ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 січня 2013 року 11:21 № 826/194/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. при секретарі Паньківу В.В. розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної фінансової інспекції в м. Києві
до Державного підприємства «Український державний центр транспортного
сервісу «Ліски»
про надання дозволу на подовження термінів проведення планової ревізії
за участю представників сторін:
від позивача: Лозинська С.П.;
від відповідача: Войціх О.Ю.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14.01.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач, в особі Державної фінансової інспекції в м. Києві, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» про надання дозволу на продовження терміну проведення Державною фінансовою інспекцією в м. Києві планової ревізії Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» (код ЄДРПОУ - 01069755) терміном на 15 робочих днів.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що у зв'язку з великим обсягом документів, які необхідно повно дослідити Позивач був змушений звернутись до суду з проханням продовжити термін проведення контрольного заходу.
В судовому засіданні представник Позивача просив Суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник Відповідача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що ДП «УДЦТС «Ліски» засноване на державній власності та відноситься до сфери управління Міністерства інфраструктури України та підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України, як підприємство, яке входить до складу єдиного технологічного комплексу залізничного транспорту.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до п. 1.1.3.1 Плану контрольно-ревізійної роботи на ІV квартал 2012 року Державною фінансовою інспекцією в м. Києві було здійснено ревізію Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» (надалі по тексту ДП «УДЦТС «Ліски») за період з 01.04.2010 по завершений звітний період 2012 року.
Направленнями позивача №3484 від 22.11.2012 р., №3767 від 14.12.2012 р., №3766 від 14.12.2012 р., №3638 від 03.12.2012 р., №3746 від 12.12.2012 р., №3485 від 22.11.2012 р. розпочато перевірку фінансово-господарської діяльності відповідача, з питань виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні осіб.
Ревізія була розпочата з відома заступника директора ДП «УДЦТС «Ліски», Слободян А.В., якому під розписку надано копії направлень на проведення ревізії та програми ревізії.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України» від 26.01.1993 року №2939-XII (надалі по тексту Закон № 2939-XII) визначені повноваження, функції та завдання контрольно-ревізійної служби України.
Як вбачається з матеріалів справи під час перевірки Позивачем було встановлено, що за період з 01.01.2010 по 31.12.2010 загальна сума доходів УДЦТС «Ліски» склала 217091,0 тис. грн., витрати ДП «УДЦТС «Ліски» склали 171339,0 тис. гривень; за період з 01.01.2011 по 31.12.2011 загальна сума доходів склала 356698,0 грн., витрати ДП «УДЦТС «Ліски» склали 292149,0 тис. гривень; за період з 01.01.2012 по 30.09.2012 загальна сума доходів УДЦТС «Ліски» склала 256423,0 тис. грн., витрати ДП «УДЦТС «Ліски» склали 208673 тис. гривень, в тому числі: ДП «УДЦТС «Ліски» у 2010 році за результатами проведених процедур закупівель товарів робіт і послуг укладено договорів на загальну суму 46481,6 тис. грн., а саме: відкриті торги - 43568,0 тис. грн.; запити цінових пропозицій - 267,6 тис. грн., закупівля в одного учасника - 2646,0 тис. грн.
Загальна сума фактичних видатків ДП «УДЦТС «Ліски» за даними договорами у 2010 році складає 45206,2 тис. грн., у тому числі: товари - 16362,7 тис. грн., роботи - 21423,5 тис. грн., послуги -7420,0 тис. гривень.
Підприємством у 2011 році за результатами проведених процедур закупівель товарів, робіт і послуг укладено договорів на загальну суму:- 184113,18 тис. грн., а саме: відкриті торги - 183406,1 тис. грн.; запити цінових позицій -707,08 тис. гривень.
Загальна сума фактичних видатків ДП «УДЦТС «Ліски» за укладеними договорами у 2011 році складає 95978,78 тис. грн., у тому числі: товари - 41640,68 тис. грн., роботи - 45083,7 тис. грн., послуги 9254,4 тис. гривень.
ДП «УДЦТС «Ліски» у І півріччі 2012 року за результатами доведених процедур закупівель товарів робіт і послуг укладено договорів на загальну суму 150477,07 тис. грн., а саме: відкриті торги -120300,25 тис. грн.; запити цінових пропозицій 418,06 тис. грн., закупівля в одного учасника - 29758,76 тис. гривень.
Загальна сума фактичних видатків ДП «УДЦТС «Ліски» за укладеними договорами у І півріччі 2012 року складає 38662,72 тис. грн., у тому числі: товари -10784,51 тис. грн., роботи - 601,15 тис. грн., послуги - 27277,06 тис. гривень.
Станом на 30.09.2012 на балансі ДП «УДЦТС «Ліски» обліковувалося основних засобів на загальну суму 8765179,0 тис. грн. (первісна вартість), залишкова вартість основних засобів становить 686093,0 тис. грн. (знос становить 92,17%).
Також Позивач зазначає, що протягом періоду, що підлягав ревізії Підприємством здійснювалася передача та отримання рухомого складу.
Станом на 01.04.2010 на балансі ДП «УДЦТС «Ліски» обліковувалось 4659 одиниць рухомого складу первісною вартістю 434701,0 тис. грн., залишкова вартість 295273,0 тис. грн., у тому числі: фітингові платформи -3770 од., з яких у власності Підприємства знаходяться 80 одиниць; контейнерні платформи -80 од. (у власності Підприємства); автомобілевози -738 од. (у власності Підприємства); універсальні -69 од.; платформа для мікроавтобусів + цистерна -2 од.
Первісна вартість рухомого складу станом на 30.09.2012 року становила 7992799,0 тис. грн., залишкова вартість -318791,0 тис. гривень.
Станом на 01.10.2012 на балансі ДП «УДЦТС «Ліски» обліковувалось 5070 одиниць рухомого складу первісною вартістю 7992799,0 тис. грн., залишкова вартість 318791,0 тис. грн., у тому числі: фітингові платформи -3751 од., з яких у власності Підприємства знаходяться 80 одиниць; контейнерні платформи -80 од. (у власності Підприємства); автомобілевози -728 од. (у власності Підприємства); універсальні-18 од.; платформа для мікроавтобусів + цистерна -2 од.; лісовози -133 од., з яких у власності Підприємства знаходяться 131 одиниця; транспортери-351 од.; вагони супроводження -7 одиниць.
В ході ревізії встановлено, що ДП «УДЦТС «Ліски» витрачено коштів на ремонт рухомого складу на загальну суму 119965,4 тис. грн., у тому числі: період з 01.04.2010 по 31.12.2010 року на суму 20016,5 тис. грн., за 2011р. на суму 40678,6 тис. грн. та за 9 місяців 2012 року 59270,3 тис. гривень.
У відповідно до ст. 4 Закону України «Про здійснення фінансового контролю в Україні» інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до п. 16 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 20.04.2006 550 документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною та фінансовою звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності (далі - документи об'єкта контролю).
Згідно ст. 11 Закону 2939-XII від 26.01.1993, визначені підстави для проведення планових та позапланових ревізій.
Плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державної контрольно-ревізійної служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів, визначається Кабінетом Міністрів України.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів. Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
З аналізу вищезазначених норм закону та матеріалів справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для продовження терміну проведення Державною фінансовою інспекцією в м. Києві ревізії Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» терміном на 15 робочих днів.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Продовжити термін проведення Державною фінансовою інспекцією в м. Києві планової ревізії Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» (код ЄДРПОУ - 01069755) терміном на 15 робочих днів.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук