Справа № 2a-0770/2777/12
рядок статзвітності № 10.1
код - 9
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони –не з’явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою прокурора Міжгірського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі до Комунального підприємства «Міжгірської селищної ради «Ранок»про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Міжгірського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області з позовною заявою до Комунального підприємства «Міжгірської селищної ради «Ранок»про стягнення заборгованості в сумі 68886,36 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Комунальне підприємство «Міжгірської селищної ради «Ранок»(надалі відповідач) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Міжгірському районі як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»від 08 липня 2010 року № 2464-VI (надалі Закон України № 2464-VI). Згідно поданої звітності, за лютий-липень 2012 року здійснюючи нарахування заробітної плати підприємство не сплачувало до управління нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у строки визначенні ч.8 ст.9 Закону України №2464-IV від 08.07.2010 року у зв’язку з чим створило недоїмку в розмірі 68886,36 грн. За наведених вище мотивів, просить Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнити позовні вимоги.
Представник Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Прокурор в судове засідання не з’явився хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Відповідач в судове засідання не з’явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Сторони в судове засідання не з’явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З’ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що комунальне підприємство Міжгірської селищної ради «Ранок» є юридичною особою зареєстроване Міжгірською районною державною адміністрацією Закарпатської області та знаходиться за адресою: 90000, Закарпатська область, смт. Міжгір’я, вул.. Шевченка, 77, код 32872573 (а.с.9).
Відповідач є страхувальником, який сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України № 2464-VI.
Згідно статті 7 пункту 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок нараховується для платників, визначених п.1,2,3,6,7 і 8 частини першої ст. 4 цього Закону –на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом для кожної категорії платників окремо. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами. Єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно даного Закону відповідач відноситься до 12 класу професійного ризику виробництва для якого єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,92% визначеної бази нарахування.
Відповідно до п.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»№2464-VІ від 08.07.2010р. відповідач є платником єдиного внеску. Тобто, роботодавці: - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб та фізичні особи - підприємці які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - є платниками єдиного внеску і відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»- єдиний внесок є консолідованим страховим внеском, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.
Відповідно ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно ч.12 ст.9 вищевказаного Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно ч.2 ст.9 цього Закону обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат доходу, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до поданих відповідачем до управління Пенсійного фонду України у Міжгірському районі щомісячних звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті за лютий-липень 2012р. становить 68886,36 грн. (а.с.а.с. 21-50).
Відповідно до п.4 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
З метою погашення заборгованості УПФ у Міжгірському районні відповідачеві була надіслана вимога №Ю74 від 03.08.2012 року на суму 58974,41 грн.(а.с.20).
Як вбачається з матеріалів справи вищевказана вимога була отримана відповідачем 08.08.2012 року (а.с.20).
Отже загальна заборгованість відповідача із сплати страхових внесків, станом на 30.08.2011р. становить 68886,36 грн.
Відповідно до статті 6 частини 2 пункту 1 Закону України № 2464-VI платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Заборгованість відповідача також підтверджується картками особового рахунку та розрахунками по пені (а.с.а.с 51-60).
З огляду на вищевказане суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву прокурора Міжгірського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області до Комунального підприємства «Міжгірської селищної ради «Ранок»про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Міжгірської селищної ради «Ранок» (90000, Закарпатська область, смт. Міжгір’я, вул.. Шевченка, 77, код 32872573) на користь Управління пенсійного фонду в Міжгірському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 68886,36 грн. ( шістдесят вісім тисяч вісімсот вісімдесят шість грн.. 36 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий-суддя Луцович М.М.