Постанова № 28500097, 23.11.2012, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2012
Номер справи
2270/6616/12
Номер документу
28500097
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 2270/6616/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіШевчука О.П. при секретарі Заїці О.В. за участі:представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко" про стягнення податкового боргу по сплаті податку на додану вартість, -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Городоцькому районі звернулась 07.11.2007 року до Господарського суду Хмельницької області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко", в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просила стягнути з відповідача податковий борг по сплаті податку на додану вартість в сумі 1562273,53 грн.

Постановою Господарського суду Хмельницької області від 22.09.2008 року в задоволенні позова державної податкової інспекції у Городоцькому районі до товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко" про стягнення 1562273,53 грн., заборгованості відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2009 року апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Городоцькому районі задоволено, постанову Господарського суду Хмельницької області від 08.11.2007 року скасовано та прийнято нову, якою адміністративний позов ДПІ у Городоцькому районі задоволено та стягнуто товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко" заборгованість з ПДВ в сумі 1562273,53 грн.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.09.2012 року, касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко" задоволено, скасовано постанову Господарського суду Хмельницької області від 22.09.2008 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2009 року, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на п. 5, п. 6, п. 9 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 805 від 12.05.1999 року. Позивач зазначає, що не перераховані на окремий рахунок кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до бюджету у безспірному порядку. За відповідачем перед позивачем рахується податковий борг в сумі 1562273,53 грн., по податку на додану вартість для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за період з листопада 2004 року по серпень 2008 року.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просила задовольнити з підстав, викладених у позові.

Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити в його задоволенні, оскільки податковий борг по ПДВ у відповідача відсутній. При цьому, представник відповідача пояснив, що дотації сільськогосподарським товаровиробникам до 2007 року ним виплачувались безпосередньо через касу підприємства, з 2007 року і на день розгляду справи, визначені ним в деклараціях суми податку повністю сплачені.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази по справі, які знаходяться в матеріалах справи суд дійшов наступних висновків.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 "Про утворення територіальних органів державної податкової служби" перетворено Городоцьку міжрайонну державну податкову інспекцію Хмельницької області на Городоцьку міжрайонну державну податкову інспекцію Хмельницької області Державної податкової служби. Враховуючи вищезазначене, суд на підставі ст. 55 КАС України допускає заміну Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області її правонаступником - Городоцькою міжрайонною державною податковою інспекцією Хмельницької області Державної податкової служби.

Суд встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю „Городокконсервмолоко", м. Городок зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа 29.09.2004 року Городоцькою районною державною адміністрацією, що підтверджується свідоцтвом серії А00 № 228622 та Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Позивачем пред`явлені позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 1562273,53 грн., за період з листопада 2004 року по серпень 2008 року

Згідно п. 15.1.1 ч. 15.1 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III, із змінами та доповненнями, (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

В зв'язку з тим, що відповідачем податкові декларації з ПДВ за листопад - грудень 2004 року подані податковому органу ще у грудні 2004 року та січні 2005 року, а з позовом позивач звернувся до суду про стягнення заборгованості з ПДВ 07.11.2007 року, тому строк звернення до суду в межах 1095 днів позивачем не пропущений.

Відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР, із змінами та доповненнями, (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовуються виключно для виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за подані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. Порядок нарахування і використання зазначених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою № 805 від 12.05.1999 року затверджено Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку, перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його не бюджетного рахунка, відкритого в територіальному органі Державного казначейства на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників.

Абзацом 5 пункту 5 Порядку визначено, що не перераховані на не бюджетні рахунки суми податку на додану вартість та виплати сум коштів, здійснені з не бюджетних рахунків за призначенням з порушенням цього Порядку, вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Суд встановив, що згідно поданих відповідачем позивачу податкових декларацій з ПДВ за листопад-грудень 2004 року нараховано ПДВ в розмірі 200 879 грн., сплачено -0 грн.;

- згідно декларацій за 2005 рік - нараховано 1 669 750 грн., сплачено -0 грн.

згідно декларацій за 2006 рік - нараховано 1 364 757 грн., сплачено -858 750 грн.;

згідно декларацій за 2007 рік - нараховано 2 722 885 грн., сплачено -1 955 280,65 грн.

- згідно декларацій за 2008 рік - нараховано 766 547 грн., сплачено -2 222 318,15 грн.

Відповідно до пункту 6 Порядку, переробні підприємства за результатами діяльності за кожний звітний (податковий) період ведуть окремий податковий і бухгалтерський облік готової продукції, виготовленої з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі.

За результатами окремого обліку готової продукції, виготовленої з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, переробні підприємства відповідно до вимог Закону України «Про податок на додану вартість» визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, які виникають у зв'язку з переробкою та поставкою такої продукції, і складають окрему податкову декларацію, яка разом з декларацією щодо іншої діяльності подається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації переробного підприємства як платника податку на додану вартість у порядку і в строки, встановлені зазначеним Законом, з урахуванням вимог нормативно-правових актів Державної податкової адміністрації. Визначена до сплати за окремою податковою декларацією сума податку на додану вартість перераховується переробним підприємством на його не бюджетний рахунок у строки, встановлені для сплати податку на додану вартість, з урахуванням коштів, перерахованих відповідно до пункту 5 цього Порядку. Переробне підприємство разом з окремою податковою декларацією за кожний звітний (податковий) період подає як підтвердження сплати сум податку реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на не бюджетний рахунок кошти і виписку територіальних органів Державного казначейства з не бюджетного рахунка, Суми податку на додану вартість, визначені переробним підприємством за окремою податковою декларацією, щодо яких переробне підприємство не подало органу державної податкової служби підтвердження їх перерахування на не бюджетний рахунок, вважаються такими, що використовуються переробним підприємством не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Таким чином, суд вважає необґрунтованими та безпідставними твердження відповідача про те, що виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за періоди 2004 - 2006 р.р. із каси підприємства, оскільки такий висновок належним чином не підтверджений податковими деклараціями та відповідними реєстрами платіжних доручень.

Так, згідно поданих декларацій ТзОВ «Городокконсервмолоко» з листопада 2004 р. по серпень 2008 р., суд встановив, що сума ПДВ яка визначена відповідачем самостійно та підлягає перерахуванню на спеціальний рахунок, становить 6774938,8 грн. Разом з тим, згідно наданих відповідачем позивачу платіжних доручень та видаткових касових ордерів , за цей же період ним перераховано 5212665,30 грн. Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем складає 1562273,53 грн., що підтверджується поданими відповідачем до податкового органу податковими деклараціями по податку на додану вартість за відповідний період, карткою особового рахунку платника, розрахунком суми боргу від 22.11.2012 року, довідкою управління Державного казначейства у Городоцькому районі від 16.09.2008 року №03-05/983.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на вище викладене, суд вважає, що позивачем доведено правомірність визначення відповідачу податкового боргу по сплаті податку на додану вартість в сумі 1562273, 53 грн., а тому позовні вимоги Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби про його стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко" необхідно задовольнити в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Городокконсервмолоко", ідентифікаційний код 33177611, на користь Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби податковий борг по сплаті податку на додану вартість в сумі 1562273 ( один мільйон п`ятсот шістдесят дві тисячі двісті сімдесят три ) грн. 53 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 27 листопада 2012 року

Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук