ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2012 року (о 17 год. 10 хв.) Справа № 2а-10497/10/0870 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
за участю секретаря Батечко М.Д.
за участю представника позивача Кузьменко Є.В.
представника відповідача Лабур М.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмін»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя
про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01.12.2010 № 0000322305/0
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Адмін» (далі - ТОВ «Адмін», позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя (далі - ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 01.10.2010 № 0000322305/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 80 154,00 грн.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 18.05.2011 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням по справі №2а-8626/10/0870 за позовом ТОВ «Адмін» до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.09.2010 №0000262305/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2010 року.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі №2а-8626/10/0870 адміністративний позов задоволено в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2012 постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 01.03.2011 залишена без змін.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 29.11.2012 провадження в адміністративній справі № 2а-10497/10/0870 поновлено.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх у повному обсязі, надала пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві. Зазначає, що ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя прийнято податкове повідомлення - рішення від 01.10.2010 № 0000322305/0, яким зменшено позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 80 154,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі Акту від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Адмін» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів за серпень, вересень 2010 року, яке виникло за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у періодах: червень, серпень 2010 року. Актом перевірки встановлено порушення п. 1.8 ст. 1, абз. «а» пп. 7.7.2 п.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», внаслідок чого встановлено завищення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 80 154,00 грн., в тому числі за серпень 2010 на суму 68 731,00 грн., за вересень 2010 на суму 11 423,00 грн. Позивач не погоджується з прийнятим податковим повідомлення-рішенням. Зазначає, що від'ємне значення податку на додану вартість за червень 2010 було перевірено позаплановою виїзною перевіркою, про що складено Акт перевірки від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232. Цією перевіркою встановлено, що позивачем неправомірно віднесено до складу податкового кредиту, зокрема, за червень 2010 ПДВ у сумі 68 731,00 грн. На підставі Акту перевірки від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 № 0000262305/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2010 на загальну суму 3 566 078,00 грн. Вказує, що постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2а-8626/10/0870, яка залишена без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2012 визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 № 0000262305/0. Крім того, зазначає, що Актом перевірки встановлено, що взаємовідносини між ПП «Пара» та ТОВ «Амін» не викликали надмірної сплати податку, який підлягає бюджетному відшкодуванню у зв'язку з тим, що до ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя надіслано запит на проведення зустрічної перевірки від 09.11.2010 № 7448/7/515, на який відповідь не отримано. У зв'язку з цим зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 11 423,00 грн. Вважає висновок податкового органу про те, що взаємовідносини між ПП «Пара» та ТОВ «Амін» не викликали надмірної сплати податку, який підлягає бюджетному відшкодуванню передчасним. На підставі викладеного, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 01.10.2010 № 0000322305/0.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив у повному обсязі. Зокрема, зазначає, що операції, по яким сформовано податковий кредит не мають економічної ділової мети, а лише намір отримати бюджетне відшкодування, що суперечить вимогам законодавства. Вказує, що в ході проведення перевірки, при опрацюванні системи Автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового співставлення в розрізі контрагентів на рівні ДПА України встановлено, що контрагенти позивача мали господарські відносини з контрагентами, контрагенти яких в свою чергу, перебувають: або у стані ліквідації; або у стані банкрутства; або ліквідовані; або до Єдиного державного реєстру внесено запис про відсутність за місцем знаходження. Обґрунтований такий висновок відповідача тим, що «продавці та їх постачальники працювали в одному сегменті ринку, в якому існують налагоджені стабільні зв'язки і учасники якого обізнані стосовно одне одного». Вказує, що декларування суми бюджетного відшкодування без сплати податку до бюджету по ланцюгу постачання, з метою отримання суми бюджетного відшкодування у спосіб, що не узгоджується з положеннями законодавства, свідчить про ознаки нікчемності господарських зобов'язань згідно ст. 215 ЦК України. Закон України «Про податок на додану вартість» встановлює прямий взаємозв'язок між сплатою, надходженням до бюджету податку на додану вартість та відшкодуванням такого податку. Крім того, відповідач вважає, що взаємовідносини між ПП «Пара» та ТОВ «Амін» не викликали надмірної сплати податку, який підлягає бюджетному відшкодуванню. У зв'язку з цим ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя прийнято податкове повідомлення - рішення від 01.10.2010 № 0000322305/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 80 154,00 грн., яке вважає законним та правомірним. На підставі викладеного, просить суд у задоволенні адміністративного позову ТОВ «Адмін» відмовити в повному обсязі.
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Розглянувши та дослідивши надані документи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлені наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адмін» (ідентифікаційний код 33134232) є юридичною особою, яка зареєстрована Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 12.08.2004, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 203893 та Довідка № 24/3002 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Із матеріалів справи вбачається, що на підставі направлення від 11.11.2010 № 300845 посадовими особами ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя згідно з ст. 11, п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII, пп. 7.7.5 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР та відповідно до наказу ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя від 11.11.2010 № 1244 проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Адмін» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 77 527,00 грн. за серпень 2010 в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у червні 2010 та у сумі 75 375,00 грн. за вересень 2010 в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у серпні 2010, за результатами якої складено Акт від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232.
З Акту від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 вбачається, що перевіркою встановлено порушення п. 1.8 ст. 1, абз. «а» пп. 7.7.2 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.07.1997 № 168/97-ВР, внаслідок чого ТОВ «Адмін» завищено суму бюджетного відшкодування на 80 154,00 грн., в тому числі за серпень 2010 на 68 731,00 грн., за вересень 2010 на 11 423,00 грн.
На Акт від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 ТОВ «Адмін» надані заперечення від 23.11.2010 вих. № 98, в яких позивач просить врахувати надані заперечення та надати обґрунтовану відповідь по суті викладених заперечень.
Листом від 26.11.2010 № 9445/10/23-5 ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя надано відповідь на заперечення, в якій зазначено, що підстав для перегляду висновків акту перевірки не має.
На підставі Акту від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 та виявленого порушення відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 01.12.2010 № 0000322305/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 80 154,00 грн., в тому числі за серпень 2010 на 68 731,00 грн., за вересень 2010 на 11 423,00 грн.
Стосовно зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 68 731,00 грн. за серпень 2010, яка нарахована позивачем в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у червні 2010 року судом встановлено, що за червень 2010 року від'ємне значення з ПДВ було перевірено ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, про що свідчить Акт від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232.
З Акту від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232 вбачається, що на підставі направлення від 26.07.2010 № 300618 та відповідно до наказу від 27.06.2010 № 891 посадовими особами ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Адмін» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 5 512 581,00 грн. за червень 2010 року в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась у періодах: березень 2005 року, червень 2007 року, серпень - грудень 2007 року, січень 2008 року, квітень 2008 року, серпень - грудень 2008 року, січень - грудень 2009 року, січень - травень 2010 року.
Відповідно до Акту від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232 перевіркою встановлені наступні порушення:
1. пп. 7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» неправомірно віднесено до складу податкового кредиту за січень - грудень 2009 року, січень - червень 2010 року ПДВ у сумі 3 566 078,00 грн., у т.ч. за червень 2010 року у сумі 68 731,00 грн.
2. п. 1.8 ст. 1, пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» завищено суму бюджетного відшкодування за червень 2010 року на 3 566 078,00 грн.
Таким чином, з Акту від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232 вбачається, що позивачем неправомірно віднесено до складу податкового кредиту за червень 2010 року ПДВ у сумі 68 731,00 грн.
На підставі Акту від 18.08.2010 № 109/2305/33134232 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 № 0000262305/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2010 на загальну суму 3 566 078,00 грн.
Стосовно зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 11 423,00 грн. за вересень 2010, яка нарахована позивачем в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у серпні 2010 року судом встановлено наступне.
Актом від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 встановлено, що взаємовідносини між ПП «Пара» та ТОВ «Амін» не викликали надмірної сплати податку, який підлягає бюджетному відшкодуванню з наступних підстав.
До ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя надіслано запит на проведення зустрічної перевірки від 09.11.2010 № 7448/7/515. Відповідь не отримано. Підприємство має стан 9 - «Направлено запит про відсутність за місцем знаходження».
Відповідно до попередньої відповіді ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя «Провести перевірку неможливо у зв'язку з тим, що повідомлення № 21612/10/23-2 від 09.08.2010 повернуто до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (відмітка пошти від 12.08.2010) у зв'язку з відсутністю підприємства за вказаною юридичною адресою. У зв'язку з цим до ВМП ДПІ було надано запит № 636 від 17.08.2010 щодо розшуку посадових осіб ПП «Пара». ППМ ДПІ на запит № 636 від 17.08.2010 надано службову № 1107/26-90 від 04.09.2010, згідно якої працівниками підрозділу податкової міліції здійснено виїзд за юридичною адресою вказаного СПД: м.Запоріжжя, пр-т Леніна, 212, в ході якого встановлено відсутність посадових осіб за місцем реєстрації підприємства. На телефонні дзвінки посадові особи не відповідають. Директор та засновник підприємства ОСОБА_3 згідно даних АДБ ГУМВС України в Запорізькій області не значиться. На даний час тривають додаткові заходи щодо розшуку посадових осіб.
На підставі викладеного, ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 11 423,00 грн.
При цьому, в Акті від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 зазначено, що при перевірці наявності та правильності оформлення податкових накладних порушень не встановлено.
Судом встановлено, що посадовою особою ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя проведено документальну невиїзну перевірку ПП «Пара» з питань перевірки відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «Амін» за період серпень 2010 року, за результатами якої складено Довідку від 07.12.2010 №1323/23-2/32068227.
Відповідно до вказаної Довідки ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя зроблено висновок, що перевіркою ПП «Пара» не встановлено розбіжності з відомостями, отриманими від ТОВ «Адмін», яка мала правові відносини з платником податків. Перевіркою ПП «Пара» встановлено відображення в податковому обліку результатів господарських відносин відповідно до відомостей, отриманих від ТОВ «Адмін», яке мало відносини з платником податків.
Також в матеріалах справи містяться та судом досліджені запит ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя від 19.11.2010 № 28912/10/23-212/1023, податкова декларація з податку на додану вартість ПП «Пара» за серпень 2010 та додаток 5 до податкової декларації з податку на додану вартість ПП «Пара» за серпень 2010 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», відповідно до яких податок на додану вартість у сумі 11 728,80 грн., сплачений ТОВ «Адмін», включено до податкових зобов'язань ПП «Пара» в повному обсязі.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Податковим повідомленням-рішенням від 01.10.2010 № 0000322305/0 позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 80 154,00 грн., в тому числі за серпень 2010 на суму 68 731,00 грн., за вересень 2010 на суму 11 423,00 грн.
Судом встановлено, що правомірність віднесення до складу податкового кредиту за червень 2010 ПДВ у сумі 68 731,00 грн. було перевірено ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя, про що свідчить Акт від 18.08.2010 № 109/23-5/33134232.
На підставі Акту від 18.08.2010 № 109/2305/33134232 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 № 0000262305/0, яке було предметом розгляду в адміністративній справі № 2а-8626/10/0870.
Так, постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2а-8626/10/0870 адміністративний позов ТОВ «Адмін» до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя задоволено в повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 № 0000262305/0.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2012 апеляційна скарга ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя залишена без задоволення, а постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2а-8626/10/0870 залишена без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, позивачем правомірно нарахована сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 68 731,00 грн. за серпень 2010 в рахунок погашення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у червні 2010 року.
Судом встановлено, що висновок про завищення позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2010 у розмірі 11 423,00 грн. зроблений на підставі того, що податковим органом не отримано відповіді від ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя на запит про проведення зустрічної перевірки контрагента позивача ПП «Пара», а відповідно до попередньої відповіді ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя проведення перевірки є неможливим у зв'язку з тим, що повідомлення № 21612/10/23-2 від 09.08.2010 повернуто до податкового органу у зв'язку з відсутністю підприємства за вказаною юридичною адресою. Крім того, працівниками підрозділу податкової міліції здійснено виїзд за юридичною адресою вказаного підприємства, в ході якого встановлено відсутність посадових осіб за місцем реєстрації підприємства.
На підставі викладеного, ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя зменшено позивачу суму бюджетного відшкодування за вересень 2010 у розмірі 11 423,00 грн.
Суд вважає, що висновок відповідача, що взаємовідносини між ПП «Пара» та ТОВ «Амін» не викликали надмірної сплати податку, який підлягає бюджетному відшкодуванню є передчасним та спростовується наявними в матеріалах справи Довідкою ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя від 07.12.2010 № 1323/23-2/32068227, податковою декларацією з податку на додану вартість ПП «Пара» за серпень 2010 та Розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів». Зазначеними документами підтверджено правові відносини ТОВ «Амін» з ПП «Пара» на суму 11 728,80 грн.
Крім того, в Акті від 19.11.2010 № 143/23-5/33134232 зазначено, що при перевірці наявності та правильності оформлення податкових накладних порушень не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Як встановлено ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведена правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя № 0000322305/0 від 01.12.2010.
Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмін» з Державного бюджету України судові витрати в розмірі 03,40 (три гривні сорок копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Батрак