Копія
Справа № 2270/7175/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2012 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіДанилюк У.Т. при секретарі Манзяк Ю.Ю. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" про зобов'язання виконати п. 2 Вимог, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" про зобов'язання виконати п. 2 Вимог про усунення порушень виявлених ревізією.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами проведеної посадовими особами позивача ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача складено акт від 15.05.2012 року №3-35/23, яким зафіксовано порушення фінансової дисципліни. З метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, на підставі п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійне службу в Україні" відповідачу надіслано вимоги "Про усунення порушень, виявлених ревізією" від 23.05.2012 року №3-33/1052. Оскільки станом на 21.11.2012 року залишається невиконаним п. 2 Вимог, просить суд зобов'язати відповідача його виконати.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, та просив задовольнити його в повному обсязі.
Представник відповідача позов не визнала та просила відмовити в його задоволенні в зв'язку з тим, що відповідач вживає заходів на виконання п.2 Вимог, зокрема, уклавши договір про розстрочення заборгованості.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що працівниками Шепетівської об'єднаної державної фінансової інспекції проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" за період з 01.01.2010 року по 01.03.2012 року. За результатами перевірки був складений акт №3-35/23 від 15.05.2012 року.
На підставі вказаного акту, за результатами проведеної ревізії, відповідачу були виставлені Вимоги №3-33/1052 від 23.05.2012 року, з яких невиконаним залишається п.2 Вимог. Даним пунктом встановлено, що в порушення п.19 Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальної власності територіальної громади м. Нетішина, затвердженої рішенням 23 сесії Нетішинської міської ради V скликання від 27.11.2007 року №4 (із змінами), КП НМР "ЖКО" не було спрямовано до бюджету м.Нетішин 30 % плати від оренди нерухомого майна та 100 % плати від оренди цілісних майнових комплексів, внаслідок чого міським бюджетом за період з 01.11.2010 року по 01.03.2012 року недоотримано доходів на суму 342662,83 грн.
В ході ревізії бухгалтерією КП НМР "ЖКО" відображено кредиторську заборгованість по розрахунках із місцевим бюджетом на суму 342662,83 грн. Відповідачем було частково перераховано до бюджету 43395,40 грн.
А тому зобов'язано відповідача перерахувати до місцевого бюджету належну йому частку орендної плати в сумі 29926743 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" № 2939-XII від 26 січня 1993 року, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон), головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
За змістом ч. 5 ст. 2 Закону інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до ч. 6 ст. 2 Закону порядок проведення державною контрольно-ревізійною службою державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року за №550 (далі - Порядок), акт ревізії - документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.
Згідно з п.46 Порядку, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролює у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний контролюючий орган з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 10 Закону встановлено, що контрольно-ревізійним управлінням в областях, контрольно-ревізійним підрозділам у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства.
На виконання вимог п. 46 Порядку та п.7 ч.1 ст. 10 Закону Державною фінансовою інспекцією в Хмельницькій області 23.05.2012 року було винесено обов'язкові до виконання вимоги про усунення порушень, виявлених ревізією.
На підставі наведеного суд робить висновок, що, оскільки в період ревізії Комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" не забезпечено усунення виявлених порушень, позивачем було правомірно прийнято письмові вимоги щодо усунення порушень законодавства.
Відповідно до п.10 ч.1 ст. 10 Закону контрольно-ревізійним управлінням в областях, контрольно-ревізійним підрозділам у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Судом встановлено, що розмір заборгованості відповідача в сумі 342662,83 грн. підтверджено довідками перерахування до бюджету міста коштів від оренди нерухомого майна і оренди цілісних майнових комплексів належної частки фактично одержаної орендної плати за 2010-2012 роки. В зв'язку з частковим перерахуванням до бюджету 43395,40 грн. залишок не перерахованих коштів становить 299267,43 грн.
Суд не бере до уваги доводи представника відповідача про укладення договору про розстрочення заборгованості №126 від 14 грудня 2012 року (графіком погашення заборгованості до якого передбачено розстрочення вказаної суми до листопада 2022 року) як підставу виконання п.2 Вимог від 23.05.2012 року, оскільки вжиття заходів на виконання вказаної вимоги не свідчить про фактичне її виконання. Окрім цього, інформацію про виконання Вимог, тобто усунути виявлені порушення, відповідач мав надіслати в термін до 30.06.2012 року. Однак належна до місцевого бюджету сума в розмірі 299267,43 грн. залишається не перерахованою, а тому п.2 Вимог - невиконаним.
Суд також враховує той факт, що наявність заборгованості у зазначеному розмірі відповідачем не оспорюється та визнається.
Отже, п.2 вимог Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області від 23.05.2012 року №3-33/1052 відповідає вимогам чинного законодавства та залишається не виконаним.
Додатково слід зазначити, що відповідач не позбавлений права згідно ст. 263 КАС України звернутися до суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення після відкриття виконавчого провадження.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 158-163, 254 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Комунального підприємства Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" про зобов'язання виконати п. 2 Вимог задовольнити.
Зобов"язати Комунальне підприємство Нетішинської міської ради "Житлово-комунальне об'єднання" у відповідності до п.2 Вимоги перерахувати до місцевого бюджету належну йому частку орендної плати в сумі 299 267 (двісті дев"носто дев"ять тисяч двісті шістдесят сім) грн. 43 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 21 грудня 2012 року
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк