ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про забезпечення адміністративного позову
17 жовтня 2012 р.Справа №2а-10540/12/0170/30
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Суворової С.В. за участю секретаря судового засідання Жилич О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Криммаркет Центр"
до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби
про визнання нечинним та скасування наказу.,
за участю представників:
позивача - Рульова І.П., довіреність б/н від 01.09.2012 р.,
відповідача - Жукова О.М., довіреність №55/10-0 від 31.07.2012 р.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 25.09.2012 року надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Криммаркет Центр" до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки №2187 від 19.09.2012 року.
Ухвалами суду від 26.09.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до розгляду на 10.10.2012 року.
У судовому засіданні, яке відбулося 10.10.2012 року представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача надав заперечення проти адміністративного позову, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
У розгляді справи оголошена перерва до 17.10.2012 року.
В судовому засіданні 17.10.2012 року представником позивача надано письмове клопотання про застосування заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки №2187 від 19.09.2012 року.
Клопотання позивача обґрунтовано тим, що виконання наказу №2187 від 19.09.2012 року може призвести до порушення прав ТОВ «Криммаркет Центр», для відновлення яких необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Відповідач у судовому засіданні заперечував проти заявленого клопотання.
Згідно ч. 1 статті 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно частини 3 статті 118 КАС України, питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.
Розглянувши клопотання представника позивача та наявні у матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Приписами статті 117 КАС України передбачений вичерпний перелік заходів забезпечення адміністративного позову, які має право застосувати суд. Зокрема, заходами забезпечення адміністративного позову є зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень, що оскаржується (ч.3 ст.117 КАС України).
Зі змісту наведеної норми слідує, що підставою для вжиття заходів забезпечення позову є існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також наявність ознак, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. В свою чергу небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача має бути очевидною.
В розумінні наведеної норми закону, у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; імовірності ускладнення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, що оскаржується.
З матеріалів справи вбачається, що в 2011 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим було проведено планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Криммаркет Центр» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 року.
ТОВ «Криммаркет Цент» було надано до перевірки всі документи, які необхідні для проведення останньої. За результатами перевірки ДПІ у м. Сімферополі АР Крим складено акт перевірки №3082/23-2/32624945 від 22.03.2011 року.
Суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 117 КАС України ухвала про забезпечення позову може бути постановлена лише в разі, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Позивач стверджує, що відповідач має копії документів від перевірки, проведеної у 2011 році, у зв'язку з чим для нього не існує перешкод провести позапланову невиїзну перевірку по цим документам
Так, позивачем доведено факт існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам ТОВ «Криммаркет Центр», що може виразитися у прийнятті за результатами проведення позапланової документальної невиїзної перевірки акту перевірки та податкових повідомлень-рішень, якими може бути нараховані Позивачу податкові зобов'язання та штрафні (фінансові) санкції.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення позову підлягає задоволенню, шляхом зупинення дії наказу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби №2187 від 19.09.2012 року про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Криммаркет Центр», до набрання законної сили судового рішення у справі.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника позивача задовольнити.
2. Зупинити дію наказу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби №2187 від 19.09.2012 року про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Криммаркет Центр» до набрання судовим рішенням в адміністративній справі № 2а -10540/12/0170/30 законної сили.
Виконання ухвали з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно.
Роз'яснити сторонам, що у порядку ст. 118 КАС України сторони можуть заявити клопотання про зміну одного способу забезпечення позову іншим або скасування заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 КАС України, оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 5-ти денного строку від дати її прийняття у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвалу може бути оскаржено до Севастопольського апеляційного адміністративного суду протягом 5-ти денного строку від дати її прийняття шляхом подання апеляційної скарги через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим та в копії Севастопольському апеляційному адміністративному суду.
Якщо ухвала постановлена без виклику сторін або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Суворова С.В.