ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 січня 2013 року № 813/52/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний Олександр Ігорович, одержав позовну заяву Департаменту містобудування Львівської міської ради до Інспекції ДАБК у Львівській області, ТзОВ «Асбуд-Інвест», ТзОВ «Кіносвіт»про визнання недійсним дозволу на виконання будівельних робіт та зупинення здійснення будівельних робіт до моменту його належного оформлення.
В С Т А Н О В И В:
02.01.2013 року надійшла позовна заявава Департаменту містобудування Львівської міської ради до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, у якій містяться вимоги:
- визнати неправомірними дії Інспекції державного-архітектурно будівельного контролю у Львівській області щодо реєстрації 03.11.2011р. дозволу на виконання будівельних робіт № ЛВ 11411069984;
- скасувати реєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт від 03.11.2011р. №ЛВ 11411069984;
- зобов'язати забудовника ТзОВ «Кіносвіт» зупинити здійснення забудови земельної ділянки за адресою: м. Львів, пр. Т.Шевченка,3 і пл. Галицька,15, шляхом проведення будівельних робіт із реконструкції нежитлових приміщень 1-го поверху будинків під торгівельно - розважальний центр до моменту належного оформлення дозволу на виконання будівельних робіт та отримання містобудівних умов і обмежень;
- зобов'язати генерального підрядника ТзОВ «Асбуд-Інвест» зупинити здійснення будівельних робіт із реконструкції нежитлових приміщень 1-го поверху будинків на пр. Т.Шевченка 3 і пл. Галицькій, 15під торгівельно-розважальний центр до моменту належного оформлення дозволу на виконання будівельних робіт та отримання містобудівних умов і обмежень.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Таке звернення реалізовується шляхом пред’явлення позову у формі позовної заяви до суду першої інстанції (ст.104 КАС України).
У позовній заяві відповідно до ч.1 ст. 106 КАС України зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач, згідно з ч.2 цієї ж статті надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Справою адміністративної юрисдикції є відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.9 ч.1 цієї ж статті, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суб'єкт владних повноважень є згідно п.7 ч.1 ст.3 КАС України орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;
Згідно п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст.50 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами згідно з ч.4 ст. 50 КАС України лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:
1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;
4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);
5) в інших випадках, встановлених законом.
Згідно з ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У поданій позивачем позовній заяві відповідачами зазначено ТзОВ «Асбуд-Інвест», ТзОВ «Кіносвіт», які не є суб’єктами владних повноважень і до яких заявлено позовні вимоги, не передбачені ч.4 ст.105 КАС України.
При цьому у позовній заяві відсутній виклад обставин, якими позивач з посиланням на норми чинного законодавства обґрунтовує своє право звертатися до адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства з позовними вимогами до ТзОВ «Асбуд-Інвест» і ТзОВ «Кіносвіт», які не є суб’єктами владних повноважень, проте можуть брати участь у розгляді справи як треті особи.
Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя, відповідно до ч.4 ст. 107 КАС України, вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч.2 ст.107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
При цьому, відповідно до п.3 п.4, п.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: - відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України; - належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; - немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовну заяву позивачем подано без додержання вимог встановлених п.4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, а саме, позивачем не обґрунтовано право звертатися до адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства з позовними вимогами до ТзОВ «Асбуд-Інвест» і ТзОВ «Кіносвіт», які не є суб’єктами владних повноважень.
Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням викладеного позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.2, 3, 17, 50, 105, 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
.
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Департаменту містобудування Львівської міської ради до Інспекції ДАБК у Львівській області, ТзОВ «Асбуд-Інвест», ТзОВ «Кіносвіт»про визнання недійсним дозволу на виконання будівельних робіт та зупинення здійснення будівельних робіт до моменту його належного оформлення - залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 01.02.13 для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Коморний О.І.