Ухвала суду № 2850069, 08.07.2008, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2008
Номер справи
22-а-6112/08
Номер документу
2850069
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                                 Головуючий у 1 інстанції – Могильницький М.С.

                                                                                                  Cуддя-доповідач – Старосуд М.І.

                                                              

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                 У Х В А Л А

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

«08» липня 2008року                                                                справа № 22-а-6112/08                                                 м. Донецьк, б. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді                          Старосуда М.І.

Суддів апеляційного суду              Ястребової Л.В., Шаптали Н.К.

при секретарі судового засідання  Чуріковій Я.О.

за участю представників сторін:

від відповідача – Федорової О.О.  

від третьої особи – Кондрацького О.Г.   

розглянувши у відкритому судовому засіданні  апеляційну скаргутовариства з обмеженою відповідальністю «Наше село»

на постанову Донецького окружного адміністративного суду

від 27.03.2008 року

у справі № 2-а-4807/08

за позовомДонецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село»

третя особа - Артемівський міський центр зайнятості

про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2004 році в розмірі 13920, 81 грн., -

                                                                   ВСТАНОВИЛА:   

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2004 році в розмірі 13920, 81 грн.

          Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27.03.2008 року у справі № 2-а-4807/08 позов задоволено повністю, стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село» адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2004 році, у сумі 13920,81 грн. на користь Державного бюджету України.

         Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Доводи апеляційної скарги відповідач обґрунтовує невірним застосуванням норм процесуального та матеріального права.

       Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, товариство з обмеженою  відповідальністю «Наше село» зареєстроване як юридична особа за ідентифікаційним кодом юридичної особи 31727224.

 Стаття 19 Закону України  «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлює для підприємств (об’єднань), установ і організацій (далі – підприємства) нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

            Робоче місце інваліда, згідно п.1 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 314 від 3 травня 1995 року, яке діяло протягом 2005 року (втратило чинність на підставі Постанови КМУ №70 від 31.01.2007) – це окреме робоче місце, або ділянка виробничої площі на підприємстві (об’єднанні), в установі та організації, незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.

           Робоче місце інваліда у відповідності до п. 3 Положення вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

На підставі п.5 цього Положення, підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів і включають їх до колективного договору.   

          Відповідно до пункту 10  Положення, працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров’я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

Частиною першою статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» також передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами, громадськими організаціями інвалідів.

           Закон України  «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» зобов’язує відповідача відповідно до 4-відсоткового нормативу створити робочі місця для праці інвалідів і інформувати центри зайнятості про вільні робочі місця для інвалідів, звітувати перед відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів про їх працевлаштування – підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.

            Тобто, на підприємство хоча  і не покладається обов’язок працевлаштування інвалідів, але покладається обов’язок створювати та належним чином атестувати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про таку кількість створених робочих місць органи працевлаштування інваліда.

            Наказом Державного комітету статистики №244 від 06.07.1998 затверджена форма статистичної звітності № 3-ПН «Звіт про наявність вільних робочих  місць (вакантних посад)», яка подається підприємствами, установами та організаціями щомісячно на адресу державної служби зайнятості.

Звіти за формою статистичної звітності № 3-ПН надавалися відповідачем, однак відповідач не зазначав потребу в інвалідах у 2004 році, не звертався до відповідних органів соціального захисту населення про створення робочих місць на підприємстві згідно встановленого нормативу.

Згідно інформації Артемівського міського центра зайнятості, відповідачем протягом 2004 року не надавалася інформація про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів (лист від 30.05.2005 року за № 1801, лист від 11.03.2008 року за № 1164).

Відповідно до середньооблікової чисельності штатних працівників у 72 особи відповідач у 2004 році повинен був створити 3 робочих місця для працевлаштування інвалідів, однак у звітному періоді не було створено робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Згідно статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. 

            Середньорічна заробітна плата штатного працівника товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село»у 2004 році складала 4640,27 грн., а сума адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів складає 13920,81 грн.   

     Отже, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

            Керуючись ст. 195, ст. 196, п.1 ст. 198, ст. 200,  п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА: 

       Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27.03.2008 року у справі № 2-а-4807/08– залишити без задоволення. 

       Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27.03.2008 року у справі № 2-а-4807/08 за  позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Наше село» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2004 році, у сумі 13920,81 грн. на користь Державного бюджету України – залишити без змін.

              Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий                                                                 

                                                                                                   

             Судді