Ухвала суду № 28478401, 26.09.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2012
Номер справи
2а-3931/11/0170/24
Номер документу
28478401
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-3931/11/0170/24

26.09.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Санакоєвої М.А.,

суддів Іщенко Г.М. ,

Яковенко С.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кащеєва Г.Ю. ) від 18.10.11 у справі № 2а-3931/11/0170/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Консоль-Строй ЛТД" (вул. Бородина буд 16,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95022)

до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим (вул. М.Залки, 1/9,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.10.11 адміністративний позов - задоволено.

Визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення -рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 0000354002 від 21 березня 2011 року.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Консоль -Строй ЛТД"судові витрати в сумі 3 (три) гривні 40 (сорок) копійок.

Не погодившись з постановою суду, представник Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.10.11, прийняти нову постанову.

Апеляційна скарга мотивована порушенням суду першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Судова колегія, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнає за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Консоль -Строй ЛТД"є юридичною особою, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 435276 від 23.08.2000 року та Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА № 376619.

05 вересня 2000 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Консоль -Строй ЛТД"було взято на облік у Державній податковій інспекції у місті Сімферополі за № 65862, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 20\29-0 від 21.02.20119 року).

16 квітня 2010 року між Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі та ТОВ "БК Консоль -Строй ЛТД" було укладено договір №3082 про визнання електронних документів.

На виконання зазначеного договору, 09 лютого 2011 року ТОВ "БК Консоль -Строй ЛТД"було подано в електронній формі податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік, якій було прийнято ДПІ м. Сімферополя без повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі та якій був доставлений до центрального рівня Державної податкової адміністрації України, що підтверджується квітанцією (а.с. 12)

03 березня 2011 року інспектором Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АРК була проведена документальна невиїзні перевірка з питань своєчасності подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік ТОВ "БК "Консоль -Строй ЛТД"за термін з 09 по 15 лютого 2011 року.

Перевіркою було встановлено, що зазначена податкова звітність була подана з порушенням строків, встановлених п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, а саме, - 15 лютого 2011 року (а.с.9).

За результатами перевірки був складений акт від03.03.2011 року

На підставі акту перевірки від 03.03.2011 року №56/40-02/31095642, 21 березня 2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АРК було прийнято податкове повідомлення -рішення № 0000354002, яким встановлено з боку підприємства порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України та відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПК України визначено суму грошового зобов'язання ТОВ "БК "Консоль -Строй ЛТД"за штрафними санкціями у розмірі 1020 гривень (а.с. 11).

Такі висновки відповідача ґрунтуються на тому що, підприємство ТОВ "БК "Консоль -Строй ЛТД"було передано 02.02.2011 року Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі до спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим для прийняття на облік у виконання наказу ДПА в АР Крим від 27 січня 2011 року № 59 "Про передачу (прийняття) на податковий облік платників податків"та відповідно до п. 10 наказу ДПА України від 22 грудня 2010 року № 979 про затвердження "Порядку обліку платників податків та зборів".

Позивач про його переведення з одного органу державної податкової служби до іншого був повідомлений, проте податкову звітність у вигляді податкового розрахунку за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік (4-й квартал 2010 року) вчасно не подав.

Відповідно до ст. 16 ПК України, до обов'язків платника податків входить подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів. Згідно з ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок -це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та\ або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податків -фізичних осіб, суми утриманого та \ або сплаченого податку (п. 46.1).

Згідно п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, податкові декларації подаються за базовий звітний період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю -протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Граничним строком подання ТОВ "Будівельна компанія "Консоль -Строй ЛТД"податкового розрахунку за 2010 рік, відповідно до строків, визначених ст. 49 ПК України, - було 09 лютого 2011 року (а.с. 9).

Згідно п. 49.1 ст. 49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Одним зі способів подання податкової декларації до органу державної податкової служби за вибором платника податків, згідно п. 49.3 цієї статті є -засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 49.8, 49.9 ст. 49 ПК України, прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби.

За умови дотримання платником податків вимог ст. 48 цього Кодексу, посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.

За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, вважається прийнятою в тому числі за наявності квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку та у разі, якщо орган державної податкової служби із дотриманням вимог п. 49.11 цієї статті не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк.

Згідно з п. 49.11 ст. 49 ПК України, у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про своєчасність подання податкової звітності та неправомірності прийняття відповідачем податкового повідомлення -рішення про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 1020 гривень.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 59 від 27.01.2011 року був затверджений Перелік платників податків, відібраних для передачі на податковий облік у 2011 року до СДПІ по роботі з ВПП в м. Сімферополі з ДПІ в м. Сімферополі, серед яких є ТОВ "Будівельна компанія "Консоль - Строй ЛТД".

На виконання Наказу Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі передано підприємство ТОВ "Будівельна компанія "Консоль - Строй ЛТД"для прийняття на облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків, що підтверджується Повідомленням про взяття на облік за формою № 11-ОПП від 02.02.2011 1212/7/29-0.

31 січня 2011 року СДПІ направило на адресу позивача лист, яким повідомила, що з 01 лютого 2011 року підприємство буде переведено на обслуговування до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків, яке було отримано позивачем 01.01.2011 року.

Належних та допустимих доказів щодо направлення Рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі про зміну основного місця обліку позивача та переведення його на облік у спеціалізований орган державної податкової служби за ф. № 2-ВПП, прийняття якого передбачено пп. 10.2.2 п. 10.2 Порядку відповідачем не надано. Нова довідка за ф. № 4-ОПП була видана позивачу СДПІ ВПП в м. Сімферополі тільки 21.02.2011 року.

Відповідно до п. 10.2. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом ДПА України № 979 від 22.12.2010 року, якщо відповідно до критеріїв, визначених пунктом 14.1.24 статті 14, та згідно з пунктом 64.7 статті 64 Податкового кодексу України центральним органом державної податкової служби в установленому порядку платника податків включено/не включено до Реєстру великих платників податків на наступний рік, внаслідок чого змінюється основне місце обліку платника податків, органи державної податкової служби здійснюють переведення такого платника податків до/з спеціалізованого органу державної податкової служби чи іншого органу державної податкової служби, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, у порядку, встановленому пунктом 10.1 цього розділу, з урахуванням таких особливостей.

Згідно з пп. 10.2.1 п. 10.2 цього Порядку, у разі отримання платником податків повідомлення про включення \ не включення платника податків до Реєстру великих платників податків за ф. № 1-ВПП, такий платник податків до органу державної податкової служби за новим місцем обліку, що вказаний у такому повідомленні, зобов'язаний не пізніше 10 грудня поточного року подати заяву за ф. № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано реєстр.

Відповідно до пп. 10.2.2 п. 10.2 Порядку, якщо платник податків не подав заяву за ф. № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на якій сформовано реєстр, до органу державної податкової служби за новим місцем обліку, стосовно такого платника податків центральним органом державної податкової служби приймається рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік у спеціалізований чи інший орган державної податкової служби за ф. № 2-ВПП. Рішення направляється платнику податків та по одній копії до відповідних органів державної податкової служби.

Після отримання копії рішення про зміну основного місця обліку платника податків орган державної податкової служби за попереднім місцем обліку здійснює передачу облікової справи платника податків у 10-денний строк після прийняття такого рішення, а орган державної податкової служби за новим місцем обліку -взяття на облік протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення незалежно від того, отримана чи ні облікова справа такого платника податків від органу державної податкової служби за його попереднім місцем обліку.

Підпунктом 10.1.6 п. 10.6 Порядку передбачено, що до взяття на облік платника податків в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов'язки платника податків за попереднім місцезнаходженням.

Після взяття на облік платника податків та повернення ним довідки за ф. № 4-ОПП, виданої за попереднім місцем обліку, орган державної податкової служби видає платнику податків нову довідку за ф. № 4-ОПП у порядку, встановленому пунктом 9.4 розділу 1Х цього Порядку.

Згідно з п. 3.11 Розділу 111 Порядку, довідка про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП (свідоцтво за ф. № 4-УРП) є єдиним документом, якій підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби. Довідка (свідоцтво) видається безоплатно та є дійсною лише на території України.

На підставі вищезазначеного судова колегія дійшла висновку, що позивач належним чином виконав свої обов'язки, подавши 09 лютого 2011 року податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік до ДПІ в м. Сімферополі, податкового правопорушення в його діях не вбачається, а отже не було й підстав для винесення СДПІ ВПП в м. Сімферополі податкового повідомлення -рішення № 0000354002 від 21 березня 2011 року.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198,205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 18.10.11 у справі № 2а-3931/11/0170/24 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва

Судді підпис Г.М. Іщенко

підпис С.Ю. Яковенко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.А.Санакоєва