Донецький окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 січня 2013 р. Справа № 805/74/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-Гвардійської Дивізії, буд.17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання вимоги від 16 листопада 2012 року неправомірною та її скасування, а також з матеріалами, доданими до нього, перевіривши дотримання вимог ст.ст.105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -
встановив:
3 січня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську, в якому просив суд визнати неправомірною та скасувати вимогу від 16 листопада 2012 року про сплату 2 619,82 грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, окрім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Подана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, що вбачається зі змісту ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір».
Особа, яка подала позовну заяву, не належить до кола суб'єктів, які на підставі ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільняються від сплати судового збору.
Ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини (зокрема, з рішенням Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»), вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Зважаючи на викладене, суддя приходить до висновку, що позивачем заявлені позовні вимоги майнового характеру.
Позовна заява надіслана на адресу суду 28 грудня 2012 року, що вбачається зі змісту штампу підприємства поштового зв'язку на конверті, в якому здійснене поштове відправлення.
Ст.13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» було визначено, що мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі станом на 1 січня 2012 року становив 1 073 грн.
Такими чином, судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру становив 1% від розміру майнових вимог, проте не міг бути меншим за 107,30 грн. (1 073 грн. х 0,1 = 107,30 грн.) та більшим за 2 146 грн. (1 073 грн. х 2 = 2 146 грн.).
Отже, звертаючись до суду з вказаною позовною заявою ОСОБА_1 мав сплатити судовий збір в розмірі 107,30 грн. та додати до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Проте, в порушення вимог ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового забору.
Зважаючи на викладене, суддя дійшов висновку про невідповідність позовної заяви вимогам ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду сплачується за наступними реквізитами: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 38034015, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО 834016.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В порушення вимог ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не додав до позовної заяви копії всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача, а саме: копію паспорту громадянина України, копію повідомлення-розрахунку від 16 листопада 2012 року, копію супровідного листа Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську від 16 листопада 2012 року.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на те, що відповідно до ч.1 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч.5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк. Цей строк обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З огляду на викладене, суд пропонує позивачу надати докази на підтвердження часу отримання оскаржуваного повідомлення-розрахунку від 16 листопада 2012 року, а у випадку пропуску строку звернення до адміністративного суду - зазначити причини його пропуску та надати докази на їх підтвердження.
В позовній заяві міститься вимога про зупинення дії вимоги від 16 листопада 2012 року на час судового розгляду, тобто фактично позивачем заявлене клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, яке відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» також є об'єктом справляння судового збору.
Згідно з п.п.7 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви про забезпечення позову судовий збір справляється у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто в сумі 107,30 грн.
Документ про сплату судового збору за подання заяви про вжиття заходів забезпечення позову позивачем також не наданий.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, що передбачено ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст.106, п.3 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання вимоги від 16 листопада 2012 року неправомірною та її скасування - залишити без руху.
2. Встановити особі, яка звернулася з позовною заявою, строк до 1 лютого 2013 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», та сплаченого за реквізитами, вказаними в цій ухвалі;
- надання копій всіх документів, що приєднані до позовної заяви, для відповідача, а саме: копії паспорту громадянина України, копії повідомлення-розрахунку від 16 листопада 2012 року, копії супровідного листа Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську від 16 листопада 2012 року.
3. Запропонувати особі, яка звернулася з позовною заявою, надати докази на підтвердження часу отримання оскаржуваного повідомлення-розрахунку від 16 листопада 2012 року, а у випадку пропуску строку звернення до адміністративного суду - зазначити причини його пропуску та надати докази на їх підтвердження.
4. Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява буде повернута.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою.
6. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
7. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравченко Т.О.