Постанова № 28604529, 11.01.2013, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
11.01.2013
Номер справи
5017/1402/2012
Номер документу
28604529
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання банкрутом

"11" січня 2013 р. Справа № 5017/1402/2012

За заявою кредитора: Приватного підприємства „АГРОПРОФІТ", м.Ізмаїл;

до боржника: Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076)

про визнання банкрутом

за участю Міністерства аграрної політики та продовольства України (01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24)

за участю Головного управління юстиції в Одеській області в особі Відділу з питань банкрутства

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Антощук С.І.

при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.

Представники сторін:

від ПП „АГРОПРОФІТ": Величко К.Г. - представник за довіреністю №б/н від 03.01.2012р.;

від Міністерства аграрної політики та продовольства України: не з'явилися;

від Головного управління юстиції в Одеській області в особі Відділу з питань банкрутства: Мітрофанова Н.О. - представник за довіреністю № 03-8711 від 28.05.12р.;

від розпорядника майном боржника: Пояркова О.В. - представник за довіреністю № б/н від 10.01.13р.;

від ОСОБА_5: ОСОБА_6 -представник за довіреністю №4131 від 17.10.2012р.;

ТОВ „ВЗЛЕТ-С": Сновальчук Д.С. -директор.

СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом

Приватне підприємство „АГРОПРОФІТ" звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод", посилаючись на наявність загальної заборгованості у сумі 932 392,44грн.

Ухвалою суду від 14.05.2012р. порушено провадження у справі №5017/1402/2012 за заявою кредитора Приватного підприємства „АГРОПРОФІТ" про визнання банкрутом Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; залучено у якості учасника провадження у справі про банкрутство Міністерство аграрної політики та продовольства України як орган, уповноважений управляти майном боржника; відповідно до п.п. 31, 37, 38 „Положення про Міністерство юстиції України", затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011р. за №395/2011: доручено Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України організувати проведення експертизи фінансового стану Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" та висновки надати до суду; доручено Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України підготувати висновки щодо наявності ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" та надати їх до суду.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 08.06.2012р. залучено до участі у справі №5017/1402/2012 про визнання банкрутом Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" у якості учасника провадження у справі про банкрутство - Головне управління юстиції в Одеській області в особі Відділу з питань банкрутства (т.1 а.с.109-110).

13.07.2012р. господарським судом Одеської області прийнято ухвалу підготовчого засідання суду, якою визнано безспірні грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника; зобов'язано кредитора подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у офіційний друкований орган (газети "Голос України" чи "Урядовий кур`єр") з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майном Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" призначено арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергіївну (т.2 а.с.65-68).

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" опубліковано 11.08.2012р. у газеті "Голос України" №147 (т.2 а.с.91).

Ухвалою попереднього засідання суду від 10.10.2012р. затверджено реєстр вимог кредиторів Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод"; зобов'язано розпорядника майном боржника організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протокол зборів надати суду.

Ухвалами господарського суду Одеської області від 07.11.2012р. та від 07.12.2012р. повторно зобов'язано надати Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України висновок експертизи фінансового стану ДП „Татарбунарський виноробний завод"; висновки щодо наявності ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо ДП „Татарбунарський виноробний завод".

12.12.2012р. до канцелярії суду від Міністерства юстиції України надійшли на запит суду відомості вих.№9262-0-32-12/13.2 від 06.12.2012р. (вх.№37880/2012) щодо проведення аналізу фінансового становища та підготовки висновків стосовно ДП „Татарбунарський виноробний завод".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.12.2012р. зобов'язано надати Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України пропозиції кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі про визнання банкрутом Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" відповідно до п. 32 „Положення про Міністерство юстиції України", затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011р. за №395/2011.

04.01.2013р. до господарського суду Одеської області надійшла заява вих.№1 від 02.01.2013р. (вх.№264/2013) арбітражного керуючого Фоменко М.С. про участь у справі про банкрутство у якості ліквідатора з документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.

08.01.2013р. на адресу господарського суду Одеської області надійшов лист вих.№13.2-20/3067 від 28.12.2012р. (вх.№354/2013) щодо пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого, яким Міністерство юстиції України запропонувало суду призначити ліквідатором у справі №5017/1402/2012 про банкрутство Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергієвну.

05.11.2012р. до канцелярії суду розпорядник майном боржника арбітражний керуючий Фоменко М.С. надала клопотання вих.№804 від 31.10.2012р. (вх.№33397/2012), в якому просить суд відкрити процедуру ліквідації ДП „Татарбунарський виноробний завод" та призначити ліквідатором ДП „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко М.С., яка виконувала функції розпорядника майном боржника.

Від боржника додаткових пояснень або заперечень щодо клопотання комітету кредиторів про визнання банкрутом ДП „Татарбунарський виноробний завод" та введення відносно нього ліквідаційної процедури, а також запропонованої кандидатури ліквідатора арбітражного керуючого Фоменко М.С. до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи, суд встановив:

Відповідно до абз. 1 ч.1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Згідно ч.2 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Частинами 5, 6, 7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: вибори членів комітету кредиторів; визначення кількісного складу комітету кредиторів, визначення його повноважень, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; інші питання, передбачені цим Законом. На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду.

31.10.2012р. розпорядником майном боржника арбітражним керуючим Фоменко М.С. було організовано проведення загальних зборів кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод" (т.4 а.с.88). Згідно підписів у протоколі на зборах були присутні представники кредиторів, що увійшли до реєстру вимог кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод", а саме: представник ОСОБА_5 - ОСОБА_6 за довіреністю №4131 від 17.10.2012р., керівник ТОВ „ВЗЛЕТ-С" - Сновальчук Дмитро Сергійович, представник Саратської МДПІ Одеської області ДПС - Іванченко Сергій Борисович, представник УПФУ в Татарбунарському районі Одеської області - Ткаченко Кристина Вячеславівна за довіреністю №1547/01 від 18.04.2012р., представник ПП„АГРОПРОФІТ" - Величко Костянтин Григорович за довіреністю №б/н від 03.01.2012р., керівник ДП „Татарбунарський виноробний завод" - Мінков Дмитро Георгійович. Повноваження Мінкова Д.Г. станом на дату проведення зборів підтверджуються наявними у матеріалах справи Витягами з Єдиного державного реєстру від 06.12.2012р. (т.5 а.с.63), від 18.12.2012р. (т.5 а.с.79), від 10.01.2013р. (т.5 а.с.134). Кредитор ОСОБА_13 на зборах кредиторів був відсутній, однак про дату та час їх проведення був повідомлений належним чином, про що свідчить наданий розпорядником майном боржника конверт з відміткою відділення поштового зв'язку про його повернення відправнику у зв'язку з відсутністю адресата за вказаною адресою. Крім того, у судовому засіданні від 07.12.2012р. присутній представник вказаного кредитора підтвердив, що зазначена у поштовому відправлені юридична адреса ОСОБА_13 є офіційною та у встановленому законодавством порядку не змінювалась. Запрошені представники Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області та Міністерства аграрної політики та продовольства України на збори кредиторів не з'явились хоч і були повідомлені належним чином.

Відповідно до протоколу загальних зборів кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод" від 31.10.2012р. кредиторами прийнято рішення обрати комітет кредиторів боржника у кількості трьох представників, а саме: ОСОБА_5, ПП „АГРОПРОФІТ", Саратської МДПІ Одеської області ДПС.

Зважаючи на викладене, збори кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод" є повноважними, оскільки усі кредитори були належним чином повідомлені, порушення ч.ч. 1, 2, 5, 6, 7 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутні.

За положеннями ч.ч. 8, 9 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: вибори голови комітету; скликання зборів кредиторів; підготовку та укладення мирової угоди; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість; інші питання, передбачені цим Законом. У роботі комітету має право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю та при необхідності представник органу, уповноваженого управляти майном боржника, представник органу місцевого самоврядування. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

На зборах комітету кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод", оформлених протоколом від 31.10.2012р. (т.4 а.с.91), по першому питанню вирішено обрати головою комітету кредиторів боржника Приватне підприємство „АГРОПРОФІТ".

Також, на зборах комітету кредиторів розпорядником майном боржника арбітражним керуючим Фоменко М.С. було доведено до відома результати аналізу фінансово-господарської діяльності ДП „Татарбунарський виноробний завод", а саме зазначено, що за досліджувальні періоди загальні показники діяльності підприємства характеризуються тенденцією їх зменшення; показники ліквідності також мають тенденцію зменшення, фінансова автономія підприємства дещо зменшилась за рахунок отриманих позик; показники фінансової стійкості характеризують зменшення маневреності власного капіталу підприємства включно за рахунок збільшення величини залученого капіталу. Враховуючи викладене та виходячи зі стану підприємства на сьогоднішній день, розпорядник майном боржника надав пропозиції щодо введення процедури ліквідації ДП „Татарбунарський виноробний завод".

Комітетом кредиторів по другому питанню вирішено затвердити звіт по виконаній роботі розпорядника майном боржника станом на 31.10.2012р. (т.4 а.с.95); по третьому питанню вирішено затвердити регламент роботи комітету кредиторів боржника; по четвертому питанню вирішено затвердити кошторис щомісячних витрат розпорядника майном боржника; по п'ятому питанню вирішено затвердити заробітну плату розпорядника майном боржника в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно за рахунок боржника. По шостому питанню більшістю голосів („за"- 2049, „утримались" - 35) вирішено клопотати до господарського суду Одеської області про введення процедури ліквідації стосовно ДП „Татарбунарський виноробний завод" та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергіївну, яка виконувала функції розпорядника майном боржника. Протокол підписано комітетом кредиторів, а саме: ОСОБА_5 (ОСОБА_6 представник за довіреністю №4131 від 17.10.2012р), ПП „АГРОПРОФІТ" (Величко Костянтин Григорович представник за довіреністю №б/н від 03.01.2012р.), Саратською МДПІ Одеської області ДПС (Іванченко Сергій Борисович представник), секретарем зборів та розпорядником майном боржника арбітражним керуючим Фоменко М.С.

Рішення комітету кредиторів ДП „Татарбунарський виноробний завод" прийняте за наявності відповідних повноважень з дотриманням положень ч.ч. 8, 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

У межах повноважень, передбачених ч.ч.8, 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майном боржника надано до суду уточнений звіт за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності ДП „Татарбунарський виноробний завод" (т.4 а.с.104-107), у якому зазначено що, за досліджувальні періоди загальні показники діяльності підприємства характеризуються тенденцією їх зменшення; показники ліквідності також мають тенденцію зменшення, фінансова автономія підприємства дещо зменшилась за рахунок отриманих позик; показники фінансової стійкості характеризують зменшення маневреності власного капіталу підприємства включно за рахунок збільшення величини залученого капіталу; ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства не виявлено у зв'язку з чим, на думку розпорядника майном боржника, введення процедури ліквідації є доцільним.

Відповідно до абз. 8, 9 ч.2 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державний орган з питань банкрутства організовує проведення експертизи фінансового становища державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків, при підготовці справи про банкрутство до розгляду або під час її розгляду господарським судом у разі призначення судом експертизи та надання відповідного доручення; готує на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо державних підприємств чи підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків.

12.12.2012р. до канцелярії суду від Міністерства юстиції України надійшли на запит суду відомості щодо проведення аналізу фінансового становища та підготовки висновків стосовно ДП „Татарбунарський виноробний завод", у яких за результатами аналізу фінансового становища встановлено, що кредиторська заборгованість ДП „Татарбунарський виноробний завод" протягом усього періоду спостереження перевищує дебіторську заборгованість, що свідчить про неможливість підприємства погасити поточну кредиторську заборгованість шляхом повернення дебіторської заборгованості. Як зазначено у аналізі, протягом періоду з 31.12.2009р. по 31.12.2011р. ДП „Татарбунарський виноробний завод" має ознаки критичної неплатоспроможності. Враховуючи, що станом на 31.12.2011р. рентабельність діяльності становила -81,8%, показник забезпечення зобов'язання боржника всім його активами становив 3,007; і провадження у справі про банкрутство ДП „Татарбунарський виноробний завод" порушено за заявою кредитора ПП „Агропрофіт", тому Міністерство зробило висновок, що на момент порушення провадження у справі про банкрутство ДП „Татарбунарський виноробний завод" відсутні ознаки фіктивного банкрутства.Зважаючи на те, що протягом вказаного періоду спостереження коефіцієнт забезпечення зобов'язань боржника всіма його активами збільшився на 21,02% (з 2,485 на початок періоду спостереження до 3,007 станом на кінець періоду спостереження); коефіцієнт забезпечення зобов'язань боржника його оборотними активами збільшився на 2,33% (з 1,029 на початок періоду спостереження до 1,052 станом на кінець періоду спостереження); розмір чистих активів зменшився на 543,3 тис. грн. або на 12,94% (з 4 198,6 тис. грн. на початок періоду спостереження до 3 655,3 тис. грн. на кінець періоду спостереження), тому Міністерством зроблено висновок щодо відсутності ознак дій доведення до банкрутства ДП „Татарбунарський виноробний завод". Враховуючи, що під час аналізу наданих документів для проведення аналізу фінансового становища ДП „Татарбунарський виноробний завод" не виявлено інформації щодо надання боржником третім особам (банківським установам, державним установам, постачальникам, покупцям) недостовірних відомостей, які створювали у того, кому вони подавались, оманливе враження про нормальний фінансово-господарський стан, і таким чином приховували від нього стійку фінансову неспроможність, тому Міністерство зробило висновок щодо відсутності ознак дій приховуваного банкрутства на ДП „Татарбунарський виноробний завод".

Відповідно до ст. 1 вказаного Закону неплатоспроможність -неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Приймаючи до уваги, встановлення судом наявності непогашених грошових вимог боржника перед кредитором, які визнані судом, перевищення зобов'язань боржника над його наявним майном (пасивів над активами), тобто ознак банкрутства, а також враховуючи клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відсутність заяв від можливих санаторів, суд вважає за необхідне визнати ДП „Татарбунарський виноробний завод" банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

Частиною 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією. Господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника.

За змістом ч.ч. 1, 2 статті 31, ч. 3 ст. 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів, за наявності ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Згідно абз. 2 ч.2 ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до п. 32 ч.4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011р. за №395/2011 Міністерство юстиції України відповідно до покладених на нього завдань пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших передбачених законом випадках.

Міністерство юстиції України пропонує господарському суду кандидатуру арбітражного керуючого за результатами аналізу всіх звернень, поданих із дотриманням вимог „Порядку внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)", затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012р. за №368/5-а.

08.01.2013р. на адресу господарського суду Одеської області надійшов лист вих.№13.2-20/3067 від 28.12.2012р. (вх.№354/2013) щодо пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого, яким Міністерство юстиції України запропонувало суду призначити ліквідатора у справі №5017/1402/2012 про банкрутство Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергієвну.

У судовому засіданні від 11.01.2013р. представником голови комітету кредиторів було підтверджено, що кандидатура арбітражного керуючого Фоменко М.С. підтримана комітетом кредиторів, інші пропозиції відсутні.

Враховуючи пропозиції Міністерства юстиції України щодо призначення ліквідатором ДП „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко М.С., клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатором ДП „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко М.С. відповідно до ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відсутність скарг та зауважень кредиторів щодо виконання нею обов'язків розпорядника майном боржника у справі №5017/1402/2012, суд вважає, що кандидатура арбітражного керуючого Фоменко М.С. відповідає встановленим Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимогам, а наявні у матеріалах справи документи свідчать про наявність у вказаного арбітражного керуючого можливості належним чином виконувати обов'язки ліквідатора, визначені зазначеним законом, тому суд задовольняє клопотання комітету кредиторів, заяву самого арбітражного керуючого та призначає ліквідатором ДП „Татарбунарський виноробний завод" арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергієвну.

Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтись тільки в межах ліквідаційної процедури; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.

Частинами 2, 3 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше. Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.

Згідно ч.2 ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дубліката печатки та штампів у разі їх втрати.

При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов'язує керівництво протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей; зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом боржника (відповідно до п.5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію) і відкриття ліквідаційної процедури, у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п.3, 5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зобов'язує докази опублікування надати суду; зобов'язує після завершення ліквідаційної процедури надати до суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.

Керуючись ст.ст.1, 2, ч.ч. 1, 2 ст. 31, ст.4 ч.3 ст.13, ст.16, ст.ст. 22-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209 Господарського кодексу України, ст. ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1.Визнати банкрутом Державне підприємство „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076).

2.Відкрити ліквідаційну процедуру відносно Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076).

3.Припинити повноваження розпорядника майном Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076) арбітражного керуючого Фоменко Мілени Сергіївни.

4.Ліквідатором Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076) призначити арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергіївну (ліцензія серії АГ №594907 від 28.07.2011р., ідентифікаційний код НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1).

5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

6.Зобов'язати керівництво Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей.

7.Ліквідатору опублікувати відомості про визнання банкрутом Державного підприємства „Татарбунарський виноробний завод" (68100, Одеська обл., Татарбунарський р-н, м.Татарбунари, вул. Василя Тура, 1; код ЄДРПОУ 34520076) і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови, докази опублікування оголошення надати суду.

8.Ліквідатору надати суду відповідне клопотання, погоджене з комітетом кредиторів, щодо персонального складу членів ліквідаційної комісії.

9.Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.

10.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.

11.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.

12.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

13.Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури.

14.Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

15.Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.

Копію постанови надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області, державному реєстратору Татарбунарської РДА, ВДВС у Татарбунарському районі, Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (01001, м.Київ, вул.Городецького,13).

Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93 ГПК України.

Повну постанову складено 14.01.2013р.

Суддя Антощук С.І.