ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
08.01.13р. Справа № 21/5005/9333/2012
За позовом Прокурора Ленінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
до Дочірнього підприємства "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", м. Дніпропетровськ
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя Назаренко Н.Г.
Секретар судового засідання Булана Ю.М.
Представники:
прокурор - Битяк Н.І., прокурор прокуратури м. Дніпропетровська, посвідчення № 001458 від 27.08.12р.;
від позивача - Ліпін Ю.О., дов. № 4/8-1276 від 26.09.12р.;
від відповідача - Кохан Н.В., дов. № АО-542 від 07.11.12р.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Ленінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради (далі-Позивач) звернулася до господарського суду з позовом до Дочірнього підприємства "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" (далі-Відповідач) у якому просить суд:
1. Внести зміни:
- до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087, виклавши його в наступній редакції:
"п. 2.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 03.10.2012 року становить 9 292 885 грн. 89 коп.".
- до п. 4.1. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087, виклавши його в наступній редакції:
"п. 4.1. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі, 278 786 грн. 58 коп. не є сталою та може змінюватися у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та встановлюється і обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом, сплачується за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.".
Пункти 4.2., 4.4. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087 - виключити.
Позовні вимоги мотивовані зміною розміру нормативно-грошової оцінки землі та орендної плати за землю на законодавчому рівні, у зв'язку з чим виникла необхідність внесення змін у спірний договір оренди землі.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги викладенні у позовній заяві підтримали у повному обсязі.
Відповідач у відзиві на позовну заяву просить суд в задоволенні позову відмовити з огляду на те, що жодних пропозицій щодо внесення змін до договору від Дніпропетровської міської ради на адресу підприємства не надходило, також Позивачем не надано жодних доказів відмови Відповідача від внесення змін до договору оренди земельної ділянки та вважає факти наведені у позовній заяві недоведеними, а позовні вимоги - необґрунтованими.
Відповідач в ході розгляду справи заявляв клопотання про заміну відповідача у справі з ДП "Дніпропетровський річковий порт" АСК "Укррічфлот" на ПАТ "Судноплавна компанія "Укррічфлот" (т. 1 а.с.108, 145).
Свої клопотання обґрунтовував тим, що 31.11.2012р. було здійснено підписання передавального акту, за яким усе майно, всі майнові, немайнові права та обов'язки перейшли до єдиного правонаступника - ПАТ "Судноплавна компанія "Укррічфлот". З 01.12.2012 року фінансово-господарська діяльність ДП "Дніпропетровський річковий порт" АСК "Укррічфлот" припинена.
Прокурор та позивач проти задоволення клопотань відповідача заперечили, просили суд розглянути спір по суті позовних вимог.
Господарський суд відхилив клопотання відповідача про заміну відповідача у справі з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
За наявності відомостей про припинення діяльності суб'єкта господарювання, який є стороною у справі, господарському суду слід враховувати таке.
Відповідно до частини сьомої статті 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
Отже, господарський суд повинен перевірити відповідні відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців станом на - 08.01.2013р. Дочірнє підприємство "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" (ДП "ДРП" АСК "Укррічфлот") перебуває в стадії припинення (т. 2 а.с. 8).
З цього приводу суд зазначає, що саме лише прийняття рішення про припинення суб'єкта господарювання не позбавляє його статусу юридичної особи, і до внесення до названого державного реєстру запису про припинення його діяльності він, зокрема, може виступати учасником судового процесу в загальному порядку.
Крім того, спірний договір оренди земельної ділянки укладено саме з ДП "ДРП" АСК "Укррічфлот", даний договір недійсним не визнано, він свою дію не припинив, зміни до нього в частині орендаря у встановленому законом порядку, не внесено.
З врахуванням викладеного, у суду відсутні підстави для задоволення клопотань відповідача про заміну на належного відповідача у даній справі.
Відповідно до ст. 77 ГПК України в призначених судових засіданнях оголошувався перерив з 26.11.12р. до 17.12.12р., з 17.12.12р. до 08.01.13р.
Ухвалою суду від 18.12.12р., на підставі клопотання відповідача, розгляд справи продовжено до 15.01.2013р.
Клопотання про використання засобів технічної фіксації судового процесу при розгляді цієї справи представниками сторін не заявлялись.
В порядку ст. 85 ГПК України, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, представника позивача та відповідача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2006 року між Дніпропетровською міською радою (далі - Орендодавець, Позивач) та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" (далі - Орендар, Відповідач) був укладений договір оренди земельної ділянки (далі - Договір), посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087.
Відповідно до п.1.1. Договору Орендодавець надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: вул. Набережна Заводська, 64 (Ленінський район) і зареєстрована в Державному реєстрі земель за кадастровим номером 1210100000:08:833:0004.
В оренду передається земельна ділянка, загальною площею 1,8728 га. (п.2.1. Договору).
Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення міської ради від 12.10.06р. № 199/5 (п. 1.3. Договору).
Відповідно до п.5.2. Договору цільове призначення земельної ділянки: землі річкового транспорту.
Відповідно до п.1.2. Договору цільове використання земельної ділянки за цим договором (УКЦВЗ) 1.14.5 (внутрішній водний транспорт).
Договір, відповідно до п. 3.1 Договору, укладено на двадцять п'ять років.
Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умовах переважне право на поновлення договору (п.3.2. Договору).
Відповідно до п.2.3. Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки на час укладення цього договору становить 3 049 741 грн. 76 коп.
Відповідно до п.4.1. Договору річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях), у розмірі 1 (%) відсотка від нормативної грошової оцінки та дорівнює розміру земельного податку.
Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексів проводиться без змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках передбачених і законом України (п. 4.2. Договору).
Орендна плата вноситься орендарем незалежно від результатів діяльності орендаря в розмірі однієї дванадцятої річної суми за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок орендодавця: Дніпропетровська міська рада, р/р 33210812600002, відкритий у відділенні Держказначейства України у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23928791, МФО 805012, код платежу 13050200, і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року. За неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою із розрахунку тривалості місяця у 30 календарних днів (п. 4.4. Договору).
Відповідно до п. 4.7 Договору розмір орендної плати переглядається щорічно, або у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- змін у цільовому використанні земельної ділянки;
- зміни розмірів земельного податку;
- підвищення цін, тарифів у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках передбачених законом.
Прокурор вважає, що орендна плата, передбачена умовами договору оренди земельної ділянки не відповідає вимогам Податкового кодексу України, яким внесені зміни щодо розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, що і є причиною спору.
У відзиві на позов відповідач просить відмовити у задоволенні позову у зв'язку з тим, що жодних пропозицій щодо внесення змін до договору від Дніпропетровської міської ради на адресу підприємства не надходило, також Позивачем не надано жодних доказів відмови Відповідача від внесення змін до договору оренди земельної ділянки та вважає факти наведені у позовній заяві недоведеними, а позовні вимоги - необґрунтованими.
Суд не приймає заперечення Відповідача, оскільки дану вимогу про приведення договорів оренди землі до вимог законодавства від 07.02.12р. № 7/22-325(55) було отримано 16.03.2012р. заступником головного бухгалтера Піскуном Р.І., що підтверджується повідомлення про вручення (т. 1 а.с. 72).
Щодо ненадання Позивачем жодних доказів відмови Відповідача від внесення змін до договору оренди земельної ділянки, суд вважає дані заперечення Відповідача необґрунтованими, оскільки вони спростовуються матеріалами справи і не відповідають вимогам чинного законодавства.
Розглянувши позовні вимоги господарський суд вважає їх такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.
02.02.2011р. Дніпропетровською міською радою прийнято рішення № 216/8 про визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками - річна орендна плата за користування земельними ділянками у мінімальному розмірі орендної плати, визначеному Податковим кодексом України незалежно від мети використання.
22.02.2006р. у газеті "Наше місто" за № 26 Дніпропетровською міською радою опубліковано повідомлення для землекористувачів про необхідність внесення змін до договорів оренди земельних ділянок в зв'язку з вступом у дію Податкового кодексу України.
Крім того Позивачем на адресу Відповідача направлено вимогу про приведення договорів оренди землі до вимог законодавства від 07.02.12р. № 7/22-325(55), змінити розмір орендної оплати у відповідності до приписів Податкового кодексу України (т. 1 а.с. 71).
04.04.2011р. Позивач направив на адресу Відповідача лист від 01.04.2011р. № 7/8-189 про підготовку додаткового договору до договору оренди землі, що підтверджується реєстром про відправку кореспонденції (т. 1 а.с. 69-70).
До теперішнього часу відповідні зміни до Договору оренди землі сторонами Договору не внесені.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним, Податковим та Цивільними кодексами України, іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами (ст.6 Цивільного кодексу України).
Відповідно до змісту статей 759 та 762 Цивільного кодексу України, законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією із суттєвих умов договору оренди.
Пунктом 4.7 спірного договору оренди земельної ділянки передбачені підстави для зміни розміру орендної плати, в тому числі і у зміни розмірів земельного податку; підвищення цін, тарифів у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.
Законом України Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року було внесено зміни до частини 4 статті 21 Закону України про оренду землі", які набули чинності з 01.01.2008 року , а саме зазначено , що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою :
- для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";
- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку , що встановлюється Законом України "Про плату за землю".
Вищевказані зміни діяли до 01.01.2011р.
01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, статтями 286, 287 якого встановлено порядок обчислення плати за землю та строки сплати за землю.
Статтею. 288 Податкового кодексу України встановлено, що:
288.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
288.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
288.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
288.5.1. не може бути меншою:
для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
288.5.2. не може перевищувати:
а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;
б) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Таким чином, у відповідності з Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008року та Податковим кодексом України з 04.06.2008р. розмір річної орендної плати за земельну ділянку, надану в оренду, не може бути меншим трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України", а спірний договір в цій частині є таким, що суперечить чинному законодавству.
Згідно статті 30 Закону України "Про оренду землі" та розділу 8 Договору зміна умов договору оренди можлива за взаємною згодою сторін , у разі недосягнення згоди щодо умов договору оренди та інші спори вирішуються у судовому порядку.
Згідно приписів ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому у разі прийняття відповідним органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Приймаючи до уваги викладене, розмір річної орендної плати щодо спірної земельної ділянки не може бути меншим трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України.
Частина 1 ст. 651 ЦК України передбачає, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Умовами договору також передбачено перегляд розміру орендної плати у випадках, передбачених законодавством.
Згідно листа Вищого господарського суду України від 01.01.2010 "Узагальнення судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами", установивши, що законодавчо змінено розмір орендної плати за землю, про що орендар був повідомлений, але ухилявся від вчинення дій, спрямованих на внесення відповідних змін до договору оренду землі, суди повинні враховувати вказані нормативні акти при вирішенні спорів про внесення змін до договорів у частині зміни орендних ставок.
Відповідно до ст.ст. 116, 121 Бюджетного кодексу України бюджетним правопорушенням визнається недотримання учасником бюджетного процесу встановленого цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету чи звіту про виконання бюджету. Особи, винні у порушенні бюджетного законодавства, несуть цивільну, дисциплінарну відповідальність.
Відповідно до частини 2 статті 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 Цивільного кодексу України).
Частиною 3 ст. 653 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
За змістом статті 654 Цивільного кодексу України зміна умов договору вчиняється в такій самій формі, що й договір. Оскільки відповідно до статті 20 Закону "Про оренду землі" укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації, то зміни , які вносяться шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, набувають чинності після їх державної реєстрації.
Зміна умов договору оренди здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку (ст. 30 Закону України "Про оренду землі").
Відповідно до Закону України "Про ціни та ціноутворення" політика ціноутворення є складовою частиною загальної економічної і соціальної політики України та реалізується, зокрема, шляхом встановлення державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фінансових цін і тарифів.
За статтею 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Визначення законами України ціни на продукції, роботи, послуги у формі фіксованої ціни, є обов'язковою умовою її прийняття сторонами договору, незалежно від внесення змін до договору, якщо інше не визначено законом.
Визначення законами України граничного рівня ціни на продукцію, роботи, послуги є обов'язковою підставою для внесення змін до договору щодо ціни у межах, визначених законом у спосіб як узгодження такої ціни сторонами, так і у судовому порядку у разі недосягнення згоди сторін.
Тобто, внесення змін до Закону України "Про оренду землі" та до Податкового Кодексу України в частині визначення граничного рівня ціни на оренду державного та комунального майна, є обов'язковою умовою для внесення змін до раніше укладених договорів оренди, оскільки інше не зазначено в законі.
Відповідно до частини 3 статті 173 Господарського кодексу України сторони можуть за взаємною згодою конкретизувати або розширити зміст господарського зобов'язання в процесі його виконання.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Отже, суд не порушує зазначених конституційних норм, які не стосуються орендних земельних правовідносин за участю юридичних осіб.
Крім того, зміни до договору оренди землі вносяться не з моменту його укладення, а на майбутнє, тобто з моменту набрання чинності судовим рішення у даній справі, і ці зміни повністю відповідають земельному законодавству України.
За статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.
Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
За таких обставин, господарський суд зазначає, що встановивши підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, позивач вправі був вимагати від орендаря приведення цього договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін.
Вказана позиція узгоджується з позицією Вищого господарського суду України, яка викладена у постанові від 20.03.2012р. по справі № 21/5005/11886/2011, від 08.05.2012р. № 31/5005/12899/2011 (т. 2 а.с. 9-15).
Статтею 11128 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
Відповідно до ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За таких обставин, Договір вважається зміненим з дня набрання чинності цим рішенням господарського суду.
З врахуванням встановлених обставин, вимоги прокурора обґрунтовані, доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі відносяться на відповідача.
Керуючись ст. 288 Податкового кодексу України, ст.ст. 173, 188 Господарського кодексу України, ст.ст. 632, 651-653 Цивільного кодексу України, ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85, 87, 11128, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Змінити пункт до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087, виклавши його в наступній редакції:
"п. 2.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 03.10.2012 року становить 9 292 885 грн. 89 коп.".
Змінити пункт до п. 4.1. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087, виклавши його в наступній редакції:
"п. 4.1. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі, 278 786 грн. 58 коп. не є сталою та може змінюватися у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та встановлюється і обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом, сплачується за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.".
Виключити пункти 4.2., 4.4. Договору оренди земельної ділянки від 14.12.2006 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Дочірнім підприємством "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот", посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Літаш І.П. та зареєстрованого в реєстрі за № 9773, державна реєстрація від 09.02.2007 року за № 040710400087.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Дніпропетровський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" (49000, м. Дніпропетровськ, вул.. Амур-Гавань, б. 11, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 32616280) в доход Державного бюджету України в особі Управління Державного казначейства служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7; код ЄДРПОУ 37989269, банк одержувача - відділення банку ГУДКУ у Дніпропетровській області, р/рахунок 31214206783005, МФО 805012, КБКД 22030001; призначення платежу - судовий збір, код ЄДРПОУ суду 03499891, пункт 2.2.) судовий збір в розмірі 1 073,00 грн. (одна тисяча сімдесят три грн. 00 коп.), про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 09.01.2013р.