Постанова № 28834484, 14.01.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.01.2013
Номер справи
2а-17578/12/2670
Номер документу
28834484
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 січня 2013 року № 2а-17578/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

За позовом

Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до

Відкритого акціонерного товариства «Украгротех»

про

стягнення штрафу у розмірі 1020,00 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Украгротех» про стягнення штрафу у розмірі 1020,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 грудня 2012 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а-17578/12/2670.

Надіслана на адресу відповідача копія ухвали не була вручена, що підтверджується даними офіційного веб-сайту УДППЗ "Укрпошта" http://80.91.187.254:8080/servlet/SMCSearch2?barcode= 0101406729037&lang=ua.

Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що така повістка вручена належним чином.

Частиною четвертою ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик надсилається юридичним особам за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.

Таким чином, вважається, що відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, а також про його права та обов’язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

У строк, встановлений судом, відповідач не скористався своїми правами та не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

Згідно з ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

16 березня 2012 року позивачем складено акт № 164-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, у якому зазначено, що відповідач порушив вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 1, глави 7, розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за №97/13364 (зі змінами та доповненнями), у частині неопублікування регулярної річної інформації за 2010 рік в офіційному друкованому виданні.

Постановою позивача про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 06 березня 2012 року, розгляд вказаної справи призначено на 21 березня 2012 року.

За результатами розгляду вказаної справи виявлено, що відповідач порушив вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 1, глави 7, розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за №97/13364 (зі змінами та доповненнями), внаслідок чого позивач прийняв постанову № 163-ЦД-1-Е від 21.03.12р., якою застосував до відповідача санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1020,00 грн. за не опублікування інформації за 2010 рік та зобов’язав відповідача сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання вказаної постанови.

Копію постанови № 163-ЦД-1-Е від 21.03.12р. відповідачу направлено 23.03.12р., про що свідчить наявна у матеріалах справи копія супровідного листа від 23.03.12р. № 03/02/1655, однак штраф у вказаному розмірі по даний час залишається не сплаченим.

Суд погоджується з доводами позивача про правомірність застосування до відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів, виходячи з аналізу наявних у матеріалах справи документів та наступних положень і обставин.

Так, відповідно до ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (також далі за текстом - Закон), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» - Регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п.1 гл.7 розділу V Положення № 1591 - розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, зокрема, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 14 ст. 8 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з п.п. 2, 3 розділу XVIII, п. 2 розділу XV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 (також далі за текстом - Правила № 2272), штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.

Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути продовжено уповноваженою особою, якою винесено постанову (уповноваженими особами, якими винесено постанову), за клопотанням особи, щодо якої винесено постанову про накладення санкції.

Однак, як з’ясовано у ході судового розгляду справи та підтверджується наявними у матеріалах справи документами, відповідач постанову про накладення санкцій в адміністративному (досудовому) порядку не оскаржував.

Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до вищезазначеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача коштів є обґрунтованими та такими, що підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат заявника - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-11, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Стягнути із Відкритого акціонерного товариства «Украгротех» (код ЄДРПОУ 24258915) штраф у розмірі 1 020 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

3.В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова прийнята у скороченому провадженні виконується негайно.

Суддя І.В. Смолій