Галицький районний суд м.Львова
Справа № 1304/10375/12
Категорія 112
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.01.2013 Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого-судді -Ванівського О.М.,
при секретарі -Куц Н.З.,
з участю: представника позивача -Лотиш Я.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій державного виконавця та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження від 26.10.2012 року ВП №34938350, №34938592, №34938524,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про визнання протиправними дій державного виконавця, скасування постанов від 26.10.2012 року ВП №34938350, №34938592, №34938524 про відкриття виконавчого провадження. В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області Шестаком О.В. відкрито виконавчі провадження ВП №34938350, №34938592, №34938524 з порушенням вимог ст.21 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки ГУ ПФУ у Львівській області, як юридична особа, є територіальним органом центрального органу виконавчої влади -Пенсійного фонду України, а не його територіальним підрозділом. Тому, вважає, що виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчих листів №2а-1398/11 виданих 12.10.2012 року Галицьким районним судом м. Львова, не підвідомче підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області. Крім того, стверджує, що всупереч вимогам Закону, у виконавчому документі не вказано дати прийняття та номера рішення, за яким такий документ виданий, ідентифікаційного коду боржника та видано у справі замість одного виконавчого листа три. У зв'язку з цим просить визнати протиправними дії державного виконавця при винесенні постанов від 26.10.2012 року ВП №34938350, №34938592, №34938524 про відкриття виконавчого провадження та скасувати оскаржувані постанови.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надавши пояснення, аналогічні викладеним у фабулі позовної заяви. Просив позов задовольнити повністю.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ст.128 КАС України суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності представника відповідача та третьої особи на підставі наявних у справі доказів, які суд вважає достатніми.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановами головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області Шестака О.В. від 26.10.2012 року відкрито виконавчі провадження №34938350, №34938592, №34938524 з примусового виконання виконавчих листів №2а-1398/11 виданих 12.10.2012 року Галицьким районним судом м. Львова.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.21 Закону України «Про виконавче провадження»на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи.
Згідно з п.1.1. Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України №11-2 від 27.06.2012 року, головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі разом з управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах утворюють систему територіальних органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.
Частиною 1 ст.21 Закону України від 17.03.2011 №3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади»визначено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 Указу Президента України від 15.12.1999 № 1572/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади»встановлено, що центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізовуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до положень п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №179 від 12.03.2005 року «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій»у складі територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) управління.
Таким чином, в розумінні чинних нормативно-правових актів України в складі центрального органу виконавчої влади можуть утворюватись територіальні органи (територіальні підрозділи) та структурні підрозділи.
Крім того, покликання представника позивача на невідповідність оскаржуваного виконавчого документа вимогам Закону України «Про виконавче провадження», оскільки у такому не вказано дати прийняття., номера судового рішення та ідентифікаційного коду божника, не знайшли свого підтвердження. Вимоги до постанови про відкриття виконавчого провадження визначені ст.25 Закону України «Про виконавче провадження», до яких не включено зазначені відомості. Твердження представника позивача про видачу Галицьким районним судом трьох виконавчих листів по одній справі, хоча законом встановлено, що видається один суд відхиляє, оскільки стягувачу видано три виконавчі листи зважаючи на те, що ним було заявлено три позовні вимоги різного змісту.
Оцінюючи докази у їх сукупності, зважаючи на те, що позивач -боржник по спірному виконавчому провадженні, є територіальним органом (територіальним підрозділом) центрального органу виконавчої влади, а тому таке виконавче провадження підвідомче відділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ у Львівській області; оскаржувані постанови про відкриття виконавчого провадження відповідають вимогам Закону України «Про виконавче провадження», суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 17, 72, 158, 159, 161, 162, 167 КАС України, ст.21 Закону України «Про виконавче провадження», ст.21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», Указом Президента України від 15.12.1999 № 1572/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади», Постановою Кабінету Міністрів України №179 від 12.03.2005 року «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», Постановою Правління Пенсійного Фонду України №11-2 від 27.06.2012 року,
п о с т а н о в и в :
у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій державного виконавця та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження від 26.10.2012 року ВП №34938350, №34938592, №34938524 -відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів після її проголошення, або в порядку ч.2 ст.186 КАС України.
Суддя О.М.Ванівський