ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"20" липня 2011 р. Справа № 2а/1770/403/2011
номер рядка статистичного звіту 9.2.1
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Євпак В.В.
суддів: Майора Г.І.
Охрімчук І.Г.,
при секретарі Сидоруку Р.М. ,
за участю представника позивача Віняра Ю.С.
< Поле для текста >
розглянувши апеляційні скарги Державної податкової інспекції у м. Рівне, Товариства з обмеженою відповідальність "Тема-Рівне" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "28" квітня 2011 р. у справі № 2а/1770/403/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальність "Тема-Рівне" < Текст > до Державної податкової інспекції у м.Рівне про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій ,
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тема-Рівне»31.01.2011 року звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Рівне про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1001672343 та №1001662343 від 30.12.2010 року.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2011 року позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Рівне №1001662343 від 30.12.2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 13260 грн.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Рівне №1001672343 від 30.12.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2480 грн.
В задоволенні решти позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю "Тема-Рівне" відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, товариство з обмеженою відповідальність "Тема-Рівне" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Рівненського окружного адміністративного суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог та ухвалити в цій частині нове рішення про задоволення позовних вимог. В своїй апеляційній скарзі посилаються на те, що судом не враховано, що відповідач за всі випадки нероздрукування фіскальних звітних чеків мав застосовувати штрафну санкцію в розмірі 340 грн. (а не за кожне таке нероздрукування), оскільки Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не передбачено накладення фінансової санкції за кожен випадок невиконання щоденного друку на реєстраторах розрахункових операцій фіскального звітного чеку. Також судом не враховано, що у дні, за які на думку відповідача, позивач не забезпечив щоденний друк фіскальних звітних чеків, ТОВ "Тема-Рівне" не здійснювало розрахункових операцій, на що надані накази по підприємству, що підтверджують факти нездійснення операцій у такі дні. Вважають, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права, висновки суду не відповідають обставинам справи, що є підставою для його скасування.
Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 28.04.2011 року в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог. Вважають, що судом першої інстанції порушено норми матеріального і процесуального права, що є підставою для його скасування. Судом першої інстанції не враховано, що під час проведення перевірки ТОВ "Тема-Рівне" встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків за 47 днів; фіскальний звітний чек №00216 від 17.02.09р. фактично роздруковано 18.02.09р., фіскальний звітний чек №00256 від 24.04.09р. фактично роздруковано 25.04.09р.; не забезпечено зберігання фіскального звітного чеку №00591 в КОРО №50/3 та вимог п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме: не оприбутковано товариством готівки на суму 496,06 грн. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, з 24.11.2010 року по 21.12.2010 року Державною податковою інспекцією в м. Рівне було проведено планову виїзну документальну перевірку ТОВ «Тема-Рівне»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.09.2010 року та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.09.2010, за результатами якої складено акт №66/23/35504783 від 24.12.2010 р.
Проведеною перевіркою було встановлено порушення вимог п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що полягає в незабезпеченні позивачем щоденного друку на реєстраторі розрахункових операцій і не забезпеченні їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, а саме 49 випадків незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків та 1 випадок незабезпечення зберігання фіскального звітного чека. та п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. за N637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N40/10320 (далі Положення), а саме не оприбуткування ТОВ «Тема-Рівне»готівкових коштів у повній мірі їх фактичних надходжень на суму 496,06 грн.
За наслідками проведеної перевірки відповідачем прийнято рішення №1001662343, яким до ТОВ «Тема-Рівне»застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 17000 грн. та №1001672343, яким до ТОВ «Тема-Рівне»застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2480 грн.
Скарга позивача на застосовані штрафні санкції залишена ДПА України в Рівненській області без задоволення.
Задовольняючи позовні вимоги позивача частково, суд першої інстанції виходив з наявності допущення позивачем порушень передбачених п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», але неправомірного застосування податковим органом штрафних санкцій за дане порушення поза межами ст. 250 ГК України та відсутності порушення передбаченого п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Колегія суддів погоджується з висновком суду виходячи з наступного.
Податковим органом було встановлено незабезпечення позивачем щоденного друку фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій марки Datecs FP3530Т (заводський №ДО 06016800, фіскальний №1716007851) за 47 днів (згідно табелів обліку робочого часу нижче вказані дні на ТОВ «Тема-Рівне»вважаються робочими), а саме: 06.10.08, 07.10.08, 08.10.08, 28.10.08, 25.11.08, 26.11.08, 01.12.08, 02.12.08, 03.12.08, 02.01.09, 05.01.09, 06.01.09, 08.01.09, 22.01.09, 26.01.09, 27.01.09, 02.02.09, 03.02.09, 04.02.09, 16.02.09, 26.02.09, 27.02.09, 13.03.09, 16.03.09, 12.04.09, 13.04.09, 14.04.09, 21.04.09, 29.04.09, 10.06.09, 02.09.09, 04.09.09, 07.09.09, 07.10.09, 24.10.09, 04.01.10, 08.01.10, 06.04.10, 01.07.10, 02.07.10, 05.07.10, 06.07.10, 07.07.10, 08.07.10, 02.08.10, 18.08.10, 23.08.10;
фіскальний звітний чек №00216 від 17.02.09р. фактично роздруковано 18.02.09р., фіскальний звітний чек №00256 від 24.04.09р. фактично роздруковано 25.04.09р.;
не забезпечено зберігання фіскального звітного чеку №00591 від 15.09.2010 року в КОРО №50/3.
Згідно з п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (далі -Закон №265/95) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону №265/95 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20х17 = 340грн.). Зі змісту вказаної статті Закону вбачається, що штрафні санкції застосовуються за кожне порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону України № 265. Ця норма враховує особливості роботи реєстраторів розрахункових операцій, які зобов'язані забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірне застосування штрафних санкцій за кожне з аналогічних порушень (нероздрукування Z-звітів за різні дати), оскільки кожен з даних фактів є окремим завершеним (а не триваючим) порушенням, за вчинення якого передбачена відповідальність. Нероздрукування звітного чека, його незбереження в книзі обліку розрахункових операцій є закінченим порушенням у момент його нероздрукування та у момент, коли він повинен зберігатись. Дані порушення не є триваючими, є систематичними, тому санкції слід застосувати за кожне порушення окремо. Тому, застосування податковою інспекцією за кожен факт не роздрукування чи не зберігання Z-звітів штрафу в розмірі 340 грн. є правомірним.
Суд першої інстанції вірно встановив, що дані санкції є адміністративно-господарськими.
Статтею 239 ГК України передбачено, що однією з адміністративно-господарських санкцій може бути адміністративно-господарський штраф, який стягується з господарюючого суб'єкта до державного бюджету за порушення визначених законодавством України правил здійснення господарської діяльності. Фінансові санкції, встановлені ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, відносяться до категорії адміністративно-господарських санкцій, загальний порядок застосування яких встановлено главою 27 ГК України.
Відповідно до ст.250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Відтак, суд дійшов правильного висновку, що у податкового органу не було правових підстав для застосування штрафних санкцій за не роздрукування фіскальних звітних чеків за 06.10.08, 07.10.08, 08.10.08, 28.10.08, 25.11.08, 26.11.08, 01.12.08, 02.12.08, 03.12.08, 02.01.09, 05.01.09, 06.01.09, 08.01.09, 22.01.09, 26.01.09, 27.01.09, 02.02.09, 03.02.09, 04.02.09, 16.02.09, 26.02.09, 27.02.09, 13.03.09, 16.03.09, 12.04.09, 13.04.09, 14.04.09, 21.04.09, 29.04.09, 10.06.09, 02.09.09, 04.09.09, 07.09.09, 07.10.09, 24.10.09, 01.07.10, 02.07.10 та за роздрукування фіскальних звітних чеків №00216 від 17.02.09р. та №00256 від 24.04.09р. на наступний день після звітного (всього фіскальних звітних чеків 39 шт.) в розмірі 12580 грн. (37х340 грн.).
Суд також встановив безпідставним висновок податкового органу щодо нероздрукування позивачем фіскальних звітних чеків за 01.07.10 р. та 02.07.10 р.
Колегія суддів також погоджується з таким висновком.
Встановлено, що у розділі 1 «Фіскальні звітні чеки»книги обліку розрахункових операцій №50/3 (дата реєстрації 27.01.2010 р., розпочата 01.02.2010 р., закінчена 31.01.2011 р.) (т.2 а.с.52-118) наявні роздруковані та належним чином підклеєні Z-звіти №544 від 01.07.2010 року та №545 від 02.07.2010 року (т.2. а.с.95).
Дана книга обліку розрахункових операцій відповідає вимогам Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N106/5297, а саме: прошнурована, пронумерована на 76 арк., на ній установлений засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розшнурування книги без порушення цілісності засобу контролю та зареєстрована державною податковою інспекцією у м. Рівне у встановленому порядку.
Позивачем для проведення перевірки було надано книгу обліку розрахункових операцій №50/3, зауважень до форми та змісту даної книги в акті перевірки податковим органом не зазначено.
Таким чином, оспорюване рішення про застосування фінансових санкцій в частині застосування санкцій в розмірі 680 грн. за нероздрукування фіскальних звітних чеків за 01.07.10 р. та 02.07.10 р. (2х340=680) є протиправним.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо обов"язку позивача роздруковувати фіскальні звітні чеки за 04.01.10 р., 08.01.10 р., 06.04.10 р., 05.07.10 р., 06.07.10 р., 07.07.10 р., 08.07.10, 02.08.10 р., 18.08.10 р., 23.08.10 р.
Суд встановив, що накази директора ТОВ «Тема-Рівне»№16 від 30.12.2009 року, №5 від 02.04.2010 року, №8 від 01.07.2010 року, №11 від 02.08.2010 року, №13 від 18.08.2010 року, №14 від 20.08.2010 року, якими наказано не включати реєстратор розрахункових операцій в дні: 04.01.10 р., 08.01.10 р., 06.04.10 р., 05.07.10 р., 06.07.10 р., 07.07.10 р., 08.07.10, 02.08.10 р., 18.08.10 р., 23.08.10 р., під час проведення перевірки позивачем податковому органу не надавалися та не досліджувались.
Належні та допустимі докази того, що версія програмного забезпечення чи технічні параметри реєстратора розрахункових операцій марки Datecs FP3530Т не дозволяють друкувати "нульовий" фіскальний звітний чек - Z-звіт у разі, якщо відсутні розрахункові чи службові операції, відсутні.
Аналізуючи приписи п. 9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, суд вважає, що правила про щоденне друкування фіскальних звітних чеків суб'єкту господарювання слід дотримуватися в усі робочі дні. Дана норма враховує особливості роботи РРО, які повинні забезпечувати друкування таких звітів не пізніше ніж через 24 години після початку роботи. Тобто робочі дні підприємства, незалежно від того, буде рух коштів у той день чи ні, реєстратор розрахункових операцій має бути обов'язково включеним для щоденного друку фіскального звітного чека.
Колегія суддів погоджується з висновком суду про наявність допущеного позивачем порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та про правомірність рішення №1001662343 від 30.12.2010 року в частині застосування до ТОВ «Тема-Рівне»штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3749 грн.
Що стосується не оприбуткування ТОВ «Тема-Рівне»готівкових коштів у повній мірі їх фактичних надходжень на суму 496,06 грн., колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність зазначеного порушення, а відповідно неправомірного застосування до позивача штрафних фінансових санкцій.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою, визначені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. за N637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N40/10320 (далі -Положення).
Оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до пункту 2.6 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Пунктом 3.1 Положення встановлено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
З матеріалів справи вбачається, що 12.05.2009 року ТОВ «Тема-Рівне»було оприбутковано готівкові кошти отримані за реалізовані товари (надані послуги) в сумі 24553,08 грн., що підтверджується відповідним прибутковим касовим ордером . Цього ж дня на підставі платіжної відомості за квітень 2009 року, касиром ТОВ «Тема-Рівне»було виплачено заробітну плату працівникам на загальну суму 24553,08 грн., даний факт підтверджується видатковим касовим ордером та платіжною відомістю за квітень 2009 року Дані операції з оприбуткування та видачі готівки з каси товариства в сумі 24553,08 грн. також відображені в касовій книзі ТОВ «Тема-Рівне». 25 травня 2010 року позивачем було оприбутковано готівкові кошти отримані за реалізовані товари (надані послуги) в сумі 36690 грн., що підтверджується відповідним прибутковим касовим ордером. Цього ж дня готівку з каси підприємства в сумі 36690 грн. було здано до установи банку, що підтверджується видатковим касовим ордером, випискою установи банку. Дані операції з оприбуткування та видачі готівки також відображено в касовій книзі ТОВ «Тема-Рівне». Зауважень до форми та змісту даних документів в акті перевірки податковим органом не зазначено.
Ведення книги ОРО регулюється розділом 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N106/5297. Зокрема, п.п.7.5 встановлено, що використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо; у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій; ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.
Згідно з п.п. 7.7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N106/5297 у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони підклеюються у відповідній книзі ОРО, записи в розділі 2 книги ОРО робляться за кожним фіскальним звітним чеком окремо. Якщо фіскальний звітний чек містить дані про операції службового внесення та службової видачі коштів, то графи 3 і 4 розділу 2 книги ОРО можна не заповнювати.
Підпунктом 4.7 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N106/5298 встановлено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми тільки в разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків. Якщо РРО не забезпечує такого накопичення, то дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції "службова видача". Забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції "сторно".
Відповідно до п.п. 4.8 даного Порядку якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити: дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги). Такий самий акт складається при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку, де вказуються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії СГ і зберігаються протягом 3 років. У разі відсутності у СГ бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій.
Отже, відповідно до вимог Порядку № 614, якщо алгоритмом роботи реєстратора передбачено окреме накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків, то така помилково проведена сума розрахунку скасовується шляхом реєстрації від'ємної суми, а якщо РРО не забезпечує такого накопичення, суб'єкту господарювання дозволяється виправити цю помилку шляхом складання відповідного акта і здійснити операцію «службова видача».
Судом встановлено, що 12.05.2009 року об 14:19 год. через реєстратор розрахункових операцій було оформлено фіскальний чек, у якому помилково зазначено про сплату коштів на загальну суму 104 грн. Цього ж дня касиром ОСОБА_5 та головним бухгалтером Гоч М.П. було складено акт про скасування помилково проведеної через РРО суми в розмірі 104 грн., в якому вказано, що даний товар покупцю не продавався. Помилково проведену суму було скасовано за допомогою операції «службова видача», що підтверджується службовим чеком. Також встановлено, що 25.05.2010 року об 11:51 год. касиром було помилково (повторно) пробито фіскальний чек №51494 на загальну суму 392,06 грн. За даним фактом касиром ОСОБА_7 та головним бухгалтером Марчук А.М. було складено акт про скасування помилково проведеної через РРО суми. Цього ж дня помилково проведену суму скасовано за допомогою операції «службова видача», що підтверджується службовим чеком №51523 в розмірі 392,06 грн.
Таким чином, ТОВ «Тема-Рівне»у відповідності до вимог чинного законодавства здійснило скасування помилково проведеної суми готівки через РРО в розмірі 496,06 грн. за допомогою операції «службова видача».
Оскільки фактично дана сума готівкових коштів до каси товариства не надходила, що підтверджується службовими чеками, прибутковими, видатковими касовими ордерами та касовою книгою ТОВ «Тема-Рівне», то і обов'язку в позивача щодо оприбутковування даної суми в касі Товариства з оформленням її касовими ордерами і веденням касової книги не було.
Колегія суддів вважає, що суд дійшов правильного висновку, що ТОВ «Тема-Рівне»12.05.2009 року та 25.05.2010 року здійснило облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, а рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1001672343 від 30.12.2010 року, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2480 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення про часткове задоволення позовних вимог з дотриманням вимог матеріального та процесуального права. справу.
Відповідно до ст. 200 КАС України, апеляційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а постанова суду без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
< Текст >
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівне та апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальність "Тема-Рівне" залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
< Текст >
Головуючий суддя В.В. Євпак
судді: Г.І. Майор
І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальність "Тема-Рівне" вул.Кн.Володимира 111,м.Рівне,33000
3- відповідачу Державна податкова інспекція у м.Рівне вул. Відінська, 8,м.Рівне,33023
< Текст >