Справа № 2/0519/3476/2012 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2012 року
Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Кулика С.В., при секретарі Антоненко К.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Маріуполі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" в особі ВП Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту (недораховану) електричну енергію, -
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2012 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідачки, вказавши, що відповідач є споживачем електричної енергії. 21.03.2012 року при огляді приладу обліку, який розташований в його будинку, було виявлено, що останній безобліково користувався електроенергією, а саме: користування електричною енергією шляхом самовільного підключення до мережі енергопостачальника без приладу обліку, про що 21.03.2012 року був складений акт № 160280 про порушення (ПКЕЕН) та відповідачу було проведено нарахування у розмірі 2567, 55 грн. Відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не погасив. Просить стягнути вказану суму з відповідача, а також судові витрати: судовий збір в сумі 214 гривень 60 коп.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю. Наполягала на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю. Заперечував проти задоволення позовних вимог, оскільки він з 2008 неодноразово звертався до позивача з усною вимогою про встановлення йому прибору обліку, однак позивач навмисно ухиляється від виконання своїх зобов'язань. Просив суд відмовити у задоволенні вимог у повному обсязі.
Ознайомившись з позовом, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідач мешкає у квартирі АДРЕСА_1 у Жовтневому районі міста Маріуполя та користується послугами електроенергетичного постачання. При перевірці контролерами відділу збуту ПЕМ приладу обліку відповідача, 21.03.2012 року було складено акт № 169280 про порушення правил користування електроенергією, оскільки оглядом було встановлено, що відповідач без обліково користується електроенергією, шляхом самовільного підключення до мережі енергопостачальника без приладу обліку. ( а. с- 5-6) На підставі вказаного акту були проведенні нарахування на суму 2 567, 55 грн. (а.с. -7). Відповідач добровільно борг не сплачує. Відповідно до наданих суду квитанцій відповідач щомісячно сплачує по 100 кВтч за використану електроенергію ( а.с. -27-33).
Згідно п. 42 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 - Споживач електричної енергії зобов'язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача.
Згідно п. 48 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 -Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію; порушення правил користування електроенергією; за споживання електроенергії без приладів обліку; за пошкодження приладу обліку.
Згідно п. 53 Правил користування електроенергією для населення, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.1999 року №1357 -У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження.
Таким чином, суд вважає, що відповідач дійсно порушив правила користування електроенергією. Відповідно до протоколу засідання комісії РЕС по розгляду актів про порушення ППЕЕ для населення № 472 від 10.04.2012 року сума збитків завданих позивачу становить 2 567, 55 грн. Відповідач у добровільному порядку зазначену суму боргу не погасив. До пояснень відповідача суд відноситься критично, оскільки ним не надано жодного доказу, якій підтверджує, що він звертався з заявою до відповідача про встановлення йому приладу обліку. На підставі зазначеного позов слід задовольнити і стягнути з відповідача вказану суму, а також на користь позивача стягнути з нього сплачений судовий збір в сумі 214, 60 гривень.
Керуючись ст.ст.10,11, 60, 209,212,214,215 ЦПК України, ст.ст.64,68 Житлового кодексу України, п.42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», ст.ст. 267, 526 Цивільного Кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" в особі ВП Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту (недораховану) електричну енергію -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" в особі ВП Приазовські електричні мережі заборгованість за спожиту, але не враховану приладом обліку електричну енергію нараховану згідно акту № 169280 від 21.03.2012 року про порушення (ПКЕЕН) у розмірі 2 567, 55 грн. на р/р 260373011294 ОПЕРВ філії - Донецьке обласне управління ВАТ "Ощадбанк", МФО 335106, ОКПО 00131096.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" в особі ВП Приазовські електричні мережі судові витрати: судовий збір в сумі 214, 60 гривень на р/р № 26005301544932 у філії «Іллічівського ГО ПАТ Промінвестбанку м. Маріуполя», МФО 334442, ОКПО 00131096.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя С.В Кулик
Судове рішення № 28531509, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя) було прийнято 25.10.2012. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 0519/8793/2012. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: