Постанова № 28540595, 09.01.2013, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
09.01.2013
Номер справи
435/11389/12
Номер документу
28540595
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 435/11389/12

3/214/11/13

П О С Т А Н О В А

Іменем України

09 січня 2013 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянув матеріали, що надійшли від Криворізької ЦМДПІ Дніпропетровської області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_1, працює директором ТОВ

«Нафтатранссервіс», мешкає за адресою : м. Кривий Ріг,

вул. Косіора, 42/41

за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

8 листопада 2012 року при перевірці ТОВ «Нафтатранссервіс», що розташовано за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Уборевича, 48А, встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку по платі за землю, а саме: заниження суми податкового зобовязання по орендній платі за земельні ділянки відповідно за період з червня 2010 року по вересень 2012 року, чим порушені п.п. 271.1.1, 271.1 ст. 271, п. 288.1, 288.4, ст. 288, п.289.1 ст. 289 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-V1 (зі змінами та доповненнями).

ОСОБА_2 у судовому засіданні вину не визнав. При цьому дав наступні пояснення. Зі складеним інспектором протоколом не згоден. Відповідно до ст.163-1 КУпАП, відповідальність передбачена у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України та тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До матеріалів справи в якості доказу інспектор надала копію акту № 3585/344/1503/30442560 від 08.11.2012 року. Вважає, що вказаний документ не може бути доказом, оскільки в ньому не встановлено факту порушення ведення податкового обліку, або ненадання аудиторських висновків.

Протокол складено інспектором одноособово, без повідомлення про це його. Враховуючи вказане, не міг надати пояснення при його складенні в графі пояснення порушника. Крім цього, вказаними діями його позбавлено права ознайомитись з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, як це передбачено ст.268 КУпАП. Вказане підтверджується тим, що в протоколі відсутній його підпис, як керівника підприємства та підписи свідків, які могли б дати свідчення, зазначенні у примітці до протоколу.

Відповідно до п.п.14.1.156. п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України (надалі Кодекс), податкове зобовязання це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до пп. 14.1.147. п.14.1. ст. 14 Кодексу, плата за землю - це загальнодержавний податок який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до пп. 14.1.136. п. 14.1. ст. 14 Кодексу, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності це обовязковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі ХІІІ орендна плата).

Відповідно до п. 281.1. ст. 288 Кодексу, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до п. 288.4. ст. 288 Кодексу, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються в договорі оренди між орендодавцем і орендарем.

Положення пп. 288.5.1. п. 288.5. ст. 288 Кодексу враховані Криворізькою міською радою та ПП «Нафтатранссервіс» в момент укладення договорів оренди при встановлені в них розмірів та умов внесення орендної плати.

ПП «Нафтатранссервіс» має нерухомість відповідно до якої орендує земельні ділянки комунальної власності міста. Так, між Криворізькою міською радою та ПП «Нафтатранссервіс» з врахуванням положень ст. 288 Кодексу укладено договори оренди земельних ділянок від 13.10.2010 року площею 14272 кв.м., яка знаходиться по вул. Уборевича, буд. 48а у Саксаганському районі м. Кривого Рогу та від 12.07.2011 року площею 2130 кв.м., яка знаходиться по вул. Марійській, буд. 1а у Саксаганському районі м. Кривого Рогу (надалі договори).

Згідно умов пунктів 14 та 33 зазначених вище договорів, ПП «Нафтатранссервіс» самостійно обчислює суму орендної плати та подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію. Крім цього, у строки встановлені законодавством воно надає до органів державної податкової служби розрахунки податкових зобовязань по орендній платі за землю.

За період 2010 2012 роки ПП «Нафтатранссервіс»виконувало умови укладених договорів оренди, в тому числі виконував пункт 7 шляхом застосування довідок № 420 від 14.06.2010 року та № 1033-р2 від 25.06.2011 року про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, які складені Управлінням Держкомзему у м. Кривому Розі, яка підготовлена на підставі рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста ОСОБА_3» (надалі рішення).

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011 року зазначене рішення визнано нечинним. З моменту визнання судом рішення нечинним, застосування вказаних вище довідок про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є незаконним.

Відповідно до ч. 1 ст. 654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що і договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до п. 10 вказаних договорів розмір нормативної грошової оцінки не є сталим і змінюється на підставі вимог діючого законодавства. Зміна нормативної грошової оцінки проводиться без внесення змін та доповнень до договору.

З вказаних вище підстав, відповідно до п. 12 договорів з 01.06.2010 року, переглянуто розмір та сума орендної плати, без внесення до договору змін та доповнень.

Виконуючи умови п. 33 договорів ПП «Нафтатранссервіс» на підставі вказаної вище зміни складено розрахунок розміру орендної плати за 2010 2012 роки, який надано до Криворізької ЦМДПІ Дніпропетровської області, листом № 37 від 27.08.2012 року з відміткою отримання 07.09.2012 року.

Відповідно до п. 30 договорів орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення у повному обсязі орендної плати. Натомість, вимог від Криворізької міської ради щодо здійснення нею вказаного вище права, не надходило.

Пунктом 42 укладених договорів передбачено, що за невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

Пунктом 43 сторони домовились, що всі спори, повязані з виконанням умов договору, вирішуються у судовому порядку.

Будь-яких вимог щодо неналежного виконання договорів від Криворізької міської ради не надходило. Отже, порушень ПП «Нафтатранссервіс»вимог чинного законодавства за поданими уточненими деклараціями не вбачається.

Згідно вказаного розрахунку ПП «Нафтатранссервіс»складено уточнюючі податкові декларації, які прийняті Криворізькою ЦМДПІ без зауважень та помилок. ПП «Нафтатранссервіс»листом № 43 від 14.09.2012 року звернулося з проханням щодо отримання інформації про суми надмірно сплаченої оренди за уточненими деклараціями. Криворізька ЦМДПІ листом № 10019/10/15-365 від 24.09.2012 року надала відповідь, якою в проханні відмовила.

Відповідно до п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14 Кодексу земельний податок це обовязків платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (земельних паїв), а також постійних землекористувачів (далі податок для цілей розділу Х111 цього Кодексу).

Як було зазначено вище ПП «Нафтатранссервіс»маючи земельні ділянки у користуванні, сплачує орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності у формі обовязкового платежу. Вказані платежі орендар вносить за деклараціями передбаченими пунктом 14 договорів.

Щодо встановлених протоколом порушень вважає зазначити наступне.

Відповідно до п. п. 271.1.1. п. 271.1 ст. 271 Кодексу, базою оподаткування є нормативно грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Протоколом в графі «встановлено»не зазначено порушення бази оподаткування. Враховуючи вказане інспектором безпідставно зазначено, що порушено п. п. 271.1.1. п. 271.1 ст. 271 Кодексу.

Відповідно до п.288.1, ст. 288 Кодексу, підставою для нарахування орендної плати на земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Протоколом в графі «встановлено»інспектором не зазначено те, що між ПП «Нафтатранссервіс»та Криворізькою міською радою існують правовідносини щодо нарахування орендної плати на земельну ділянку, які випливають з укладених між ними договорів. Враховуючи вказане інспектором безпідставно зазначено, що порушено п.288.1, ст. 288 Кодексу.

Відповідно до п.288.4, ст. 288 Кодексу, розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі між орендодавцем і орендарем.

Протоколом в графі «встановлено»інспектором не зазначено, що заниження суми податкового зобовязання по орендній платі за земельні ділянки відображені в податкових деклараціях розраховані ПП «Нафтатранссервіс» не у відповідності до розміру орендної плати, який встановлено у договорах, зокрема у п. 12. Натомість, судових рішень щодо порушень розміру орендної плати за договорами інспектором не наведено.

Відповідно до ст.289 Кодексу, встановлено порядок індексації нормативно грошової оцінки земель.

Протоколом в графі «встановлено»інспектором не вказано порушення зазначеного порядку. У звязку з чим до ПП «Нафтатранссервіс»не може бути предявлено порушення п.289.1 ст. 289 Кодексу.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин в яких вбачається відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Вважає, що ним наведені доводи того що, встановлені інспектором обставини щодо порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку по платі за землю, а саме заниження суми податкового зобовязання по орендній платі за земельні ділянки відповідно за період з червня 2010 по вересень 2012 року не відповідають п. п. 271.1.1. п. 271.1 ст. 271, п.288.1, п.288.4, ст. 288, п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), які інспектор вважає порушеними. Крім цього інспектором не враховані умови договорів, які ПП «Нафтатранссервіс»виконує належним чином. Вказане підтверджує відсутність у протоколі події і складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 163-1 КУпАП (зі змінами та доповненнями), тому просить закрити провадження по справі у відповідності до вимог ст. 247 КУпАП.

Вислухавши ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у звязку з відсутністю у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, у відповідності до ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.М. Прасолов