Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 січня 2013 р. Справа №2а-11292/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,
при секретарі судового засідання -Носач І.О.,
за участю :
представника прокуратури м. Харкова - Косіченко М.М.,
представника позивача - Горлова М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми,-
В С Т А Н О В И В:
Харківський міжрайонний транспортний прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернувся до Харківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області із зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_3 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід державного бюджету 1700,00грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що до Харківської міжрайонної транспортної прокуратури звернулось територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області про примусове стягнення накладеного на ФОП ОСОБА_3 адміністративного стягнення. Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області, під час перевірки 03.05.2012р. автотранспортного засобу марки VWLT-35, що належить ФОП ОСОБА_3, встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт". За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 03.05.2012 року складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що ознайомлено відповідача. 03.07.2012р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову №153097 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700грн. У строк, встановлений законом, відповідач суму штрафу не сплатив, у зв'язку з чим прокурор просив суд стягнути з відповідача в дохід державного бюджету 1700 грн. фінансових санкцій.
Представник прокуратури м. Харкова у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд ухвалити рішення про їх задоволення.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач ФОП ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився , про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, причини неявки суду не повідомив. (а.с.60)
Розглянувши відомості про належне повідомлення відповідача про час, дату та місце розгляду справи, враховуючи положення ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в справі доказами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку представника прокуратури м. Харкова та представника позивача, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Законом України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач - ОСОБА_3 - є фізичною особою-підприємцем. (а.с.10)
03 травня 2012 року державними інспекторами територіального управління Головтрансінспекції в Рівненській області на 295 км + 300 м. а/д Київ - Чоп було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої був складений акт №061845, з яким водій транспортного засобу VWLT-35, держ. номер НОМЕР_1, ОСОБА_3 був ознайомлений. (а.с.7)
Відповідно до акту перевірки, ФОП ОСОБА_3 на транспортному засобі марки VWLT-35, держ. номер НОМЕР_1, який йому належить ОСОБА_5, в порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001р. №2344-III встановлені порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт": надання послуг з нерегулярних перевезень без оформлення документації, передбаченої ст.39 вищевказаного Закону (а.с.7)
Закон України "Про автомобільний транспорт" цей Закон визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.
Відповідно до ст.1 вищевказаного Закону автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до п.2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року, Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Згідно вимог п.20 вищевказаного Порядку виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Також відповідно до п.27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001р. за № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 25 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. за №1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Відповідно до п.26 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області на адресу ФОП ОСОБА_3 було направлено повідомлення про час, дату та місце розгляду справи про виявлене актом №061845 від 03.05.2012р. порушення. (а.с.8)
За результатами розгляду начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області було винесено постанову №153097 від 03.07.2012 року про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і на відповідача накладено фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. (а.с.6)
Згідно з п. 28 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. за № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Копію постанови №153097 від 03.07.2012 року про застосування фінансових санкцій було надіслано 05.07.2012р. відповідачу - ФОП ОСОБА_3 та особисто ним отримано 09.07.2012р. (а.с.8)
Не погодившись з вищевказаною постановою відповідач оскаржив її шляхом подання адміністративного позову до Харківського окружного адміністративного суду про скасування постанови.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26.07.2012 року по адміністративній справі №2а-8138/12/2070 за позовом ОСОБА_3 до в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області Розчоскіна С.Л. про скасування постанови - у задоволенні адміністративного позову відмовлено. (а.с.31-34)
Відповідач скористався своїм правом на апеляційне оскарження вищевказаної постанови суду від 26.07.2012р.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.12.2012р., долученою до матеріалів справи представником позивача, апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишено без задоволення, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.07.2012 року - залишено без змін. Вказана постанова набрала законної сили.
Згідно з ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Приписами ч.1 ст.255 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в преюдиціальному порядку встановлена правомірність рішення суб'єкта владних повноважень про застосування до відповідача фінансової санкції, у зв'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Доказів сплати штрафу за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00 грн. відповідач ФОП ОСОБА_3 суду не надав.
За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69-71, 72, 86, 94, 128, 158-163, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (64105, АДРЕСА_1, реєстраційний номер ФОП ЄДР НОМЕР_2) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід державного бюджету фінансову санкцію у розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн. та перерахувати до ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114106700005, УДКСУ в Комінтернівському районі м. Харкова, код 37999680, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі текст постанови виготовлено 25.01.2013р.
Суддя І.С. Нуруллаєв