Ухвала суду № 28801413, 14.01.2013, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
14.01.2013
Номер справи
к-56017/09-с
Номер документу
28801413
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"14" січня 2013 р. м. Київ К-56017/09

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого суддіБорисенко І.В.суддів Кошіля В.В. Моторного О.А., розглянувши у попередньому судовому засіданні

касаційну скаргу Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції

Луганської області

на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 21.07.2009

та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2009

у справі № 2а-23637/09/1270

за позовом Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат»

до 1. Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції

Луганської області

2. Головного управління Державного казначейства України

в Луганській області

про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість,-

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство «Краснодонський завод «Автоагрегат»звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області та Головного управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 35 954,00 грн.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 21.07.2009, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2009, позов задоволено; стягнуто з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат»заборгованість з відшкодування податку на додану вартість у сумі 35 954,00 грн.

Краснодонська ОДПІ Луганської області подала касаційну скаргу, у відповідності до якої, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права, просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 21.07.2009 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2009 та прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.

Справу розглянуто у попередньому судовому засіданні відповідно до статті 2201 Кодексу адміністративного судочинства України.

Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено наступне:

- Закритим акціонерним товариством «Краснодонський завод «Автоагрегат»12.12.2008 було подано до Краснодонської ОДПІ Луганської області податкову декларацію з ПДВ за листопад 2008, а також «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» та «Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування»у сумі 251 429,00 грн.;

- Краснодонською ОДПІ Луганської області у період з 12.01.2009 по 28.01.2009 була проведена виїзна позапланова перевірка ЗАТ «Краснодонський завод «Автоагрегат»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад 2008 року, які виникли за рахунок від'ємного значення ПДВ, що декларувалось у період з 01.10.2008 по 31.10.2008;

- перевіркою відповідача не виявлено порушень позивачем вимог податкового законодавства;

- за результатами перевірки відповідачем була складена довідка № 199/23-00231290 від 02.02.2009, відповідно до якої підтверджено відображення позивачем бюджетного відшкодування у декларації з ПДВ за листопад 2008 року в розмірі 186 058,00 грн. та визначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2008 року на суму 65 371,00 грн., що пов'язано з неотриманням відповідей на запити про надання інформаційних довідок та проведення зустрічних перевірок контрагентів позивача;

- у відповідності до чинного законодавства позивач у термін до 03.02.2009 повинен був отримати на свій розрахунковий рахунок суму бюджетного відшкодування у розмірі 251 429,00 грн., проте, станом на 09.06.2009 позивач отримав на розрахунковий рахунок відшкодування з ПДВ у сумі 215 475,00 грн. та заборгованість по бюджетному відшкодуванню складає 35 954,00 грн.

Задовольняючи позов, суди попередніх інстанцій виходили з наступних мотивів, з чим погоджується суд касаційної інстанції.

Відповідно до п.1.8. ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість»(чинного на момент спірних правовідносин) бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків передбачено у п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Згідно п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Таким чином, визначення суми бюджетного відшкодування залежить від правильності визначення платником податку сум податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, перевіркою контролюючого органу порушень позивачем вимог податкового законодавства виявлено не було.

Підпунктом 7.7.4 п.7.7 ст.7 3акону України «Про податок на додану вартість»передбачено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Отже, попередні судові інстанції дійшли правильного та не спростованого доводами касаційної скарги висновку щодо того, що позивачем надані всі необхідні докази, які підтверджують його право на бюджетне відшкодування ПДВ у розмірі 35 954,00 грн. за листопад 2008 року, у зв'язку з чим передбачених законом підстав для скасування оскаржуваних постанови та ухвали судів першої та апеляційної інстанцій не вбачається.

Доводи касаційної скарги не дають підстав вважати, що при прийнятті оскаржуваних судових рішень судами першої та апеляційної інстанцій були порушені норми матеріального чи процесуального права.

Відповідно до п.3 ст.2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Відповідно до ст.224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

За наведених обставин та з урахуванням викладеного, колегія суддів Вищого адміністративного суду України не знаходить підстав, які могли б призвести до скасування оскаржуваних судових рішень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області залишити без задоволення.

2. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 21.07.2009 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2009 залишити без змін.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.В. Борисенко

Судді В.В. Кошіль

О.А. Моторний