Постанова № 28558569, 11.01.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2013
Номер справи
2а-10661/12/1370
Номер документу
28558569
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2013 року № 2а-10661/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Мричко Н.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби до Львівського обласного благодійного фонду «Транспорт-Інновація»про стягнення коштів в сумі 2 212,00 грн., -

встановив :

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби (надалі -ДПІ у Франківському районі м.Львова Львівської області ДПС) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівського обласного благодійного фонду «Транспорт-Інновація»(далі -ЛОБФ «Транспорт-Інновація»), в якому просить стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 2 212,00 грн. в рахунок погашення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати податку на прибуток підприємств в сумі 2 212,00 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.

Згідно ухвали судді від 18 грудня 2012 року скорочене провадження у даній справі відкрито.

Відповідачу надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження разом із копією позовної заяви з додатками до неї, та запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Проте, поштовий конверт повернено до суду з відміткою органу зв'язку «за зазначеною адресою не має будинку». Відповідно до вимог ч. 4 ст. 33, ч. 11 ст. 35 КАС України судове повідомлення вважається врученим відповідачу 27 грудня 2012 року. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.

Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

У відповідності до положень ч. 4 ст. 183-2, п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

ЛОБФ «Транспорт-Інновація»зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа за адресою: 79013, м.Львів, Франківський район, вул.Єфремова, будинок № 13А, ідентифікаційний код -26256487, що підтверджується Довідкою головного управління статистики у Львівській області від 31.05.2012 р. № 20-09/847.

Відповідач -ЛОБФ «Транспорт-Інновація», 09.08.2012 року узятий на облік у ДПІ у Франківському районі м.Львова, як платник податків за № 00506454, що підтверджується довідкою від 13.01.2012 року № 4 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

31.12.2010р. ДПІ у Франківському районі м. Львова проведено невиїзну документальну перевірку платника податків ЛОБФ «Транспорт-Інновація»з питання своєчасності подання податкової звітності за 2007р.-9-ть місяців 2010 р.

Перевіркою встановлено, що на порушення п.п.4.1.4. п.4.1. ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», п.16.4 ст.16 ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств»платником податку на прибуток - ЛОБФ «Транспорт-Інновація»не подано звітності по податку на прибуток підприємства за з 2007р. по 9-ть місяців 2010 р. За наслідками перевірки складний Акт «про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності»від 31.12.2010 р. № 6974/15-1/26256487.

На підставі Акта перевірки від 31.12.2010 р. № 2840/728/15-1, ДПІ у Франківському районі м.Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0021701510/0 від 31.12.2010 р., згідно якого до ЛОБФ «Транспорт-Інновація»застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 2 210,00 грн.

26.09.2011р. ДПІ у Франківському районі м. Львова проведено камеральну перевірку платника податків ЛОБФ «Транспорт-Інновація»з питання своєчасності подання податкової звітності за 2010 р.

Перевіркою встановлено, що на порушення підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ Податкового Кодексу України платником податку на прибуток - ЛОБФ «Транспорт-Інновація» не подано податковий звіт по податку на прибуток підприємства за 2010р. За наслідками перевірки складний Акт «про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності»від 26.09.2011 року № 1697/15-1/26256487.

На підставі Акта перевірки від 26.09.2011 року № 1697/15-1/26256487, ДПІ у Франківському районі м. Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0003891510 від 27.09.2011 року, згідно якого до ЛОБФ «Транспорт-Інновація»застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 1,00 грн.

10.10.2011р. ДПІ у Франківському районі м. Львова проведено камеральну перевірку платника податків ЛОБФ «Транспорт-Інновація»з питання своєчасності подання податкової звітності за І квартал 2011 р.

Перевіркою встановлено, що на порушення підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ Податкового Кодексу України платником податку на прибуток - ЛОБФ «Транспорт-Інновація» не подано податковий звіт по податку на прибуток підприємства за І квартал 2011р. За наслідками перевірки складний Акт «про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності»від 10.10.2011 року № 2388/15-1/26256487.

На підставі Акта перевірки від 10.10.2011 року №2388/15-1/26256487, ДПІ у Франківському районі м. Львова винесла податкове повідомлення-рішення №0010671510 від 12.10.2011 року, згідно якого до ЛОБФ «Транспорт-Інновація»застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 1,00 грн.

ДПІ у Франківському районі м. Львова виставила ЛОБФ «Транспорт-Інновація» податкову вимогу форми «Ю»від 15.03.2011 року № 852 на суму 2 210,00 грн.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Як вбачається з припису норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) -протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

У відповідності до п.п.54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Положеннями п.57.3 ст.57 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як вбачається із матеріалів справи, ДПІ у Франківському районі м. Львова за неподання податкового звіту по податку на прибуток підприємств згідно податкових повідомлень-рішень № 0021701510/0 від 31.12.2010 року та 0003891510 від 27.09.2011 року застосовано до ЛОБФ «Транспорт-Інновація»штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2 212,00 грн.

Відповідно до п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

В порядку п.59.3. ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Відповідно до положень статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Положеннями п. 95.3. ст. 95 Податкового Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Як встановлено судом, з моменту надіслання податкової вимоги на адресу ЛОБФ «Транспорт-Інновація»минуло 60 календарних днів, однак суму податкового боргу відповідачем сплачено не було.

Зідно довідки ДПІ у Франківському районі м.Львова вбачається, що сума податкового боргу ЛОБФ «Транспорт-Інновація»по сплаті грошових зобов'язань по податку на прибуток станом на 04.10.2012 року становить 2 212,00 грн.

Враховуючи те, що наведені позивачем в позовній заяві обставини підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про наявність податкового боргу з податку на прибуток у сумі 2 212,00 грн. який не був погашений після направлення відповідачу податкової вимоги, а також зважаючи на те, що відповідачем не надано заперечень і доказів, які б свідчили про погашення суми боргу чи-то спростували його наявність, вказана сума податкового боргу підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні, обґрунтовані, а відтак, підлягають до задоволення у повному обсязі.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Львівського обласного благодійного фонду «Транспорт-Інновація»заборгованість у розмірі 2 212 (дві тисячі двісті дванадцять) грн. 00 коп. шляхом стягнення коштів з рахунків у банках.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мричко Н.І.