ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2012 р. Справа № 2а-9049/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
за участю секретаря судового засідання -Гуменюк В.М.,
за участю представника позивача Стародуба В.Я., представника відповідача Дашинича В.І., представника третьої особи Терлецького Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом ДПІ у Самбірському районі Львівської області Державної податкової служби до Самбірської житлово-експлуатаційної контори №2, третьої особи Самбірської міської ради Львівської області про стягнення коштів 304165,23 грн., -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Самбірському районі Львівської області Державної податкової служби (далі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Самбірської житлово-експлуатаційної контори №2, просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 304165,23 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується картками особових рахунків платника, податковими деклараціями з податку на додану вартість за листопад 2011р. -серпень 2012р., корінцями податкових повідомлень-рішень від 24.02.2012р. №0000161520, №0000771520 від 07.12.2011р., корінцями податкових вимог форми «Ю1»від 22.10.2001р. та «Ю2»від 27.12.2001р., скерованими відповідачу у встановленому законом порядку.
Враховуючи письмові докази, пояснення представника позивача, суд вважає що є всі підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та письмових поясненнях, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що заборгованість, яка виникла по даних позивача за період з 01.12.2011р. по 30.09.2012р. на загальну суму 304 165,23грн. не відповідає дійсності, оскільки борг за вказаний період в сумі 171350,00грн. сплачено, що підтверджується копіями платіжних відомостей із зазначенням призначення платежу. Зазначає, що з наданих документів неможливо з'ясувати період та порядок нарахування пені.
В судовому засіданні згідно ст.53 КАС України залучену у дану справу в якості третьої особи Самбірську міську раду Львівської області, представник якої позов заперечив.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 17 грудня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Самбірська житлово-експлуатаційна контора №2 зареєстрована Львівською обласною Радою, що підтверджується Статутом.
Згідно реєстраційної картки юридичної особи (перереєстрація) вбачається, що з серпня 1998 року засновником відповідача є Самбірська міська рада.
Відповідача взято на податковий облік у ДПІ у Самбірському районі Львівської області Державної податкової служби як платника податків і зборів.
Згідно п. 41.1 та п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, відповідачем в порушення вимог Податкового кодексу України не сплачено до бюджету заборгованість, яка обліковується по картках особових рахунків та становить 304165,23грн.: 221853,00грн. основний борг, згідно поданих відповідачем до податкового органу податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад 2011 року -серпень 2012 року; 33250,06 грн. штрафних санкцій, застосованих до відповідача за несвоєчасну сплату (перерахування) до бюджету податку на додану вартість та підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями від 07.12.2011р. №0000771520 на суму 28989,07грн. та від 24.02.2012 року за №0000161520 на суму 4260,99грн.; 49062,17грн. пені.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
Як вбачається з припису норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п.14.1.175. ст.14 вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.4. ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань ДПІ винесено податкові вимоги №1/29 від 22.10.2001р. та №2/417 від 27.12.2001р. в порядку Закону України №2181.
Як пояснив представник позивача, оскільки заборгованість відповідача перед бюджетом починаючи з 2001 року мала тенденцію до зростання, а відтак інші податкові вимоги податковим органом не виносились.
Окрім того зазначив, що пеня нараховується після закінчення встановлених Податковим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. З врахуванням заборгованості відповідача за минулі податкові періоди та у відповідності до вимог Податкового кодексу України суми оплат згідно поданих до матеріалів справи платіжних доручень зараховуються в рахунок погашення податкового боргу до повного погашення, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, а згодом -пені, що здійснено податковим органом та підтверджується обліковими картками платника податків.
Відповідно п. 95.1, п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно пп. 20.1.28 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України податковий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Підпунктом 20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів справи, суми заборгованості по податках та суми штрафних (фінансових) санкцій є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені та становлять 304 165,23 грн.
Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, не погасив заборгованість, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні, підтвердженні матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Самбірської житлово-експлуатаційної контори №2 (ЄДРПОУ 02128276, Львівська обл., м.Самбір, вул.Заміська, 23а) в дохід Державного бюджету України в сумі 304 165,23 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст Постанови виготовлений 21.12.2012 року.
Суддя Шинкар Т.І.