для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.
Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Хімічне казенне об'єднання імені Г.І. Петровського дійсно є підприємством оборонно-промислового комплексу, яке включено до складу Державного концерну "Укроборонпром", відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1221 від 29.12.2010 року «Про утворення Державного концерну «Укроборонпром».
Згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» N 5414-VI від 02.10.2012 року, який набрав чинності 31.10.2012 року - 2-2. підлягає списанню податковий борг (у тому числі встановлений судовими рішеннями та реструктуризований) станом на 1 липня 2012 року, не сплачений станом на дату набрання чинності цим Законом, платників податків - підприємств оборонно-промислового комплексу, які включені до складу Державного концерну "Укроборонпром" (далі - підприємства оборонно-промислового комплексу), перед бюджетом (у тому числі податковий борг, який виник у зв'язку з порушеннями податкового, валютного та митного законодавства), а також грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання відповідно до статті 2 Закону України "Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та забезпечення їх стабільного розвитку".
Підлягає списанню податковий борг із сплати податку на додану вартість Державного агентства резерву України, який виник у зв'язку з переведенням заборгованості Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", підприємств паливно-енергетичного комплексу перед Державним агентством резерву України, що списується відповідно до статті 2 Закону України "Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та забезпечення їх стабільного розвитку".
Суми, списані відповідно до положень цього пункту та Закону України "Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та забезпечення їх стабільного розвитку", не включаються до доходів та витрат учасників процедури списання.
Контролюючі органи в межах їх компетенції у порядку, передбаченому для списання безнадійного податкового боргу, здійснюють списання зазначених сум протягом десяти робочих днів з дня подання заяви платника податків.
Позивач помилково ототожнює поняття надання до органів ДПС податкового розрахунку у відповідності п. 51.1. ст. 51 ПКУ та надання податкової декларації (розрахунку) у відповідності п. 46.1. ст.46 ПКУ.
Слід зазначити, що відповідно до п. ст.51 Податкового кодексу України та наказу ДПА України від 24.12.2010 року № 1020 податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку за формою 1ДФ.
З аналізу вищенаведеного та вказаних нормативних приписів податкового законодавства заборгованість позивача у сумі 1010254,50 грн. не є податковим боргом самого підприємства, як платника податку в розумінні Податкового кодексу України, оскільки сума боргу є боргом з податку на доходи з фізичних осіб, не сплачена позивачем як податковим агентом.
Отже вказане податкове зобов'язання позивача не підпадає під дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу» N 5414-VI від 02.10.2012 року.
Відповідності п.п. 19і.1.1. п. 19і.1. ст. 19і ПКУ до функцій органів державної податкової служби належить, зокрема, здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених ПКУ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. N 106 "Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету" та частиною сьомою статті 45 Бюджетного кодексу України зобов'язано органи, що контролюють справляння надходжень бюджету забезпечити відповідно до законодавства здійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю надходження до державного та місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів згідно з переліком, а також ведення обліку таких платежів у розрізі платників з метою забезпечення повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів;
На виконання ПКМУ № 106 розроблено наказ ДПА України від 21.04.2011 № 230 яким встановлено Перелік форм оперативного обліку податків і зборів та інших доходів бюджету, контроль за справлянням яких здійснюють органи ДПС.
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати Бюджетна класифікація України за доходами 11010100 нараховується лише за актами перевірок.
Саме актом перевірки від 06.12.2012 р. № 548/17-046/14312683 встановлено не перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб на суму 1010245,50 грн.
За наслідками складання акту винесено податкове повідомлення-рішення з урахування штрафної санкції у розмірі 25% від суми податкового зобов'язання у розмірі 252561,38 грн.
Таким чином посадові особи ДПІ у м. Красному Луч, при виконанні покладених на них відповідних функцій, діяли у відповідності ст. 19 Конституції України та податкового законодавства і цілком обґрунтовано відмовили у списанні податкового зобов'язання позивача, як його податкового боргу.
Таким чином, позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки відповідач діяв на законних підставах та в межах своєї компетенції.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача, відповідно до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 11, 17-18, 71-72, 158-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог Хімічного казенного об'єднання імені Г.І. Петровського до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, про скасування податкового повідомлення -рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити за необгрунтованністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 28 січня 2013 року.
Суддя Т.І. Ковальова