Постанова № 28688192, 06.12.2012, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2012
Номер справи
2-а/1970/3982/12
Номер документу
28688192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3982/12

"06" грудня 2012 р., Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої Подлісної І.М.

секретаря Субтельної Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Великобірківської селищної ради про зобов'язання виконати вимоги

в с т а н о в и в:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Великобірківської селищної ради про зобов'язання виконати вимоги.

Представник позивача Державної фінансової інспекції в Тернопільській області в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити з мотивів викладених у позовній заяві.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 2.1 додатку №1 Плану контрольно - ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на ІІ квартал 2012 року та на підставі направлень від 21.06.2012 року №197 та №198 було проведено ревізію Великобірківського селищного бюджету за період з 01.01.2009 року по 30.06.2012 року та окремих питань за період з 01.04.2007 року по 31.12.2008 рік. За результатами ревізії складено акт від 02.08.2012 року №17-22/196.

Відповідно до статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року (із змінами та доповненнями), Великобірківському селищному голові направлено обов'язкові вимоги від 14.08.2012 року №19-17-13-14/1866, відповідно до яких, Великобірківська селищна рада зобов'язана виконати обов'язкові вимоги Державної фінансової інспекції в Тернопільській області, зокрема:

- п 3: стягнути з винних осіб (колишні працівники селищної ради ОСОБА_2 та ОСОБА_3) нестачу на суму 477,75 грн.;

- п. 4: провести відповідну роботу з орендарями для отримання бюджетом коштів в сумі 14 982,28 грн.;

- відобразити дебіторську заборгованість з орендарями щодо яких здійснено безпідставні витрати в сумах згідно з проведеними під час ревізії розрахунками;

- провести відповідну роботу з орендарями щодо відшкодування вартості фактично спожитих ними послуг з опалення приміщень на загальну суму 10 474, 80 грн.

Представник відповідача Великобірківської селищної ради в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечив.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що вказаний позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Державна фінансова інспекція в Тернопільській області звернулася з адміністративним позовом до Великобірківської селищної ради про зобов'язання виконати вимоги.

Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.

Так, згідно п.8 ст.10 цього Закону контрольно-ревізійні управління наділені правом у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.

Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Так, Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області відповідно до п. 2.1 додатку №1 Плану контрольно - ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на ІІ квартал 2012 року було проведено ревізію Великобірківського селищного бюджету за період з 01.01.2009 року по 30.06.2012 року та окремих питань за період з 01.04.2007 року по 31.12.2008 рік, за результатами якої складено акт від 02.08.2012 року №17-22/196.

Під час проведення ревізії було здійснено зняття фактичних показників спідометра автомобіля ЗАЗ 2102 (державний номер 91-77 ТЕА), за наслідками якого встановлено, що фактичний показник становить 81 874 км.

Разом з тим, відповідно до останнього подорожнього листа від 29.10.2010, що виписаний на вказаний транспортний засіб, показник при поверненні в гараж становить 82 790 км.

Фактичний показник відповідає подорожньому листу виписаному 21.10.2010 року. В бухгалтерському обліку селищної ради на підставі подорожніх листів за період з 22 по 29.10.2012 року списано пального (бензин А-92) в загальній кількості 65 літрів на суму 477, 75 грн.

При проведенні інвентаризації у селищній раді залишку бензину не виявлено, внаслідок чого сума недостачі бензину А-92 через зайве його списання становить 477, 75 грн.

Також при проведенні ревізії працівниками Державної фінансової інспекції в Тернопільській області були здійсненні контрольні обміри приміщень, що використовуються (використовувались) орендарями, відхилень з даними, вказаними у договорах оренди, розбіжностей не виявлено. Також в ході ревізії проведено обстеження приміщень будівель, що зайняті орендарями, на предмет їх обладнання батареями центрального опалення (з метою визначення правильності проведених видатків на опалення) та цільового використання примі орендарями.

Перевіркою правильності розрахунку орендної плати встановлено, порушення п.8 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальної громади селища Великі Бірки, Тернопільського району, затвердженої рішенням сесії Великобірківської селищної ради № 368 від 27.08.2008 року.

Внаслідок неправильного розрахунку орендної плати трьом орендарям за період з 01.01.2009 року по 30.06.2012 року та нарахування одному орендарю з січня 2009 року по грудень 2011 року, селищним бюджетом недоотримано плати за оренду майна від ТФ ПАТ КБ «Приватбанк» в сумі 10 464,30 грн., Відділу культури і туризму ТРДА в сумі 3 008,50 грн., КП «Добробут» в сумі 1 549,48 грн.

Загальна сума недоотриманої орендної плати склала 15 022,28 грн., в числі за 2009 рік - 4 018,77 грн., за 2010 рік - 4 313,98 грн., за 2011 рік - 4 676, 93 грн., за січень - червень 2012 року - 2 012,60 грн.

Внаслідок допущеного порушення селищному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 15 022,28 грн.

На даний час відсутнє документальне підтвердження відшкодування недоотриманої орендної плати ТФ ПАТ КБ «Приватбанк» -10 464,30 грн., Відділу культури і туризму ТРДА -3 008,50 грн., КП «Добробут» -1 509,48 грн.

Ревізією встановлено, що частина видатків на оплату вартості опалення приміщень, що займають (займали) орендарі (ТОВ «Фірма «Скайлайн», ТОВ «Скайлайн», ТФ ПАТ КБ «Приватбанк», Відділ культури і туризму ТРДА (дитяча бібліотека), філія - Тернопільське обласне управління АТ «Ощадбанк», ПП ОСОБА_5), здійснювалась за рахунок коштів селищного бюджету, орендарями не відшкодовувалась (витрати відшкодовувались в меншому розмірі).

В порушення п. 20, п. 22 Порядку складання, розгляду, затвердження основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 зі змінами, зазначені видатки на оплату комунальних послуг, спожитих оренда протягом січня 2008 року - червня 2012 року планувалися і затверджувалися в кошторисах видатків селищної ради, що призвело до включення недостовірних даних до проектів кошторисів (бюджетних запитів), затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань та оплати цих видатків за рахунок коштів селищного бюджету.

Зазначене порушення допущене внаслідок неправильного розрахунку відшкодування вартості опалення орендарям ТОВ «Фірма «Скайлайн», ТОВ «Скайлайн», ПАТ КБ «Приватбанк», філія - Тернопільське обласне управління «Ощадбанк», ПП ОСОБА_5 по орендованих приміщеннях адміністративної будівлі селищної ради, та внаслідок не нарахування сум відшкодування вартості послуг з опалення, спожитих орендарями ТФ ПАТ КБ «Приватбанк» та Відділ культури і туризму ТРДА (дитяча бібліотека) по орендованих приміщені Будинку культури, що є порушенням п. 3 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальної громади селища Великі Бірки Тернопільського району, затвердженої рішенням а Великобірківської селищної ради №368 від 27.08.2008, загальних вимог договорів, укладених з орендарями, та ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.

Так, за період з 01.01.2008 по 30.06.2012 покрито видатки з опалення комунальних послуг сторонніх юридичних осіб на загальну суму 11890,05 грн. (2008 рік - 129,60 грн., 2009 рік - 2002,44 грн., 2010 рік - 5096,03 грн., 2011 рік - 3175,02 грн., січень - червень 2012 року - 1486,96 грн.).

На даний час відсутнє документальне підтвердження відшкодування оплати комунальних послуг ТОВ «Фірма «Скайлайн» -3909,48 грн., ТОВ «Скайлайн» -2445,60 грн., ТФ ПАТ КБ «Приватбанк» - 3026,60 грн., ТОВ «Ощадбанк» - 817, 68 грн., ПП ОСОБА_5 -275,44 грн.

Згідно ст. 2 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року №2939-ХІІ. Ст. 113 Бюджетного кодексу України, головним завданням державної контрольно - ревізійної служби в Україні є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п. 52 Порядку проведення інспектування державною контрольно - ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, контролюючі органи здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи.

На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року, Великобірківському селищному голові було направлено вимоги від 14.08.2012 року №19-17-13-14/1866 про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено термін виконання вимог до 28.09.2012 року.

Згідно ст. 15 вищевказаного Закону України законні вимоги службових осіб органів державної контрольно - ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Станом на момент подання адміністративного позову відповідача частково усунув виявлені в ході ревізії порушення про, що свідчать інформаційні листи Великобіркіської селищної ради від 24.10.20152 року №457 та №415 від 01.10.2012 року, однак обов'язкові вимоги Державної фінансової інспекції у повному обсязі залишаються невиконаними.

Суд, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представниками позивача та відповідача вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження.

З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, Законом України «Про державну контрольно - ревізійну Службу в Україні», від 26.01.1993 №2939-ХІІ, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. Зобов'язати Великобірківську селищну раду (вул. Грушевського,53, смт. Великі Бірки, ідентифікаційний код 04394869) виконати повністю обов'язкові вимоги від 14.08.2012 року №19-17-13-14/1866, а саме:

- п. 3: стягнути з винних осіб (колишні працівники селищної ради ОСОБА_2 та ОСОБА_3) нестачу на суму 477,75 грн.;

- п. 4: провести відповідну роботу з орендарями для отримання бюджетом коштів в сумі 14 982,28 грн.;

- відобразити дебіторську заборгованість з орендарями щодо яких здійснено безпідставні витрати в сумах згідно з проведеними під час ревізії розрахунками;

- провести відповідну роботу з орендарями щодо відшкодування вартості фактично спожитих ними послуг з опалення приміщень на загальну суму 10 474, 80 грн.

Постанова суду набирає законної сили закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасоване, набирає законної сили після набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Подлісна І.М.

копія вірна

Суддя Подлісна І.М.