ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2013 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/7449/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гарника К.Ю.,
при секретарі – Сировні Я.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до приватного підприємства "Проектно-кошторисне бюро "МЖК-проект" про стягнення боргу,-
В С Т А Н О В И В:
28 листопада 2012 року Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Проектно-кошторисне бюро "МЖК-проект" про стягнення боргу у розмірі 3709,58 грн.
Сторони в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Згідно з частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу за даної явки.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі –Закон №1058-IV) страхувальниками є, зокрема роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно зі статтею 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Правила подачі такої звітності, на момент виникнення спірних правовідносин, встановлювалися Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 №26-1 (далі –Порядок).
Пунктом 2.1 Порядку встановлено, що страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду; базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Як свідчать матеріали справи, відповідач подавав до Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень-грудень 2010 року.
Згідно з частиною 6 статті 19 Закону № 1058-IV в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 11 Закону № 1058-IV в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Частиною 6 статті 20 Закону № 1058-IV визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Проте страхові внески, нараховані за жовтень-грудень 2010 року відповідачем своєчасно не сплачені в повному обсязі.
Згідно з частиною 2 статті 106 Закону №1058-IV в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058-IV в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На підставі зазначеної норми позивачем винесено рішення від 15.12.2011 № 87, № 88, № 89, якими до відповідача застосовано штраф у загальному розмірі 1832,18 грн.
також, згідно з актом перевірки від 15.12.2011 № 39 встановлено порушення правильності нарахування та сплати страхових внесків, у зв'язку з чим донараховано страхових внесків у розмірі 211,43 грн.
Таким чином, як підтверджено матеріалами справи, зокрема розрахунком суми заборгованості та карткою особового рахунку страхувальника, доведеним є той факт, що недоїмка по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені, з врахуванням переплат, становить 3709,58 грн.
За огляду на приведене суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області до приватного підприємства "Проектно-кошторисне бюро "МЖК-проект" про стягнення боргу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Проектно-кошторисне бюро "МЖК-проект" (код ЄДРПОУ 22531318) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3709,58 гривень (три тисячі сімсот дев'ять гривень 58 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 15 січня 2013 року.
Суддя К.Ю. Гарник