ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 вересня 2012 р. 10:41 Справа №2а-9215/12/0170/6
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Захаровій М.В., за участю представників: від позивача - Жегунова К.В., від відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об'єднання»
про стягнення,
Суть спору: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об'єднання» про стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів в сумі 1200,41 грн.
Представник позивача у судове засідання з'явився, на позовних вимог наполягав.
Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об'єднання» зареєстровано у якості юридичної особи виконавчим комітетом Бахчисарайської міської ради АР Крим 06.10.2003 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 31.07.2012 року.
Відповідач зареєстрований як страхувальник у виконавчій дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим 14.10.2003 року реєстраційний код 010640001398.
Спеціальним законом, який визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, є Закон України від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до статті 1 Закону, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, з положень частини першої статті 6 Закону, підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Згідно частини третьої вказаної статті Закону Фонд є некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
В редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, положеннями пункту 2 частини другої статті 27 Закону України від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" на страхувальника законодавцем покладено обов'язок з нараховування і сплати в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджено Інструкцію про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до наданого Відділом фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звіту за 2010 рік про нарахування і перерахування страхових внесків і використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності сума простроченої заборгованості відповідачем перед позивачем складала 44610,09 грн., в тому числі: 47,21грн.- заборгованість по страхових коштах, строк сплати яких не настав; 1153,20 грн. - заборгованість,пов'язана з невиплатою заробітної плати; 43409,68 грн.- прострочена заборгованість.
В березні 2011 р. позивачем була проведена планова перевірка страхувальника, за результатами якої на підставі ч. 1 ст. 21, ст. 22, п. 6 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням "до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4377,73 грн. (вказана сума була стягнута Рішенням Окружного адміністративного суд у справі 11896/11/0170/2).
Згідно Пояснювальної записки, яка додавалась до звіту Ф4-ФСС з ТВП за 1-й квартал 2012р. сума заборгованості відповідача станом на 01.04.2012р.складала 48987,82 грн., у тому числі з несплаченої заробітної плати 1200,41 грн. та заборгованість 47787,41 грн.
Згідно Пояснювальної записки яка додавалась до звіту Ф4-ФСС з ТВП за 1-е півріччя 2012 р. сума простроченої заборгованості станом на 01.07.2012 р. складала 48987,82 грн.
З матеріалів справи вбачається, що раніше рішеннями суддів було стягнуто прострочену заборгованість в сумі 47787,41 грн.
Отже, заробітна плата була сплачена, але страхові внески не були перераховані позивачу, тому заборгованість у розмірі 1200,41 грн. з 01.07.2012р. є простроченою заборгованістю з страхових внесків, які були нараховані але не сплачені до 01.01.2011р., що суперечить вимогам Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
Відповідальність суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків передбачена статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", за змістом якої роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.
Відповідно до частини другої вказаної статті названого Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Судом з'ясовано, що на час розгляду справи заборгованість за відрахування страхових внесків перед позивачем у розмірі 1200,41 грн. не сплачена.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості в розмірі 1200,41 грн.
Враховуючи вищевикладене позовні вимоги є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 159-163, 167 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об'єднання» (98400, АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Фрунзе,44) на користь відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17а; р/р 37170200900001 в Головному управлінні Державного казначейства України в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22325042) 1200,41 грн. заборгованості по страховим коштам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Латинін Ю.А.