Рішення № 28623310, 10.01.2013, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
10.01.2013
Номер справи
5015/4758/12
Номер документу
28623310
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.13 Справа№ 5015/4758/12

За позовом: Прокурора Старосамбірського району в інтересах держави в особі Регіонального відділення фонду державного майна України у Львівській області, м. Львів

до відповідача: Добромильської міської ради, м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області

за участю третьої особи без самостійних вимог: Відкритого акціонерного товариства «Добромильський деревообробний комбінат», м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області

про: зобов'язання органу місцевого самоврядування прийняти у власність територіальної громади об'єкти державного житлового фонду

Суддя Кидисюк Р.А.

Секретар Харко Л.М.

За участю представників сторін:

від прокуратури: Телюк Г.В.

від позивача: Жуган І.О. (довіреність № 18-11-07837 від 29.12.2012 року)

від відповідача: не з'явився

від третьої особи: не з'явився

Прокурору та представнику позивача роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось. У судовому засіданні 10.01.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом Прокурора Старосамбірського району в інтересах держави в особі Регіонального відділення фонду державного майна України у Львівській області, м. Львів до Добромильської міської ради, м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області, за участю третьої особи без самостійних вимог Відкритого акціонерного товариства «Добромильський деревообробний комбінат», м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області про зобов'язання органу місцевого самоврядування прийняти у власність територіальної громади об'єкти державного житлового фонду.

Ухвалою суду від 15.11.2012 року позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 20.12.2012 року. Ухвалою суду від 20.12.2012 року розгляд справи відкладено на 10.01.2013 року.

Прокурор та представник позивача в судове засідання з'явилися, позовні вимоги підтримали, просили позов задоволити з підстав, наведених у позовній заяві.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, вимог попередніх ухвал суду не виконав, проти позову у встановленому порядку не заперечив. 03.01.2013 року на адресу суду надійшло клопотання відповідача за вх.№134/13 про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника.

Третя особа явки повноважного представника в судове засідання не забезпечила. На попередньому судовому засіданні 20.12.2012 року з'ясовано позицію третьої особи щодо позовних вимог, яка не заперечувала проти позову та підтвердила факт невходження вказаних об'єктів у склад статутного капіталу ВАТ «Добромильський деревообробний комбінат»в процесі приватизації.

Відповідно до ст. 75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до акту оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу Державного деревообробного комбінату «Добромиль», затвердженого наказом регіонального відділення від 25.03.1996 № 638, та плану розміщення акцій ВАТ «Добромильський деревообробний комбінат», затвердженого наказом регіонального відділення від 28.03.1996 № 746, до статутного капіталу відкритого акціонерного товариства не увійшло державне майно, в тому числі об'єкти державного житлового фонду, а саме:

- 5-поверховий житловий будинок за адресою Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55;

- 5-поверховий житловий будинок за адресою Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55а.

Вищевказані житлові будинки, що розташовані у м. Добромиль Старосамбірського району Львівської області та перебувають на балансі ВАТ «Добромильський ДОК», є об'єктами права державної власності та перебувають у сфері управління регіонального відділення Фонду державного майна України.

Відповідно до Положення, затвердженого наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 № 908/68, управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, полягає у виборі та забезпеченні уповноваженим органом (державні органи приватизації) способу та умов подальшого використання майна.

Законом України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності»визначено, що об'єктами передачі є, в тому числі, житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

Регіональне відділення на виконання вимог законодавства ініціювало передачу в комунальну власність територіальної громади м. Добромиль Старосамбірського району вищезазначених об'єктів житлового фонду.

Однак, незважаючи на неодноразові звернення регіонального відділення на адресу Добромильського міського голови щодо передачі вищевказаних об'єктів державного житлового фонду (копії листів долучені до матеріалів справи), що перебувають на балансі ВАТ «Добромильський ДОК», у спільну власність територіальної громади м. Добромиль, рішення сесії відповідного органу місцевого самоврядування про прийняття даних житлових будинків у комунальну власність регіональному відділенню не надане.

Відтак, прокурор та позивач просять суд зобов'язати Добромильську міську раду прийняти у власність територіальної громади вказані вище об'єкти державного житлового фонду.

Дослідивши представлені суду докази, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають до задоволення з огляду на наступне.

Згідно із ст. 3 Закону України «Про управління об'єктами державної власності», об'єктами управління державної власності є державне майно, що перебуває на балансі господарських організацій і не увійшло до їх статутних капіталів.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про управління об'єктами державної власності», Фонд державного майна України відповідно до законодавства приймає рішення про подальше використання державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських організацій, але перебуває на їх балансі.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», ініціатива щодо передачі об'єктів права державної власності може виходити, зокрема, від органів, уповноважених управляти державним майном.

Згідно ч. 1 ст.4 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», передача житлового фонду та інших об'єктів соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), з державної у комунальну власність здійснюється за рішенням органів, уповноважених управляти державним майном.

Одним із способів управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі є передача майна у комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності»(п.1.4 Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого Наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 №908/68).

Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до п.51 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Статтею 6 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності»визначено, що передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах комісію з питань передачі об'єктів утворює та призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач на виконання вимог чинного законодавства ініціював передачу в комунальну власність територіальної громади м. Добромиль Старосамбірського району 5-поверхових житлових будинків за адресою: Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55; та 5-поверхового житлового будинку за адресою: Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55а.

Виходячи з наведених вище норм, обов'язковою умовою передачі об'єктів житлового фонду, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації, з державної до комунальної власності територіальних громад міст є прийняття відповідною міською радою рішення про згоду на таку передачу, якщо інше не передбачено законом.

Доказів на підтвердження згоди Добромильської міської ради прийняти в комунальну власність 5-поверхові житлові будинки за адресою Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55, та 5-поверховий житловий будинок за адресою Старосамбірський район, м. Добромиль, вул. Галицька, 55а, сторонами не подано. Жодної відповіді про задоволення або відмову в задоволенні звернення регіонального відділення ФДМУ у Львівській області від відповідача, на час розгляду господарським судом спору, не надходило.

Відтак, у суду немає можливості встановити волю територіальної громади в особі Добромильської міської ради щодо прийняття вказаних об'єктів у комунальну власність за відсутності у матеріалах справи таких доказів.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення, у позові слід відмовити.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З огляду на викладене, керуючись Конституцією України, Законами України «Про управління об'єктами державної власності», «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», «Про місцеве самоврядування в Україні»та ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

В И Р І Ш И В:

У позові відмовити.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 15.01.2013 р.

Суддя Кидисюк Р.А