ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.08 Справа№ 30/250
за позовом: Личаківської районної адміністрації, м.Львів
до відповідача: Суб”єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1., м.Львів
про демонтаж малої архітектурної форми
Суддя Н.Мороз
Представники:
від позивача - Заболотний А.М.
від відповідача- н/з
Суть спору:
Позовні вимоги заявлено Личаківською районною адміністрацією, м.Львів до суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м.Львів про демонтаж малої архітектурної форми, що знаходиться за адресою вул. Медової Печери, 38 у м.Львові.
Ухвалою господарського суду від 17.10.2008р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 25.11.2008р.
25.11.2008р, 11.12.2008р. розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідних ухвалах.
Представник позивача в судове засідання з”явився, позов просить задоволити.
Відповідач в судове засідання не з”явився, вимог ухвали суду не виконав, причин неявки суду не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважного представника позивача, суд в с т а н о в и в:
Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради, як фізична особа -підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця від 04.12.2000 року .
Як вбачається з матеріалів справи, на вул. Медової Печери, 38 у м.Львові розташована мала архітектурна форма, яка належить суб”єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1.
Відповідно до п.79 Додатку №7 затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 27.12.2007р. №1470, ОСОБА_1. не отримала дозволу на розміщення малої архітектурної форми.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 16 Закону України „ Про благоустрій населених пунктів” на об”єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об”єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски, тощо.
Матеріалами справи підтверджується, що станом на час розгляду справи по суті , розміщення малої архітектурної форми на вулиці Медової Печери, 38 у м.Львові здійснюється підприємцем без отримання дозволів на її розміщення та без укладення відповідного договору оренди .
Згідно із п.6.4. Порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затверджених ухвалою Львівської міської ради №121 від 14.11.2002 р., самовільно встановленими вважають об'єкти, дозволи на які не оформлено у встановленому порядку. Такі об'єкти підлягають знесенню згідно із Правилами благоустрою та утримання територій м. Львова. Згідно із п. п. 3.8.8., 3.8.9. Правил благоустрою та утримання територій м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2000 р., самовільно встановлені споруди побутово-торговельного призначення і спеціальні конструкції зовнішньої реклами підлягають примусовому демонтажу. Примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торговельних споруд здійснюють житлово-комунальні органи районних адміністрацій за розпорядженнями голів районних адміністрацій.
Розпорядженням голови Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради №778 від 30.07.2008 року „Про демонтаж малих архітектурних форм по вул. Медової Печери, 38 у м.Львові було зобов'язано відповідача в тижневий термін здійснити демонтаж належної йому малої архітектурної форми на вул. Медової Печери, 38 у м.Львові.
Розпорядження №778 Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради від 30.07.2008 р. „Про демонтаж малих архітектурних форм по вул. Медової Печери, 38 у м.Львові не скасовано, доказів його визнання нечинним суду не надано.
Як вбачається з акту обстеження малої архітектурної форми на вул.. М. Печери,38 від 19.09.2008 року, відповідач в добровільному порядку розпорядження Личаківської районної адміністрації № 778 30.07.2008р. не виконав, а демонтувати малу архітектурну форму силами ЛКП № 504 неможливо у зв”язку із здійсненням в ній торгівельної діяльності.
Згідно із ч. ч. 3, 4 ст. 11 ЦК України, зобов'язання, цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування. Згідно зі ст. 24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, законами України. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим -також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення.
Судові витрати слід покласти на відповідача, згідно ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 12, 33, 34,49, 82-85, 116 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задоволити.
2. Зобов”язати суб”єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати самовільно встановлену малу архітектурну форму -кіоск за адресою : вул. Медової Печери,38 у м..Львові.
3. Стягнути з суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради (м.Львів вул. К.Левицького,67 код ЄДРПОУ 04056109) - 85,00 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Накази видати у відповідності до ст. 116 ГПК України.
Суддя