ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
11 січня 2013 р.Справа №801/638/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Москаленко С.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до Державного підприємства "Лівадія" про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АРК із адміністративним позовом до Державного підприємства "Лівадія" про визнання протиправною бездіяльність посадових осіб ДП "Лівадія" відносно ненадання відповіді на звернення від 31.01.2011р. та зобов'язання надати необхідні (вказані у зверненні) документи.
Згідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі та приналежності спору до вирішення у судах адміністративної юрисдикції судом встановлено наступне.
Відповідачем за позовом є Державне підприємсвто "Лівадія", тобто суб'єкт господарювання.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикцій адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, фізичні особи в порядку адміністративного судочинства можуть оспорювати лише дії, бездіяльність або рішення суб'єкту владних повновадень.
Статтею 3 КАС України надано визначення суб'єкту владних повноважень, яким є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На підставі викладеного, суд зазначає, що ДП "Лівадія" не є органом державної влади або органом місцевого самоврядування, тобто суб'єктом владних повноважень, а відтак, ця справа не є справою адміністративної юрисдикції та не повинна розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Оскільки позовні вимоги стосуються захисту прав позивача на надання необхідних йому документів: дорожніх листів, наказів, копії запису про видачу трудової книжки - зазначені позовні вимоги відносяться до цивільних та/або трудових правовідносин, а тому розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Згідно із ст. 107 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.
Позивач має право подати позов до місцевого загального суду з додержанням вимог щодо територіальної підсудності згідно зі ст. ст. 109, 110 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкриття провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 105, 106, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі № 2а-801/638/13-а за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Лівадія" про визнання протиправною бездіяльність посадових осіб ДП "Лівадія" відносно ненадання відповіді на звернення від 31.01.2011р. та зобов'язання надати необхідні (вказані у зверненні) документи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.