Справа № 2а-249/08
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2008 року м.Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Перцової Т.С.
при секретарі - Ульященко Л.М.
за участю представників:
позивача - Варича Б.В.
прокуратури - Горбунової О.Ю.
відповідача - не з'явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Харкові адміністративну справу за позовом прокуратури Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до ФОП ОСОБА_1про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 49499,00 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Прокуратура Московського району м. Харкова звернулась до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до ФОП ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1. заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 49499,00 грн.
В судовому засіданні представники позивача та прокуратури підтримали позовні вимоги та просили суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовують з посиланням на п.п. 1,2,9,13 ст. 3, ст.ст. 17, 22, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст.ст. 11, 11-1, 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. Про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями.
Згідно ст.35 КАС України відповідачі є належно повідомленими про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не з'явлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та прокуратури, дослідивши письмові докази, матеріали справи дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осію-підприємців ФОП ОСОБА_1 пройшов державну реєстрацію в виконкомі Московської районної Ради, дата проведення державної реєстрації - 22 вересня 1997 р., про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за 2318.
Судом встановлено, що на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3569 та № 3568 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску №11, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1., щодо перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2008 року № 20401499/2310 та висновок до акту перевірки.
Згідно висновків до акту від 14.03.2008 року № 20401499/2310 перевіркою встановлені порушення п. 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: розрахункова операція у сумі 342,00 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не видавався, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 553, 70 грн., ст. 11-1 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, а саме: здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами - цигарками „Ронсон” за ціною 0,95 грн. за пачку, у той час як виробником на пачці була зазначена максимальна роздрібна ціна 0,90 грн. Тобто, за цінами вищими ніж зазначені на пачці.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_2., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків.
Акт перевірки був підписаний ОСОБА_2 без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки, з виявленими порушеннями погодилася, що підтверджується письмовими пояснення останньої від 14.03.2008 року.
Крім того, виявлені порушення ФОП ОСОБА_1. підтверджуються дослідженими у судовому засіданні: описом наявних купюр та монет від 14.03.2008 року, Х звітом денним від 14.03.2008 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С” за № 0001842303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4478,50 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій за № 0001852303 від 04.04.2007 року у розмірі 1000,00 грн.
Судом встановлено, що відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2008 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3581 та № 3580 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1., щодо перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2008 року № 20401497/2310 та висновок до акту перевірки.
Згідно висновків до акту від 14.03.2008 року № 20401497/2310 перевіркою встановлені порушення п. 1,2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: розрахункова операція у сумі 67,50 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався, п. 9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - не забезпечено роздрукування фіскального звітного чеку за 03.03.2007 року, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 2843, 50 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_3., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків.
Від підписання акту перевірки ОСОБА_3 . відмовилась, про що був складений акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 14.03.2007 року.
Крім того, виявлені порушення ФОП ОСОБА_1. підтверджуються дослідженими у судовому засіданні: описом наявних купюр та монет від 14.03.2008 року, Х звітом денним від 14.03.2008 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С” за № 0001862303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14895,00 грн.
Судом встановлено, що відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2008 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3574 та № 3575 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_3, що належить ФОП ОСОБА_1., щодо перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2008 року № 20401496/2310 та висновок до акту перевірки.
Згідно висновків до акту від 14.03.2008 року № 20401496/2310 перевіркою встановлені порушення п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: розрахункова операція у сумі 29,10 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався, проведення розрахункових операції через незареєстрований реєстратор розрахункових операцій, а саме РРО поставлений на облік в органах державної податкової служби 19.10.2006 року, дата початку роботи РРО - 26.09.2006 року, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 4062, 45 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_4., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків.
Акт перевірки був підписаний ОСОБА_4. без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки, з виявленими порушеннями погодилася, що підтверджується письмовими пояснення останньої від 14.03.2008 року.
Крім того, виявлені порушення ФОП ОСОБА_1. підтверджуються дослідженими у судовому засіданні: описом наявних купюр та монет від 14.03.2008 року, Х звітом денним від 14.03.2008 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С” за № 0001882303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20797,75 грн.
Судом встановлено, що відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2008 року порушення чинного законодавства України.
Також, 14.03.2007 року на підставі направлень від 12.03.2007 року за № 3587 та № 3586 фахівцями ДПА в Харківській області була проведена перевірка кіоску №2, розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , що належить ФОП ОСОБА_1 ., щодо перевірки контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 14.03.2008 року № 20401498/2310 та висновок до акту перевірки.
Згідно висновків до акту від 14.03.2008 року № 20401498/2310 перевіркою встановлені порушення п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: розрахункова операція у сумі 4,20 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався, проведення розрахункових операції через незареєстрований реєстратор розрахункових операцій, а саме у період з 01.12.2005 року по 26.12.2005 року РРО не поставлений на облік в органах державної податкової служби , п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеної в денному звіті РРО на суму 1593, 35 грн.
Перевірка проведена в присутності продавця відповідача - ОСОБА_5 ., яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків.
Від підписання акту перевірки ОСОБА_5 . відмовилась, про що був складений акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 14.03.2007 року.
Крім того, виявлені порушення ФОП ОСОБА_1. підтверджуються дослідженими у судовому засіданні: описом наявних купюр та монет від 14.03.2008 року, Х звітом денним від 14.03.2008 року.
За результатами розгляду акту перевірки та висновків до нього ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С” за № 0001872303 від 04 квітня 2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8327,75 грн.
Судом встановлено, що відповідач не скористався своїм правом і не надав до органів податкової служби документів, які б спростовували висновки про виявлені перевіркою від 14.03.2008 року порушення чинного законодавства України.
Приписами ст.ст. 8, 9, 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу” органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль : за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Відповідно до вимог с.15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержання суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону (ст.16 Закону).
Суд зазначає, що проведена перевірка була передбачена в плані роботи ДПА в Харківській області на березень 2007 року, отже проведена перевірка є плановою перевіркою з питань дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари(послуги), інших вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг”.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Згідно з п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовують фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.
Приписами п. 2 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовують фінансові санкції, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на суми, на яку виявлено невідповідність (ст.22 Закону).
Згідно ст.25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Судом встановлено, що рішення Державної податкової інспекції в Червонозаводському районі м. Харкова від 04.04.2007 року за № 0001882303, № 0001862303, № 0001872303, № 0001842303, № 0001852303 про застосування до ФОП ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій на момент розгляду справи не скасовані і є чинними, сума штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 49499,00 грн. на час розгляду справи відповідачем не сплачена, тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 49499,00 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокуратури Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 49499,00 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_5, код НОМЕР_1 ) на користь Державного бюджету України заборгованість в сумі 49499,00 грн., перерахувавши вказану суму на р/р 31114104700007 УДК в Московському районі м. Харкова ГУДКУ Харківської області, код платежу 24134596, в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 15.10.2008 року.
Суддя (підпис) Т.С.Перцова