Ухвала суду № 28524151, 08.01.2013, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
08.01.2013
Номер справи
918/14/13
Номер документу
28524151
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

_____________________________

УХВАЛА

"08" січня 2013 р. № 918/14/13

Суддя Миханюк М.В. розглянувши матеріали за заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління Будівництва Рівненської АЕС": Рівненська область, м.Кузнецовськ, Промзона, 31

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Заявник - Управління пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління Будівництва Рівненської АЕС": Рівненська область, м.Кузнецовськ, Промзона, 31 на підставі ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Вимоги викладені в заяві заявник обгрунтовує наявністю заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором в сумі 9097 грн. 92 коп. та відсутністю керівних органів ТзОВ "Управління Будівництва Рівненської АЕС" за його місцезнаходженням.

Як зазначається в заяві факт відсутності керівних органів боржника підтверджується актом обстеження юридичного місцезнаходження СПД від 24.12.2012р., згідно державної реєстрації, за підписом державного виконавця. Крім того, заявником зазначається, що постановами державного виконавця про повернення виконавчих документів стягувачу від 16.10.2012р. встановлено, що у боржника відсутнє майно на яке можливо звернути стягнення, боржник за місцем реєстрації фактично не знаходиться, місце знаходження не відоме. На думку заявника зазначене свідчить про відсутність підприємницької діяльності боржника. За таких обставин заявник просить суд порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління будівництва Рівненської АЕС" та визнати банкрутом у зв'язку з відсутністю боржника.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Інше передбачено ч.1 ст.52 Закону, яка визначає особливості банкрутства відсутнього боржника. Згідно з вказаною нормою заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань боржником.

Крім того, згідно до частини першої статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або в разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених частиною першою статті 52 вищезазначеного Закону, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.

Тобто, ініціюючим кредитором має бути належним чином підтверджений факт нездійснення боржником підприємницької діяльності, зокрема у зв'язку з його відсутністю за місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Згідно ч.5 ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до ч.1,3 ст.18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Як вбачається з приєднаної до заяви ініціюючого кредитора копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.11.2012р. статус відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Управління Будівництва Рівненської АЕС" не підтверджено.

Однак, згідно із ч.8 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною 7 цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Отже, запис про не підтвердження відомостей про юридичну особу свідчить про те, що юридична особа отримала повідомлення державного реєстратора, але протягом встановленого строку не подала реєстраційну картку державному реєстратору.

В свою чергу запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням вноситься до Єдиного державного реєстру лише у випадку повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за її адресою.

Виходячи з вимог ч.2 ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Як вбачається з матеріалів доданих заявником до заяви, Управлінням Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ не додано до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ТзОВ "Управління Будівництва Рівненської АЕС" доказів відсутності юридичної особи - боржника за її місцезнаходженням.

Згідно п. 2 ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Як встановлено судом, до заяви УПФ України в м.Кузнецовськ додано квитанцію (від 27.12.2012р. №2321) про направлення листа ТзОВ "УБРАЕС".

Відповідно до ст.56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Таким чином, заявником не виконано вимоги статей 56, 57 Господарського процесуального кодексу України, тобто не додано до заяви доказів відправлення відповідачеві (боржнику - ТзОВ "Управління Будівництва Рівненської АЕС") копії заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що заява Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління Будівництва Рівненської АЕС" підлягає поверненню без розгляду.

Керуючись ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.7, 9, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -

УХВАЛИВ:

1. Повернути без розгляду заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління Будівництва Рівненської АЕС": Рівненська область, м.Кузнецовськ, Промзона, 31, ІК 33837105.

2. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.

Суддя Миханюк М.В.