Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/16651/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Загацької Т.В.
при секретарі Телешові В.О.
за участю:
представника позивача Платонової Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області, звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 20 квітня 2012 року ним прийняте рішення № 050092-2915-21-95 від 20.04.2012 року, яким застосовані до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу у загальному розмірі 8500,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням 25.09.2012 року. Зазначене рішення, відповідно до відомостей вказаних поштовою службою, вважається врученим відповідачу 28.10.2012 року, воно не оскаржувалось та є чинним.
Враховуючи вищезазначене, позивач просив суд стягнути з відповідача на користь бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень чи клопотань до суду не надав.
З урахуванням положень ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області, є суб'єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Основні завдання та функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області визначені пунктах 5, 6 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області.
Відповідно до 6.17 зазначеного положення Департаменту надано право звертатися до суду з позовами, в тому числі про стягнення із суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Відповідач, фізична особа - підприємець, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серія НОМЕР_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець 27.11.2007 року виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1.
Посадовими особами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області на підставі діючого законодавства було складено протокол про адміністративне правопорушення № 582162 від 16.03.2011 року стосовно громадянки ОСОБА_3, яка працювала продавцем на момент скоєння правопорушення в магазині ПП ОСОБА_2, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Підставою для притягнення до адміністративної відповідальності був встановлений посадовими особами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області факт продажу неповнолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, пачки сигарет марки «Бонд» у кількості 1 шт.
Згідно службового листа заступника начальника РУ ДСАТ ДПС України у Донецькій області - начальника відділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів А.О.Горбань вбачається, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 у період з 01.01.2011 року по 12.03.2012 року не звертався до Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області з відповідною заявою про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами на території Донецької області.
На підставі вищезазначеного протоколу Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області прийняте рішення № 050092-2915-21-95 від 20 квітня 2012 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. за порушення ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо продажу тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років та у розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Зазначене рішення направлене на адресу відповідача, але було повернуто 28.10.2012 року у зв'язку з закінченням терміну зберігання, тобто вважається врученим саме 28.10.2012 року.
Відповідно до статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання за порушення вимог статті 153 цього Закону застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 6800,00 грн.
Відповідно до вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно до абз.5 ч.2 ст. 17 Закону за вказаний вид порушення передбачений штраф в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700,00 гривень.
Відповідно до частини 4 статті 17 вищезазначеного Закону рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Позивачем за вказані порушення до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в розмірі 8500,00 грн.
Згідно з пункту 1 статті 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова служба України виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Право органів державної податкової служби на прийняття рішення про застосування до суб'єктів підприємницької діяльності фінансових санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» випливає з норми частини 4 статті 17 цього Закону.
Частиною 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 N 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк фінансові санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами статей 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», керуючись статтями 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (код ДРФО НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_2) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України, код платежу 21081100, код 37944338, МФО 834016, ГУДКСУ в Донецькій області, р/р 31110106700059.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, та проголошена в судовому засіданні 25.12.2012 року. Постанова в повному обсязі буде виготовлена 26.12.2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Загацька Т. В.