Постанова № 28738102, 09.01.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.01.2013
Номер справи
0870/10587/12
Номер документу
28738102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2013 року 10:25 Справа № 0870/10587/12 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Чернової Ж.М. розглянувши у порядку скороченого провадження в залі суду м.Запоріжжя справу за адміністративним

позовом: Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби

до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про: стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у сумі 1389,16грн. та з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 319,81 грн.

Ухвалою суду від 12.12.2012 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для подання до суду заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування.

Вказана ухвала направлена відповідачу, проте поштова кореспонденція повернулась із штампом «за закінченням терміну зберігання».

За правилами ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Станом на 09.01.2013 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 10.05.2007 виконавчим комітетом Запорізької міської ради та перебуває на обліку платників податків в ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя (ідентифікаційний код НОМЕР_1).

Згідно карток облікових карток платника податків ФОП ОСОБА_1, які ведуться ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя, у відповідача існує заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 1389,16 грн. та з єдиного податку з фізичних осіб, нарахованого до 01.01.2011 у розмірі 319,81 грн., який виник на підставі наступного:

Із матеріалів справи з'ясовано, що ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя Запорізької області ДПС проведені камеральні перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами яких, складено акти від 06.06.2011 №50/17-145/НОМЕР_1 та від 30.03.2012 №17/17-145/26222816594. Під час проведення перевірки встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 п.п.49.18.1 пункту 49.18 ст. 49, п.203.1. ст. 203 Податкового кодексу України, п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ, а саме відповідачем не надані:

- податкові декларації за грудень 2010 року, січень 2011 року, лютий 2011 року, березень 2011 року, квітень 2011 року;

- податкові декларації за період з травня по грудень 2011 року включно;

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.

На підставі вказаних актів перевірок податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення від 29.07.2011 №0003571701, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додатну вартість у розмірі 170 грн., та №0003581701 від 29.07.2011, яким визначено суму податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 4,00 грн; податкове повідомлення-рішення від 15.05.2012 №0001561701, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додатну вартість у розмірі 1360,00грн. Вказані податкові повідомлення-рішення направлені податковим органом на адресу відповідача, проте у зв'язку з неможливістю їх вручення повернуті засобами поштового зв'язку.

Згідно облікової картки платника, сума податкового боргу з податку на додану вартість становить (з урахуванням переплати) 1534,00 грн. - 144,84 грн. = 1389,16 грн.

Крім цього, заборгованість відповідача з єдиного податку з фізичних осіб, нарахованого до 01.01.2011 виникла внаслідок наступного:

Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» відповідач звернувся 12 грудня 2009 року до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя із заявою, про право переведення його на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2010 рік, при цьому відповідачем був визначений вид підприємницької діяльності, якою він мав займатися - «оптово-роздрібна торгівля промисловими товарами, посередницькі послуги, інші види послуг», а також визначена ставка єдиного податку, яка складає 200 грн. на місяць.

Згідно даних облікової картки платника податків ФОП ОСОБА_1, яка ведеться ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, станом на день звернення до суду відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 319,81грн., який виник внаслідок несплати встановленої ставки єдиного податку у розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з жовтня 2010 року по листопад 2010 року, таким чином заборгованість склала (з урахуванням переплати) 200 грн. х 2 міс. - 80,19 грн.(переплата) = 319,81 грн.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України 03 липня 1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того, єдиний податок не було включено до переліку видів податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникненняя правовідносин). Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.

Відповідно до пункту 1 цього Указу, спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тисяч гривень.

Підпунктом 2 пункту 2 Указу передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ (чинного на момент виникнення правовідносин), податкове зобов'язання відповідача зі сплати єдиного податку є зобов'язанням платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені вищезазначеним Указом.

Згідно із частиною другою пункту 5 Указу, суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Відповідно до підпункту 3 пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону №2181-ІІІ передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону №2181-ІІІ передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки податкове зобов'язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов'язання визнається судом податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу від 15.11.2010 року №1/708, але не отримана останнім.

Вказана податкова вимога залишена відповідачем без задоволення.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобов'язаний сплачувати податки та збори в розмірах, встановлених законом.

За правилами п.87.11. ст.87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що податковий борг, підтверджений документально та підлягає стягненню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.17, 158-162, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця - ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1)

- суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 1389,16 грн. (одна тисяча триста вісімдесят дев'ять) гривень 16 коп. на р/р 31112029700003,код платежу 14010100, отримувач : Державний бюджет у Жовтневому районі м.Запоріжжя; ЄДРПОУ 38025440; банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;

- суму податкового боргу зі сплати єдиного податку у розмірі 319,81 ( триста дев'ятнадцять) гривень 81 коп. на р/р 34212379700003, код платежу 18050200, отримувач: місцевий бюджет у Жовтневому районі м.Запоріжжя; ЄДРПОУ 38025440; банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;

Звернути постанову суду до негайного виконання.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Ж.М.Чернова