Постанова № 28465547, 23.11.2012, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
23.11.2012
Номер справи
2а-1943/12/2770
Номер документу
28465547
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

23.11.12Справа №2а-1943/12/2770м. Севастополь

11 год. 32 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Бойко М.С.,

за участю: представника позивача, товариства з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" - Зінченко Юлії Віталіївни, довіреність № 34 від 17.08.12 р.;

представника відповідача, Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі - Карпухіна Олексія Леонтійовича, довіреність № 8-6-6/7668 від 29.08.12 р.;

представника третьої особи, Севастопольської міської Ради - Нагорної Олени Володимірівни, довіреність № 0315/60 від 10.01.12 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" до Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі, третя особа Севастопольська міська Рада про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі про визнаня протиправними дії із застосування у витязі з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 18.02.2012 № 1580-3.1/5 коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки по вулиці Індустріальній буд. 14/1 у місті Севастополі у розмірі 2,5 як для земель комерційного призначення;

- зобов'язаня видати товариству з обмеженою відповідальністю "АТП-1263" витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням коефіцієнту функціональне використання земельної ділянки 1 при визначенні даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по вулиці Індустріальній буд. 14/1 у місті Севастополі у розмірі як для земель транспорту, зв'язку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що земельна ділянка яка надана позивачу за договором оренди відноситься до земель транспорту, звязку до якої повинен застосовуватися коефіцієнт функціонального використання - 1, а відповідач відносить спірну земельну ділянку до земель комерційного використання з застосуванням коефіцієнту - 2,5, що впливає на розмір орендної плати за землю, чим порушуються права та охоронювані законом інтереси позивача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2012 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.10.2012 р. до участі у справі у якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору залучено Севастопольсьу міську Раду.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення в обґрунтування вимог, просив позов задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечвав з підстав викладених у запереченнях, просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Представник третьої особи заперечував проти задоволення позовних вимог.

Суд, заслухавши представників сторін, представника третьої особи, встановивши обставини у справі, дослідивши докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської Ради Автономної республіки Крим 11.04.1997 р. як юридична особа (а.с. 10).

Згідно з частиною першою статті 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Частиною другою зазначеної статті встановлено, що набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

На підставі рішення Севастопольської міської Ради від 15.04.2006 р. № 5 між Севастопольською міською Радою та позивачем 31.03.2008 р. укладено договір оренди земельної ділянки, загальною площею 0,5990 га, яка знаходиться за адресою: місто Севастополь, вул. Індустріальна (а.с. 21-25).

Відповідно до підпункту 1.1 цього договору земельна ділянка передається в оренду для будівництва та обслуговування складського комплексу з відношенням цих земель до категорії земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого значення.

У пункті 2.3 договору зазначено, шо нормативна грошова оцінка земельної ділянки: на період після завершення будівництва складає 1 257 214 грн., що підтверджується випискою з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 421/1, яка видана Головним управлінням Держкомзему у місті Севастополі 18.01.2008 р.

Пунктом 4.1 договору передбачено, щорічна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється відповідно до Методики визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди землі, затвердженої рішенням Севастопольської міської Ради від 14.10.2003 № 1348, зі змінами і доповненнями, у розмірі 4 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Згідно з пунктом 4.2 договору, розмір річної орендної плати складає 1 257 214 * 0, 04 = 50 288, 56 грн., який щорічно коригується відповідно до пункту 4.5 вказаного договору.

Нарахування розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Розмір річної орендної плати підлягає щорічному перерахунку у строк до 1 лютого поточного року залежно від нормативної грошової оцінки, що щорічно індексується. Щорічний розрахунок орендної плати здійснюється Орендарем відповідно до умов зазначеного договору

Статті 269 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків є власники земельних ділянок та користувачі земельних ділянок.

Згідно з підпунктом 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Відповідно до підпункту 276.5 статті 276 Податкового кодексу України, у разі надання в оренду земельних ділянок (в межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, у тому числі зазначеними у пунктах 276.1 та 276.4 цієї статті, іншим суб'єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до статті 274 цього Кодексу від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря, та статті 275 цього Кодексу.

Стаття 274 Податкового кодексу України визначає, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 275.3 статті 275 Податкового кодексу України, ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених пунктом 275.1 цієї статті, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більше трикратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів, установлених пунктом 275.2 цієї статті.

Пунктом 288.1 статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно з пунктами 288.2 та 282.3 статті 288, статтею 289 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Головним управлінням Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі надано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за номером 6495-3.1/5 від 02.11.2012 р. згідно якого до земельної ділянки, загальною площею 0,5990 га, застосований коефіцієнт функціонального використання (Кф) 2,5 - комерційне використання.

З урахуванням вказаного коефіцієнту, нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 0,5990 га, визначена в розмірі 4952232,50 грн.

Відповідно до статті 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Згідно зі статтею 20 Земельного кодексу України, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель проводиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Цільовим призначенням земельної ділянки, загальною площею 0,5990 га, яка знаходиться за адресою: місто Севастополь, вул. Індустріальна згідно з договором оренди, є землі промисловості, транспорта, звязку, енергетики, оборони. Зміна цільового призначення земельної ділянки після укладення договору оренди позивачем не здійснювалась.

Відповідно до статей 66, 67 Земельного кодексу України, до земель промисловості належать землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд. Землі промисловості можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Розміри земельних ділянок, що надаються для зазначених цілей, визначаються відповідно до затверджених в установленому порядку державних норм і проектної документації, а відведення земельних ділянок здійснюється з урахуванням черговості їх освоєння.

До земель транспорту належать землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту.

Землі транспорту можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Частиною першою статті 71 Земельного кодексу України передбачено, що до земель автомобільного транспорту належать землі під спорудами та устаткуванням енергетичного, гаражного і паливороздавального господарства, автовокзалами, автостанціями, лінійними виробничими спорудами, службово-технічними будівлями, станціями технічного обслуговування, автозаправними станціями, автотранспортними, транспортно-експедиційними підприємствами, авторемонтними заводами, базами, вантажними дворами, майданчиками контейнерними та для перечеплення, службовими та культурно-побутовими будівлями й іншими об'єктами, що забезпечують роботу автомобільного транспорту.

За приписами частини пятої статті 20 Земельного кодексу України, види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Згідно зі статтею 201 Земельного кодексу України, грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 р. № 1378-IV (далі - Закон № 1378), нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Статтею 5 Закону № 1378 передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Згідно зі статтею 13 Закону № 1378, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Так, нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється на підставі Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів) затвердженого спільним наказом № 19/16/22/11/17/12 від 27.01.2006 р. Держкомзему, Міністерства аграрної політики. Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук, Державного комітету України по водному господарству, Державному комітету лісового господарства, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 р. №389/12263 (далі - Порядок).

До складу категорії земель комерційного використання відносяться землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту; землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі; землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт; землі готелів та ресторанів; землі підприємств фінансового посередництва; землі підприємств страхування; землі підприємств, що здійснюють допоміжну діяльність у сфері фінансів та страхування; землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації; землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють індивідуальні послуги; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг.

Категорія земель транспорту, зв'язку включає у себе землі наземного і підземного транспорту (землі шляхів, землі автомобільного, залізничного, трамвайного і тролейбусного, трубопровідного транспорту, землі метрополітену); землі водного транспорту; землі авіаційного транспорту; допоміжні транспортні послуги; землі пошти та зв'язку.

Згідно з пунктом 2.6 Порядку коефіцієнт, який враховує функціональне використання земельної ділянки (Кф), табл. 1.3 (додаток 1 до Порядку).

Таблиця 1.3 визначає коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки. При цьому, критерієм поділу визначено склад категорії земель (код розділу - за КВЕД).

За допомогою зазначеної класифікації і визначається значення коефіцієнта Кф - 2,5 - для земель комерційного використання та кодом розділу КВЕД G,H,J,K70,K72,O93,O92.7, та 1,0 - для земель транспорту і звязку та кодом розділу КВЕД I 60, I 61, I 62, I 63, I 64.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням проводиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 № 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.1998 за № 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Розділом 2 вказаної Інструкції встановлено, що у рядку у рядку 66 ураховуються дані про підприємства та організації транспорту, зв'язку, які складаються із суми даних рядків 67-74, а саме: підприємства та організації з видами економічної діяльності, зазначеними в додатку 5.

У рядку 68 ураховуються дані про автомобільний транспорт: автотранспортні підприємства, автовокзали, автостанції, ремонтно-будівельні організації та інші організації, що експлуатують шляхи загального користування, землі під шляхами загального користування, ті, що зазначені в додатку 5 (група 60.2).

Також вказаною інструкцією передбачено віднесення до графи 45 даних про землі, які використовуються для транспорту та зв'язку (графи 46+47+48+49): державних залізниць, автомобільних шляхів, наземних споруд трубопроводів; території річкових, морських портів та аеропортів; землі, на яких розміщено обладнання систем телекомунікацій, залізничні станції та автостанції, склади для обладнання і ремонтні майстерні та інші території, потрібні для забезпечення розміщення відповідної інфраструктури, а також земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів, автостоянки.

У графі 49 - дані про всі інші землі транспорту та зв'язку, які не зараховані до граф 46 - 48. Це землі, зокрема, землі автотранспортних підприємств.

До графи 49 інструкцією передбачено включати підприємства з видами економічної діяльності, зазначеними в додатку 5, крім груп 60.1; 62.1; 62.2: 62.3 та груп 60.2; 63.1; 63.2, в частині, яка стосується доріг, залізниць та аеропортів.

Згідно з додатком 5 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № № 6-зем, ба-зем, 6б-зем, 2-зем) "Класифікація видів економічної діяльності на землях, що використовуються для транспорту та зв'язку (у графі 45)" група КВЕД 60.2 відноситься до міського та автодорожнього транспорту, а група КВЕД 63.1 - до транспортного оброблення вантажів та складування.

Відповідно до довіди АА № 463959 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, яка видана Головним управлінням статистики в АР Крим 29.09.2011, товатиство з обмеженою відповідальністю "АТП-1263" здійснює, зокрема, вид діяльності за КВЕД 60.24.0 діяльність автомобільного вантажного транспорту, який відповідає категорії земель за функцією використання - землі наземного і підземного транспорту (землі автомобільного транспорту) (а.с. 10).

Встановлена форма довідки не дозволяє вказати всі види діяльності товариства з обмеженою відповідальністю "АТП-1263", викладені у статуті. Оскільки юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, відсутність відповідного виду діяльності в довідці (ЄДРПОУ) не обмежує видів діяльності які може здійснювати підприємство. Так, пунктом 2.1 статуту позивача передбачено такі види діяльності як послуги зберігання, експлуатація та здача в оренду складських приміщень (відповідає виду діяльності за КВЕД 63.12.0 складське господарство); діяльність автомобільного вантажного транспорту; транспортні послуги внутрішніх і міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; транспортно-експедиторські послуги під час перевезення зовнішньоторгівельних і транзитних вантажів; здійснення послуг по вантажних і пасажирських перевезеннях в Україні та за її межами, здійснення необхідних для цього процедур; будівництво та експлуатація автокемпінгів, автостоянок та автозаправних станцій тощо.

За даними додатку 5 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № № 6-зем, ба-зем, 6б-зем, 2-зем) "Класифікація видів економічної діяльності на землях, що використовуються для транспорту та зв'язку (у графі 45)" вид діяльності за КВЕД 63.12.0 складське господарство відноситься до підкатегорії земель за функцією використання - допоміжні транспортні послуги, яка також входить до категорії - землі транспорту, зв'язку.

З цих підстав, суд не погоджується з висновками відповідача про віднесення земельної ділянки по вулиці Індустріальній буд. 14/1 у місті Севастополі до категорії земель комерційного призначення, оскільки такі висновки базуються на безпідставній кваліфікації земель комерційного використання за КВЕД та застосуванні у зв'язку з цим невірного коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.

Крім того, в матеріалах справи відсутні документи, які б визначали цільове чи функціональне використання землі, як комерційне.

Отже, суд дійшов висновку, що застосування відповідачем коефіцієнту функціонального використання розмірі 2,5 як для земель комерційного призначення при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки за даних умов є протиправним.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб про захист яких вони просять.

Таким чином, оскільки негативні наслідки для позивача настали у звязку з діями відповідача щодо визначення у витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки від 18.02.2012 № 1580-3.1/5 коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки по вулиці Індустріальній буд. 14/1 у місті Севастополі у розмірі 2,5, тому суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобовязати відповідача здійснити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з розрахунком для земель промисловості, транспорту та звязку.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи зазначене, аналізуючи діюче законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача до Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі є обґрунтованими, в свою чергу відповідач не довів правомірність своїх дій, тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Частиною першою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, повний текст постанови складено, та постанова підписана 30.11.2012 р.

Керуючись статтями 11, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" задовольнити.

Визнати дії Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі по застосуванню в витягу з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки № 1580-3-1/5 від 18.02.2012 р. до земельної ділянки площею 0,5990 га, яка розташована по вул. Індустріальна, 14/1 в м. Севастополі, яка знаходиться у користуванні товариства з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" на підставі договору оренди земельної ділянки, наданої для будівництва та обслуговування складського комплексу коефіцієнту функціонального використання 2,5 - протиправними.

Зобов'язати Головне управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Севастополі здійснити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з розрахунком для земель промисловості, транспорту та зв'язку та видати товариству з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" новий витяг з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,5990 га, яка розташована по вул. Індустріальна, 14/1 в м. Севастополі, наданої для будівництва та обслуговування складського комплексу, з застосуванням коефіцієнту функціонального використання - 1 з віднесенням до земель промисловості, транспорту та зв'язку.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АТП - 1263" (вул. Глінкі, буд. 63, м. Сімферополь, 95022, ЄДРПОУ 05423225, р/р 26000717211802 в АТ "Раффайзен Банк Аваль", МФО 380805, м. Сімферополь) судовий збір у розмірі 32 (тридцять дві) грн. 19 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Мінько