Постанова № 28246097, 24.12.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.12.2012
Номер справи
2а-16073/12/2670
Номер документу
28246097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 грудня 2012 року 15:30 № 2а-16073/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Мороз Ю.М., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі міста Києва

до

дитячої клінічної лікарні №5 Святошинського району

про

стягнення заборгованості у розмірі 16 827,21 грн.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до дитячої клінічної лікарні №5 Святошинського району про стягнення заборгованості у розмірі 16 827,21 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що дитячою клінічною лікарнею №5 Святошинського району всупереч положенням частини другої розділу ХV «Прикінцеві положення»Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підпункту 6.1 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, не відшкодовано у добровільному порядку фактичні витрати на виплату і доставку пенсії, призначеної працівникам відповідача відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідач в письмових запереченнях проти позову заперечив з огляду на те, що дитяча клінічна лікарня №5 Святошинського району є неприбутковою бюджетною організацією та здійснює свої видатки згідно кошторису, яким не були передбачені кошти на відшкодування витрат на доставку пільгових пенсій, а тому не має можливості виконати вимоги управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі міста Києва.

В судове засідання 13.12.2012 представник відповідача не з’явився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв’язку з тим, що відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а також зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про розгляд справи №2а-16073/12/2670 у порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва на адресу дитячої клінічної лікарні №5 Святошинського району надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»в частині пенсій, призначених відповідно статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за вересень –жовтень 2012 року.

Разом з тим, у визначений законодавством строк відповідачем фактичні витрати на виплату та доставку пенсій не відшкодовано.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно із частиною другою розділу XV «Прикінцеві положення»Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому пункту 2, пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», який визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до абзацу третього пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону встановлюються ставка збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що на момент прийняття Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»обов’язок щодо покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених працівникам відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до досягнення ними пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», встановлено Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», суд дійшов висновку щодо наявності у підприємств, установ та організацій обов’язку відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначеним особам які працювали або працюють на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці.

Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663 (далі за текстом –Інструкція №21-1), розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Згідно з абзацом першим пункту 6.8 Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Управлінням Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва на адресу відповідача надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»в частині пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Разом з тим, у визначений законодавством строк відповідачем фактичні витрати на виплату та доставку пенсій не відшкодовано.

Доказів оскарження дій управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва щодо надіслання розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»в частині пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за вересень –жовтень 2012 року відповідачем суду не надано.

За посиланням позивача, що не спростовано відповідачем, сума заборгованості 16 827,21 грн. відповідачем станом на час розгляду справи в суді, не погашена. Відповідна сума заборгованості виникла за період вересень, жовтень 2012 року.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача щодо неможливості погасити заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України у Святошинському районі міста Києва з огляду на неналежне фінансування установи, оскільки чинне законодавство не ставить обов’язок щодо покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених працівникам відповідно до пунктів статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»у залежність від фінансового становища юридичної особи, яка має здійснити покриття цих витрат, а також не встановлює жодних пільг для установ, що фінансуються за рахунок Державного бюджету.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів позивача щодо наявності підстав для стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 16 827,21 грн. у примусовому порядку.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене та керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з дитячої клінічної лікарні №5 Святошинського району (03142, місто Київ, бульвар Вернадського, 53, код ЄДРПОУ 00185011) на користь управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва (03148, місто Київ, вулиця Корольова, 5-а , р/р 256053012612 в Головному управлінні Ощадбанку по Києву та Київській області ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 322669, ЄДРПОУ 22869431) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у сумі 16 827,21 грн. (шістнадцять тисяч вісімсот двадцять сім гривень 21 копійка)

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.