Постанова № 28591907, 07.12.2012, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2012
Номер справи
2а-8294/10/1470
Номер документу
28591907
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

07.12.2012 Справа № 2а-8294/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О. М. за участю секретаря судового засідання Зощака В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Очаківського міжрайонного прокурора, вул. Леніна, 2а, м. Очаків, Миколаївська область, 57500

в інтересах держави в особі

Очаківського міськрайонного центру зайнятості Миколаївської області, вул. Леніна, 1, м. Очаків, Миколаївська область, 57500

до

Риболовецького колгоспу "Свідомість", с. Василівка, Очаківський район, Миколаївська область, 57555

про

стягнення заборгованості в сумі 1490,77 грн,

В С Т А Н О В И В:

Очаківський міжрайонний прокурор Миколаївської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Очаківського міського районного центру зайнятості (надалі –позивач) про стягнення з Риболовецького колгоспу "Свідомість" (надалі –відповідач) заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 1490,77 грн.

Прокурор та представник позивача надали суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідач в судове засідання представника не направив, про причини його неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за відсутності представника не надав, заперечень проти позову не подав.

Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (ар. с. 31, 36, 45, 47), суд розглянув справу за відсутності представників сторін.

У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.

У відповідності з пунктом 4 статті 1 Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (надалі –Закону № 1533) роботодавці є страхувальниками у розумінні цього Закону. Згідно з частиною 2 статті 4 Закону № 1533 роботодавці–юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.

01.01.2000 відповідач був узятий на облік як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за № 145410009, що підтверджується копією повідомлення про взяття на облік платника страхових внесків (ар.с. 12).

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону № 1533 роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

У відповідності з частиною 3 статті 17 Закону № 1533 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Як вказано у пункті 6.7 розробленої відповідно до Закону № 1533 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 (надалі –Інструкція), роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

Згідно із статтею 12 Закону № 1533 виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі –Фонд) є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи:

- здійснюють облік та ведуть реєстр платників страхових внесків;

- провадять збір страхових внесків;

- контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду;

- представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

06.04.2001 відповідач подав позивачу "Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1-й квартал 2001 року (ар. с. 13).

У відповідності зі статтею 39 Закону № 1533 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Як вказано у пункті 9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства. Усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку. Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості (пункт 9.11 Інструкції).

Відповідач скористався своїм правом і оскаржив до Миколаївського окружного адміністративного суду акт № 33 Очаківського міськрайцентру зайнятості про результати проведення позапланової перевірки щодо стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків в розмірі 679, 10 грн. та пені в сумі 3306, 54 грн. 12.10.2011 року судом було закрито провадження у справі. Не погодившись з вказаним рішенням відповідач оскаржив його до Одеського апеляційного адміністративного суду. Рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу відповідача залишено без задоволення, рішення Миколаївського окружного адміністративного суду без змін.

Відповідач в запереченнях посилається на те, що заборгованість з страхових внесків виникла раніше ніж був прийнятий Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття", тому до нього не може бути застосовано відповідальність, яка передбачена цим законом. Суд не може погодитись з даними твердженнями з огляду на те, що 06.04.2001 року відповідач подав позивачу "Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1-й квартал 2001 року. Тобто борг виник в 2001 році і на той момент набрав чинності Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-ІІІ.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з риболовецького колгоспу "Свідомість" (ідентифікаційний код 00466862, с. Василівка, Очаківський район, Миколаївська область, 57555) на користь Очаківського міського районного центру зайнятості заборгованість в сумі 1490,77 грн. (одна тисяча чотириста дев'яносто гривень 77 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.М. Мельник