ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Котик Л.О.
Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.
УХВАЛА
іменем України
"19" грудня 2012 р. Справа № 1702/10958/11
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Іваненко Т.В.
Кузьменко Л.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області на постанову Володимирецького районного суду Рівненської області від "20" січня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду першої інстанції із позовом, в якому просив зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області провести перерахунок і виплату недоплаченої щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виходячи із подвійного розміру, встановленого на рівні прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років.
Постановою суду першої інстанції від 20.01.2012 року позов задоволено частково.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації нараховувати та виплачувати ОСОБА_4 державну допомогу по догляду за ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею трирічного віку, виходячи з подвійного розміру допомоги, встановленого законодавством, а саме, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середнім сукупним доходом сум"ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, з 21 травня 2011 року по 20 січня 2012 року з врахуванням проведених виплат.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вищезазначену постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що позивач є батьком малолітньої дитини ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.6). Крім того, ОСОБА_5 відноситься до категорії дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Позивач перебуває на обліку в УПСЗН, йому призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і, згідно довідки відповідача, вона виплачувалась у меншому розмірі.
На спірні правовідносини поширюється дія Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 № 2811-ХІІ (далі -Закон № 2811-ХІІ).
Відповідно до пункту 23 Розділу ІІ Закону України від 28.12.2008 № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі -Закон № 107-VI), частина перша статті 15 Закону № 2811-ХІІ викладена в такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень"; Пункт 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" викладений у такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".
Відповідно до приписів частини другої статті 45 Закону України від 27.04.2010 N 2154-VI "Про Державний Бюджет України на 2010 рік" було встановлено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 був затверджений Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, за яким допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується в розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2010 року -100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн.
При цьому стаття 15 Закону № 2811-ХІІ діє в редакції Закону № 107-VI.
Перераховані вище норми до теперішнього часу Конституційним Судом України не визнані неконституційними, що доводить правомірність застосування зазначених норм відповідачем при виплаті спірної допомоги.
Відповідно до п.10 ст.30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", допомога по догляду за потерпілою дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у подвійному розмірі допомоги, передбаченої законодавством України, незалежно від факту роботи.
Враховуючи те, що дитина позивача належить до категорії дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, на спірні правовідносини розповсюджуються приписи п.10 ст.30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Тому, вирішуючи спір, судом першої інстанції правомірно застосовано положення ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та п.10 ст.30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З огляду на вищевикладене, судове рішення законне та обгрунтоване.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Володимирецького районного суду Рівненської області від "20" січня 2012 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Т.В. Іваненко Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області вул.Соборна, 23,смт.Володимирець,Рівненська область,34300