ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2013 р.Справа №801/847/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кузнякова С.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Морський стандарт"
до Відділу державної виконавчої служби Головного управління Міністерства юстиції України в АР Крим Міністерства юстиції України, Кримської митниці Державної митної служби України
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Морський стандарт" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із скаргою до Відділу державної виконавчої служби Головного управління Міністерства юстиції України в АР Крим Міністерства юстиції України, Кримської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними дій державного виконавця та начальника Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим в рамках виконавчого провадження ВП № 35323126 та скасування постанови від 28.12.2012р. про повернення виконавчого листа, виданого Окружним адміністративним судом АР Крим по справі 08.10.2012р. та про зобов'язання відповідача поновити виконавче провадження згідно виконавчого листа по адміністративній справі № 2а-10849/11/0170/23 від 08.10.2012р.
Суддя після одержання позовної заяви, відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 1 КАС України, зазначений кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Тобто розгляд справ адміністративної юрисдикції здійснюється в адміністративних судах за певними порядком, встановленим КАС України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 КАС України адміністративний позов, це - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Згідно з ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником, тобто на титульної сторінці документу повинна бути зазначена його назва, а саме "Позовна заява" чи "Адміністративний позов".
Проте, Товариство з обмеженою відповідальністю "Морський стандарт" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із скаргою, в той час як нормами КАС України не передбачено вживання терміну "скарга" для звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів, це або адміністративний позов або позовна заява.
Суд зазначає, що Кодексом адміністративного судочинства України наведені вимоги до позовної заяви, які зазначені у статті 106.
Розглянувши матеріали скарги, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч. 2 ст. 106 КАС України).
До позовної заяви, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивем не зазначені його номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти (якщо такі є) та номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти відповідачів, якщо такі відомі, або відомості про їх відсутність.
Крім того позивачем заявлені два відповідача, проте у порушення п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, зміст позовних вимог щодо відповідача - Кримської митниці Державної митної служби України відсутній.
Позивач, у порушення ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими він обґрунтовує позовні вимоги, не надав належних доказів того, що він є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, статут, підтвердження повноважень ОСОБА_1 як директора, тощо), що безумовно перешкоджає суду з'ясувати наявність та об'єм адміністративної процесуальної дієздатності позивача, а також не надав належних доказів документального підтвердження дотримання десятиденного строку звернення до адміністративного суду, а саме: доказів отримання постанови від 28.12.2012р. про повернення виконавчого листа, виданого Окружним адміністративним судом АР Крим 08.10.2012р. саме 10.01.2013р. (копії конверту з відбитком поштового штемпелю, копії журналу вхідної кореспонденції, тощо).
Позивачем до адміністративного позову не додано документ про сплату судового збору, що є порушенням ч. 3 ст. 106 КАС України.
Частина 2 ст. 87 КАС України передбачає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (набрав чинності з 01.11.2011 року).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто з 01.01.2012р. - 34,41 грн.
Реквізити для сплати судового збору: Рахунок: 31210206784002; Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001; ЄДРПОУ: 38040558; МФО: 824026; Банк одержувача: Головне управління державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь; призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до положень ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Статтею 181 КАС України передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Відтак, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій (ч. 1, ч. 2 ст. 181 КАС України).
У зв'язку із наведеним вказані вище недоліки перешкоджають відкриттю провадження у адміністративній справі.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 30.01.13 усунути вказані недоліки .
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/847/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.